Super User

Hokejaši Crvene zvezde tirjumfalno su protutnjali kroz Celje. Posle trijumfa u subotnjem duelu (2:1), izabranici trenera Jovice Rusa Celje su savladali i u nedelju i to još ubedljivije - 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Ovo je bila osma uzastopna pobeda crveno-belih koji sa 26 poena suvereno drže prvo mesto na tabeli IHL lige, sa čak sedam bodova prednosti ispred najbližih pratilaca.

Meč je sjajno otvorio Marko Brkušanin koji je sa dva gola u uvodnih sedam minuta nagovestio konačan epilog. Mreže su potom mirovale skoro pola sata, a onda se u 36. minutu u strelce upisao Kulešov na asistenciju Anića i povisio prednost Zvezde na 3:0. U poslednjoj trećini, Gorižek je postigao počasni gol za domaće, a minut i po pre kraja Čegrintsev je postavio konačan rezultat.

Novosađani su pretrpeli i sedmi poraz ove sezone. Nakon trijumfa posle penala u duelu sa Slavijom Juniorom u subotu (3:2), gosti iz Slovenije su u nedelju slavili sa 4:2 (1:1, 3:0, 1:0). Za ekipu Vojvodine kobna je bila druga trećina u kojoj su primili tri gola. Sve je počelo kako se samo poželeti može za domaće, jer je Tumbas na asistenciju Adžića u sedmom minutu Novosađanima doneo prednost.

Međutim, serijom od četiri uzastopna gola Slavija je napravila potpun preokret. Sve što su Novosađani uspeli da urade u poslednjoj deonici je da golom u 54. minutu ublaže poraz, a strelac je bio Le Fol-st-Amour.

Oba srpska predstavnika u IHL ligi bili su uspešni ove subote. Crvena zvezda savladala je Celje u gostima sa 2:1 (0:0, 0:0, 2:1), dok je Vojvodina upisala prvo pobedu u duelu sa Slavijom Junior i to posle boljeg izvođenja penala - 3:2.

Zvezdini oklopnici su u seriji od sedam uzastopnih pobeda, a trijumfom nad Celjem crveno-beli su se sa 23 boda učvrstili na čelu tabele, i sada imaju četiri više od drugoplasiranog Triglava.

U duelu Celja i Crvene zvezde mreže su mirovale sve do poslednje trećine. Vođstvo Crvenoj zvezdi je u 41. minutu doneo Artem Kuleshov na asistenciju Marka Brkušanina. Pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Andrej Cvik posle odličnog dodavanja Roberta Sabadoša. Sve što su domaći uspeli da urade je ublaže poraz, a počasni gol za Celje postigao je Rok Klavžar u 50. minutu. Do kraja meča viđen je veliki broj isključenja na obe strane, ali mreže su mirovale.

Vojvodina je prekinula seriju nesupeha i posle velike borbe, nakon boljeg izvođenja penala, došla do prva dva boda ove sezone u IHL ligi. Novosađani su poveli već u drugom minutu, strelac je bio Oliver Lantagne na asistenciju Nemanje Vučurovića.

Tišlar je izjednačio na 1:1, a do odlaska na prvi odmor Nemanja Vučurević je ponovo doneo prednost Novosođanima. Hokejaši Slavije Junior su u finišu druge trećine stigli do izjednačenja golom Enesa Goršea, a odlučujući gol iz penala postigao je ponovo Oliver Lantagne.

Crvenu zvezdu i Vojvodinu u nedelju očekuju nove utakmice sa istim protivnicima.

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su sa odličnim igrama u IHL ligi. Crveno-beli upisali su još jednu ubedljivu pobedu, ovog puta protiv Medvešćaka 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Ovim trijumfom Zvezdini oklopnici preuzeli su prvo mesto na tabeli. Posle devet odigranih utakmica imaju 20 bodova, dva više od Triglava i Celja, uz napomenу da Celje ima i odigran meč više.

Ponovo su izabranici trenera Jovice Rusa imali potpunu kontrolu igre i rezultata, a vođstvo je u 15. minutu doneo Podunavac. Početkom druge trećine, Dragović je povećao vođstvo na 2:0, a trećim golom za crveno-bele u 28. minutu Sabadoš je najavio trijumf.

U poslednoj deonici u strelce su se upisali Gaidash i Anić za novi ubedljiv trijumf Zvezde.

Sa druge strane, Vojvodina nikako ne uspeva da uhvati pravi ritam. Novosađani su pretrpeli još jedan ubedljiv poraz, ukupno šesti iz isto toliko mečeva u regioanlnom takmičenju. Vojvodina je na gostovanju Zagrebu izgubila sa 9:2 (3:0, 3:0, 3:2).

Dva utešna gola za Novosađane u poslednjoj trećini postigli su Nadaški i Stančić.

