Super User

Ekipa Pirata iz Beograda šampion je Srbije u inline hokeju za 2018. godinu. Pirati su pružili odlične igre, zabeležili su sve tri pobede i apsolutno zasluženo odbranili titulu prvaka osvojenu prošle sezone.

Kup Srbije u hokeju na rolerima koji je pod pokroviteljstvom SHLS održan u dvorani "Crna rupa" okupio je četiri tima, a uz Pirate takmičili su se još ekipa Bears iz Vršca, subotički Spartak i Beli orlovi iz Beograda. Na putu do šampionskog pehara Pirati su u prvom kolu pobedili Bele orlove sa 13:1 (1:0, 3:1, 4:0, 5:0), zatim Spartak 8:5 (1:1, 1:3, 3:0, 3:1) i vršački Bears sa 14:3 (4:0, 4:1, 4:2, 2:0). Najzanimljiviji duel svakako je bio između Pirata i Spartaka u drugom kolu, Subotičani su na poluvremenu imali prednost od dva gola, ali su Pirati u nastavku uspeli da naprave preokret i dođu do vrednog trijumfa.

Evo i svih rezultata - PRVO KOLO: Spartak - Bears 8:4 (2:1, 0:3, 4:0, 2:0), Pirati - Beli orlovi 13:1 (1:0, 3:1, 4:0, 5:0). DRUGO KOLO: Spartak - Pirati 5:8 (1:1, 3:1, 0:3, 1:3), Bears - Beli orlovi 6:3 (2:0, 2:2, 1:0, 1:1). TREĆE KOLO: Pirati - Bears 14:3 (4:0, 4:1, 4:2, 2:0), Beli orlovi - Spartak 1:5 (0:2, 0:1, 0:0, 1:2).

U konačnom plasmanu Spartak je zauzeo drugo mesto, Bears iz Vršca je bio treći dok su Beli orlovi bili četvrtoplasiarni.

Posle uspešno završenog Kupa Srbije u inline hokeju za mlađe katogorije, predstojećeg vikenda na scenu stupaju i seniori.

Za titulu šampiona naše zemlje u hokeju na rolerima boriće se četiri ekipe: Spartak (Subotica), Bears (Vršac), Pirati (Beograd) i Orlovi (Beograd). Prvenstvo Srbije u inline hokeju održava se od 2012. godine, a titulu će braniti ekipa Pirata.

Utakmice će se igrati "4 na 4", po svim pravilima IIHF-a za inline hokej, što znači da će utakmice sasdržati četiri deonice u trajanju od po 10 minuta. Svi mečevi igraju se u dvorani "Crna rupa" u Beogradu po sledećem rasporedu: PRVO KOLO: Spartak - Bears (12.30), Pirati - Orlovi (13.30). DRUGO KOLO: Spartak - Pirati (14.30), Bears - Orlovi (15.30). TREĆE KOLO: Pirati - Beras (16.30), Orlovi - Spartak (17.30).

Kup Srbije u inline hokeju za mlađe kategorije odigran je minulog vikenda u dvorani "Crna rupa" u Beogradu. Pod pokroviteljstvom Saveza hokeja na ledu Srbije u tri uzrastne kategorije, selekcije do 10, do 12 i do 15 godina, takmičile su se četiri ekipe: Orlovi (Beograd), NS Stars (Novi Sad), Vojvodina (Novi Sad) i Spartak (Subotica).

Prema sistemu takmičenja ekipe su igrale svaka sa svakom, a prve su na teren izašle selekcije do 10 godina. Igralo se "3 na 3", bez zvanične rezultatske evidencije i proglašenja pobednika na kraju turnira, jer je osnovni cilj u ovom uzrastu bila popularizacija inline hokeja.

Selekcije U12 su svoje utakmice igrale "4 na 4" i tu su se već mogle videti zanimljive utakmice, pune naboja i lepih osmišljenih akcija, uigranih kombinacija i svega što krasi ovaj sport. Trijumf je odneo subotički Spartak koji je savladao Vojvodinu sa 3:0, od NS Starsa je bio bolji sa 5:3, a Orlove je pobedio 1:0. Ovim trijumfom Spartak je odbranio titulu šampiona Srbije osvojenu prošle sezone u ovoj kategoriji.

Završetak sportskog dana u dvorani "Crna rupa" je bio rezervisan za selekcije U15. Prikazan je zavidan nivo kvaliteta inline hokeja za ovaj uzrast, a viđeno nekoliko izuzetno uzbudljivih, neizvesnih i dinamičnih utakmica, a naročito u borbi za treće mesto između NS Starsa i Vojvodine. Meč je završen nerešenim rezultatom 2:2, a NS Stars je pobedio posle boljeg izvođenja penala. U odlučujućoj utakmici za šampiona beogradski Orlovi su bili bolji od subotičkog Spartaka sa 5:1 i zasluženo osvojili prvo mesto u selekciji do 15 godina za 2018.