Tradicionalni memorijalni turnir "Mirko Holbus" i ove godine održaće se u Beogradu 3. i 4. novembra u organizaciji HK Partizan. Na ledu Pionira predstojećeg vikenda prodefilovaće oko 300 najmlađih hokejašica u kategorijima U8 i U10, a osim domaćina Partizana učestvovaće još: Serbia Girls, NS Stars, Crvena zvezda, Spartak, Vukovi, Medvešćak, Mladost, Zagreb, Olimpija, Marbo i Admin.

- Predstoji nam prava revija hokeja za devojčice. Utakmice će se u subotu igrati od osam ujutro do osam uveče, a u nedelju od osam ujutro pa sve do 16 časova. Igraće se na tri terena istovremeno, svaka utakmica će trajati po 18 minuta, pa će se na svakih sat vremena biti odigrano 9 utakmica. Zanimljivo je da će tokom Memorijala "Mirko Holbus" biti odigrano preko 120 utakmica što je fantastično - počeo je priču koordinatora za ženski hokej u SHLS Uroš Brestovac, koji će se na turniru pojaviti u dvostrukoj ulozi, kao trener ekipa Serbia Girls i Spartak.

- Na ovom turniru imaćemo priliku da na delu vidimo oko 40 srpskih hokejašica, a nadamo se da će Memorijal "Mirko Holbus" poslužiti za promociju hokeja među devojčicama. Ovakve manifestacije su zaista dragocene za popularizaciju ženskog hokeja. Na godišnjem nivou se održava šest do sedam događaja ovakvog tipa, a svi bismo voleli da ih ima i više. Samo učešće na ovakvom turniru za ove devojčice predstavja veliku pobedu. Rezultat je apsolutno u drugom planu, a mnogo važnije od svega toga je da se one međusobno povezuju i druže na ledu, ali i da budu svesne da se na njih računa da će u perspektivi predstavljati reprezentaciju Srbije koju treba da oformimo - konstatovao je Brestovac.

Crvena zvezda nastavila je sa odličnim igrama u IHL ligi, dok hokejaši Vojvodine i dalje nisu osetili slast trijumfa u regionalnom takmičenju ove sezone.

Zvezdini oklopnici su i drugi put u samo dva dana savladali Slaviju Junior i tako upisali petu pobedu ove sezone. Crveno-beli su posle ubedljivog trijumfa u subotu (7:2) ovog puta slavili sa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Marko Brkušanin ponovo je bio koban za goste. Slavija je povela golom Luke Ščapa, ali je maestralni Brkušanin dva puta uzastopno tresao mrežu za preokret i vođstvo 2:1. Konačan rezultat u poslednoj trećini postavio je Nikola Kerezović.

Crvena zvezda se ovim trijumfom učvrstila na drugom mestu na tabeli IHL lige. Izabranici trenera Jovice Rusa iz osam mečeva imaju 17 poena, samo bod manje od prvoplasiranog Celja koje doduše ima i utakmicu više.

Upravo je ekipa Celja bila kobna za Vojvodinu koja je poražena rezultatom 11:2. Novosađani nikako ne uspevaju da uhvate pravi ritam, a golove za Vojvodinu u ovom meču postigli su Viktor Čengeri i Miloš Babić.

Srpski predstavnici u IHL ligi u subotu su imali polovičan učinak. Crvena zvezda je maestralnom igrom pobedila Slaviju Junior sa 7:2 (4:0, 2:0, 1:2), dok je Vojvodina pretrpela težak poraz od Triglava 13:1 (3:0, 6:0, 4:1).

Zvezda je odličnim rezultatima u poslednje vreme pokazala da je u sjajnoj formi, pobeda nad Jesenicama na Kontinental kupu u Italiji bila je još jedna potvrda, a u subotu uveče crveno-beli su prosto zablistali na ledu hale Pionir. Zvezdini oklopnici su furiozno počeli meč sa ekipom Slavije Junior i već u prvoj trećini do vrha napunili mrežu gostiju. Fantastičnu partiju domaćih hokejaša već posle samo 30 sekundi najavio je Marko Brkušanin na asistenciju Nikole Kerezovića. U prvih 20 minutu mrežu su tresli Podunavac i Vukičević i po drugi put Brkušanin za ubedljivo vođstvo.

Definitivno pitanje pobednika rešeno je u drugoj trećini kada su crveno-beli još dva puta postigli gol, a u strelce su se upisali Andrej Cvik i Vjačeslav Čegrintsev. Sve što su gosti uspeli da urade je da sa dva gola ublaže poraz, a tačku na svoju sjajnu partiju trećim golom stavio je Marko Brkušanin.

Vojvodina nikako da uhvati pravi ritam. Novosađani su pretrpeli i četvrti poraz u IHL ligi. Hokejašima Vojvodine ništa nije polazilo za rukom, a počasni gol za Novosađane postiogao je Samuel Le Fol-St-Amour.

Pobedom nad Slavijom Crvena zvezda je upisala četvrtu pobedu i sa 14 poena je skočila na drugo mesto, dok je Vojvodina na začelju tabele.