Hokejška sezona na ledu u Srbiji je okončana, a narednog vikenda u Beogradu kreću aktivnosti u inline hokeju. Tokom leta, hokejaši će klizaljke zameniti rolerima, a na teren će prvo izaći mlađe kategorije.

U nedelju, 3. juna sa početkom u 11 sati u sportskoj dvorani "Crna rupa" biće održan Kup Srbije, državno prvenstvo u inline hokeju u kategorijama U10, U12 i U15. Učestvovaće četiri ekipe: Orlovi (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), NS Stars (Novi Sad) i Spartak (Subotica), a prema propozicijama takmičenja igraće svako sa svakim.

- Selekcije do 10 godina igra će 3 na 3 na male golove bez golmana. Mečevi će trajati četiri puta po šest minuta, sa letećim izmenama na svakih 60 sekundi. Utakmice će se igrati bez rezultatske evidencije i bez zvaničnog proglašenja pobednika, jer nam je kod najmlađe populacije najvažnija popularizacija hokeja. Iz tog razloga, svi učesnici za nas će biti pobednici pa će svi oni dobiti medalje i pehare - počeo je priču Uroš Brestovac koordinator SHLS za inline hokej i potom dodao:

- Kada je reč o selekcijama do 12 i do 15 godina, igra će se 4 na 4 i da tako kažem na normalne golove. Mečevi će trajati četiri puta sedam i po minuta, a leteće izmene biće na 90 sekundi u selekciji U12, dok se u selekciji U15 igra bez dirigovanih izmena. Sve utakmice će se rezultatski evidentirati i na kraju turnira biće proglašem pobednik, osvajač Kupa Srbije za 2018. godinu u inline hokeju - konstatovao je Brestovac.

Lepe vesti za srpski hokej stigle su iz Kopenhagena gde se održava kongres Međunarodne hokejaške federacije (IIHF). Naime, naša zemlja će 2019. godine biti domaćin Svetskog prvenstva za seniore (Druga divizija A grupa) i Šampionata sveta za igrače do 18 godina (Druga divizija B grupa).

Srbija je tokom januara ove godine bila veoma uspešan domaćin Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina Druge divizije B grupe čime je stekla poverenje čelnika svetske hokejaške organizacije:

- Tokom pregovora koje smo vodili mesecima pre Kongresa IIHF-a obezbedili smo veoma povoljne uslove za domaćinstva U18 i seniorskog svetskog prvenstva - počinje priču predsednik Saveza hokeja na ledu Srbije Marko Milovanović, koji učestvuje u radu Kongresa u Danskoj i dodaje:

- Čelnici IIHF i predstavnici zemalja učesnica bili su saglasni sa našim planom i zbog toga smo svi u Savezu veoma zadovoljni. Ovo je veliki uspeh za nas, jer će domaćinstva dva velika takmičenja naredne godine biti značajan benefit za hokej u Srbiji u cilju poboljšanja infrastrukture, popularizacije ovog sporta i mogućnosti da naše dve selekcije uz podršku publike ostvare što bolje rezultate - konstatovao je Milovanović.

Selekcija Srbije do 20 godina će na Svetskom prvenstvu Druge divizije B grupa naredne godine igrati u Zagrebu.

Poštovani učenici i roditelji,

pri konkurisanju za upis u Sportsku gimnaziju potrebno je dostaviti potvrdu matičnog sportskog saveza Srbije, na osnovu koje se vrši bodovanje sportskih rezultata za upis u prvi razred za šk. 2018/2019. godinu.

−             10 (deset) bodova za reprezentativce ili reprezentativne kampove i osvojene medalje na svetskim, evropskim i balkanskim prvenstvima, /za one sportove koji nemaju reprezentaciju u tom uzrastu/.

−             8 (osam) bodova za zlatnu medalju, pojedinačno ili ekipno osvojenu u 2017/2018. godini

−             7 (sedam) bodova za srebrnu medalju, pojedinačno ili ekipno osvojenu u 2017/2018. godini

−             6 (šest) bodova za bronzanu medalju, pojedinačno ili ekipno osvojenu u 2017/2018. godini

−             učenici bez sportskih rezultata 0 (nula) bodova.

Učenik-sportista iako nema sportske bodove, može konkurisati za upis u Sportsku gimnaziju.

Dan otvorenih vrata je 26.05.2018. godine od 09:00 do 14:00 časova, kada se možete detaljnije informisati o uslovima upisa i o radu škole.

Predaja sportske dokumentacije - potvrda iz matičnog sportskog saveza Srbije: 02.06. i 03.06. 2018. godine od 9:00 do 14:00 časova u zgradi Sportske gimnazije, Herceg Stjepana br. 7.

Obrazac potvrde koji popunjava matični sportski savez možete pronaći OVDE.

Bravo, momci! Reprezentacija Srbije uspela je da osvoji bronzano odličje na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupe u holandskom Tilburgu. U poslednjem kolu naša selekcija je savladala Island sa ubedljivih 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) i tako overila treće mesto. Za Srbiju je ovo bio treći trijumf na ovom truniru, a prethodno su savladane reprezentacije Belgije i Kine.
Velika borba sa srećnim krajem po naše "oklopnike" viđena je za kraj planetarnog šampionata. Povela je Srbija u 11. minutu golom Cvika, ali je Olafson ubrzo uzvratio i poravnao na 1:1 samo nekoliko sekundi kasnije.
Međutim, druga deonica u potpunosti je pripala našim hokejašima! Furioznu seriju započeo je Petar Novaković na asistenciju Dominika Crnogorca u 33. minutu, da bi u 39. Marko Sretović uvećao prednost na 3:1.
Fantastično su igrali srpski hokejaši i u trećoj trećini u kojoj su osigurali trijumf. Najpre je Luković u 51. minutu zatresao mrežu, da bi u 56. Crnogorac stavio tačku na pobedu i još jednu sjajnu partiju naših momaka. U samom finišu je samo Johaneson postavio konačnih 5:2, ali nije mogao da ugrozi slavlje srpskih hokejaša.

Srbija - Island 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Strelci za Srbiju: Cvik (u 11. minutu), Novaković (u 33. minutu), Sretović (u 39. minutu), Luković (u 51. minutu), Crnogorac (u 56. minutu).
Strelci za Island: Olafson (u 12. minutu), Johanson (u 59. minutu).
SRBIJA: Ranković, Mitić, Luković, Ilić, Sabadoš, Bjelogrlić, Brkušanin, Crnogorac, Podunavac, Vučurević, Sretović, Cvik, Anić, U. Novaković, P. Novaković, Kerezović, Đumić, Vukićević, Subotić, Čengeri, Radosavljević, Mirković.
ISLAND: Hedstrom, Valdimarson, Palson, Einarson, Sigurdson, Orongan, Leifson, Anderson, Jonson, Sigrunarson, Johaneson, Mikaelson, Torstenson, Jakobson, Indus, Olafson, Kristinson, Knutson, Atlason, Sverison, Johanson, Gudnason.

Reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupe koje se održava u Holandiji.

Naši hokejaši izgubili su od selekcije Australije posle izvođenja penala sa 4:5 (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1), pošto je posle tri trećine i produžetka bilo 4:4. Pre ovog poraza, srpski "oklopnici" su poraženi od Holandije, dok su bili bolji od Belgije (4:1) i Kine (3:1).

Odličan hokej i velika borba viđeni su u ovom meču, Srbija je sjajno počela utakmicu u kojoj je 10 sekundi pre kraja pokazala od čeka je satkana i odvela meč u produžetak. Ipak, na penale nismo imali sreće.

Već posle 16 minuta bilo je 2:0 za naše hokejaše. Najpre je Pavle Podunavac zatresao mrežu u petom, dok je Marko Sretović pronašao Nemanju Vučurevića da udvostruči prednost.

Ipak, pred kraj ove deonice je Australija preko Vebstera smanjila na 2:1 i tako najavila preokret.

U drugoj trećini je viđen samo jedan pogodak i bio je delo Goransona za izjednačenje, a u trećoj deonici je rival postigao još dva gola. Učinili su to Meloj i Armstrong u razmaku od pet minuta, od 42. do 47, da bi u sedam minuta pre kraja Marko Sretović na dodavanje Mirka Đumića smanjio na 3:4 i sačuvao nadu. Ona je bila dovoljna da u poslednjem minutu, 10 sekundi pre kraja Podunavac pronađe Petra Novakovića koji je zatresao mrežu za 4:4 i produžetak.

U dodatnih pet minuta se rezultat nije menjao, pa se pristupilo izvođenju penala. Za Australiju su precizni bili Rezek i Dardž, a za Srbiju Sretović i Vučurević, da bi onda naš golman Arsenije Ranković odbranio šut Armstronga, kao i Kimlin udarac Đumića u narednom pokušaju.

Potom su neprecizni bili Tod i Crnogorac, za Australiju je pogodio Tejlor, dok je Kimlin odbranio penal Marku Brkušaninu za pobedu protivnika.
Srbija je posle četiri kola sakupila sedam bodova i bez obzira na ishod poslednjeg meča osigurala je treće mesto i bronzanu medalju

Za kraj Svetskog prvenstva, Srbija će u nedelju odmeriti snage na ledu sa Islandom od 20 časova.

Srbija - Australija 4:5 (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Strelci za Srbiju: Podunavac (u 5. minutu), Vučurević (u 16. minutu), Sretović (u 53. minutu), Novaković (u 60. minutu)
Strelci za Australiju: L. Vebster (u 17. minutu), Goranson (u 27. minutu), Meloj (u 42. minutu), Armstrong (u 47. minutu).
Penali za Srbiju: Sretović, Vučurević pogodili, Đumić, Crnogorac i Brkušanin promašili.
Penali za Australiju: Rezek, Dardž, Tejlor pogodili, Armstrong, Tod promašili.
AUSTRALIJA: Kimlin, Smart, Vudman, L. Vebster, Tejlor, Dardž, Rezek, Goranson, Meloj, Hazelhurst, Armstrong, Tod, Lindzej, Memahon, Klif, K. Vebster, Pauel, Karpenter, Mitinen, Tesarik, Fjuns, Vong.

Reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupa koje se održava u Holandiji. Naši hokejaši izgubili su u duelu sa Holanđanima rezultatom 5:0. Selekcija Srbije prethodno je bila bolja od Belgije (4:1) i Kine (3:1). ali nije mogla da iznenadi favorizovanog domaćina.

Holanđani su poveli u petom minutu golom Tisa van Soesta, da bi sredinom uvodne trećine isti igrač povisio na  2:0, a asistenti su mu bili Rafael Džoli i Džoi Osterveld.

Isti odnos snaga viđen je i u drugoj deonici, u kojoj su našu mrežu pogađali Van Den Huvel i Vogelar na dodavanja Brujštena odnosno Honta.
Nisu hokejaši Srbije mogli da pariraju kvalitetnijem rivalu, pa je Holandija tačku na pobedu stavila golom Van Oršota pet minuta pre kraja.
U petak je po rasporedu slobodan dan na šampionatu u Tilburgu, a u subotu Srbija igra protiv Australije od 20 časova.

Holandija - Srbija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Strelci za Holandiju: Tis van Soest (u 5. i 10. minutu), Van den Huvel (u 32. minutu), Vogelar (u 33. minutu), VAn Oršot (u 55. minutu).
HOLANDIJA: Mejerdres, Ostervijk, Vogelar, Van Gorp, Van den Huvel, Brujšten, Bastings, Loginov, Smid, De Hont, van der Šut, Štemper, Verkil, Van Oršot, Nagzam, Brujšten, Van Lijden, Van Gestel, osterveld, Džoli, Van Sost.

Reprezentacija Srbije nastavila je sa odličnim igrama na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupa koje se održava u Holandiji. Posle trijumfa nad Belgijom (4:1) naši hokejaši su u drugom kolu pobedili Kinu rezultatom 3:1.

Srpski oklopnici su i u drugoj utakmici apsolutno kontrolisali dešavanja na ledu i posle samo 24 minuta igre imali su tri gola prednosti i tako praktično već na početku druge trećine najavili trijumf.

Vođstvo našem timu doneo je Aleksa Luković posle asistnecije Dominika Crnogorca i tako je na najbolji način realizovana prednost igrača više. Na 2:0 povisio je Andrej Cvik posle akcije u kojoj su još učestvovalu Brkušanin i Luković, a samo 90 sekundi kasnije u strelce se upisao i Nemanja Vučurević kome su, da zatrese mrežu, pomogli Brkušanin i Ilić. Sve što su Kinezi uspeli da urade je da golom u finišu ublaže poraz.

Srbija trenutno ima maksimalan učinak kao i Australija koja je bila ubedljiva protiv Belgije rezultatom 6:0, dok u poslednjem meču drugog kola se sastaju Island i Holandija. U sredu je po planu slobodan dan, a naredni protivnik našoj selekciji je Holandija. Taj meč na programu je u četvrtak u 20 sati.

Kina - Srbija 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Strelac za Kinu: Huang (u 57. minutu).

Strelci za Srbiju: Aleksa Luković (u 11. minutu), Andrej Cvik (u 21. minutu) i Nemanja Vučurević (u 24. minutu).

KINA: Sun, Ksija, Hu, P. Žang, Žong, Jing, Z. Žang, D. Žang, Jan, H. Žang, K. Huang, Zuo, Si, Jang, Sun, P. Huang, Č. Žang, J. Žang, Vu, Liu, V. Žang, Li.