Zvezda će i u nedelju u ledenoj hali Pionir igrati protiv Slavije od 16 sati i 15 minuta uz besplatan ulaz, dok će Vojvodina od 12 sati i 30 minuta biti gost Celja.

Hokejaši Vojvodine ovog vikenda gostovaće u Sloveniji i u okviru IHL lige odigraće dva meča.

Prvi duel Novosođani će imati u subotu sa početkom u 19 sati i 15 minuta, a rival će im biti trenutno prvoplasirani tim regionalnog takmičenja ekipa Triglava. Zanimljivo je da će za manje od 24 sata Vojvodina odigrati i drugi duel na mini turneji po Sloveniji.

Protivnik Vošinim oklopnicima u nedelju od 12 sati i 30 minuta biće Celje. Vojvodina u IHL ligi posle tri odigrane utakmice još nije osetila slast pobede pa se svi u taboru Novosađana nadaju da bi ovog vikenda mogli do prvenca.

Hokejaši Crvene zvezde ovog vikenda nastavljaju takmičenje u IHL ligi. Crveno-beli su prošle nedelje učestvovali na Kontinental kupu u Italiji i na tri utakmice upisali su dva poraza i jednu pobedu.

Izabranici trenera Jovice Rusa poraženi su od mađarske ekipe MAC sa 8:0, i od domaćeg Ritena sa 6:4, da bi u poslednjem kolu savladali velikog rivala Jesenice sa 2:1.

Zvezdine oklopnike za vikend u ledenoj dvorani Pionir očekuju dva duela protiv ekipe Slavije Junior. To će biti odlična prilika za revanš ekipi iz Ljubljane koja je u prvom kolu savaldala crveno-bele sa 4:0. Prvi meč na programu je u subotu u 18 sati, dok se druga utakmica igra u nedelju sa početkom u 16 sati i 15 minuta. Ulaz na oba meča je besplatan.

Ovi dueli su od izuzetnog značaja za crveno-bele, jer bi Zvezda pobedama preuzela prvo mesto na tabeli. Crveno-beli trenutno su petoplasirani sa 11 poena, dok je Slavija Junior na deobi prvog mesta sa bodom više.

Sreća je okrenula leđa hokejašima Vojvodine u finišu duela sa Medvešćakom. Iako su se sjajno borili, Novosađani su ipak poraženi sa 4:3 (3:2, 0:1, 1:0) čime su upisali i treći poraz u IHL ligi.

Prava goleada viđena je u prvoj trećini u kojoj su se mreže tresle čak pet puta. Medvešćak je poveo golom Jazbeca, da bi Vojvodina potom napravila preokret golovima Ivana Babića, na asistenciju novajlije u timu i srpskog reprezentativca Nemanje Vučurovića, i Ivana Tumbasa posle preciznih dodavanja Nikolića i Ješića.

Ipak, na prvi odmor gosti iz Zagreba otišl su sa prednošću, a golove su postigli Vedlin i Smolec.

Nadu da bi Voša mogla do prvenca u IHL ligi vratio je Ivan Milojković izjednačujućim golom u 33. minutu. Ipak, snove o trijumfu Vojvodine srušio je Jazbec samo 90 sekundi pre kraja svojim drugim pogotkom na ovom meču.

Ovog vikenda počinje nova sezona ERSTE lige budućih šampiona. Prvi na led će hokejaši do 10 godina, a domaćin će u ledenoj hali Pionir u subotu od 15 sati i 45 minuta biti Partizan. Osim domaćina učestvovaće još Crvena zvezda, Marbo, Red Team, NS Stars i Vojvodina, a Spartak je slobodan.

O očekivanjima od Erste lige budućih šampiona u novoj sezoni govorio je predsednik Saveza hokeja na ledu srbije Marko Milovanović:
- Očekujemo uspešnu sezonu kao što je to bio slučaj prethodnih godina za U8 i U10, a sve to zajedničkom zaslugom hokejaške zajednice - počeo je priču Milovanović i potom dodao:
- Tokom pauze se razmatralo o dopunama i očekujemo veću ravnopravnost uvodjenjem “trakica” koje obeležavaju postave, time i veću neizvesnost na ledu. Takođe, poslednje dve nedelje ličnom inicijativom, a vođen analizom baze i trendovima većine IIHF članova diskutovalo se o izmenama propozicija takmičenja sa 4na4 (mali golovi) u 3na3 (regularni IIHF golovi). Cilj diskusije bio je podizanje kvaliteta koje zahteva veće klizačko angažovanje pojedinaca tokom igre kao i tehničke sposobnosti uz veći izazov za golmane svih timova. Većina klubova se nije složila i ne smatram to kao nešto negativno, jer svi koji rade u interesu hokeja treba da iznose svoje ideje. Uglavnom, promena neće biti, a diskusija će se nastaviti na ovu temu prvom prilikom kad klubovi budu spremni.

Ciljevi koji su pred ERSTE ligu budićih šampiona postavljeni od njenog osnivanja se neće menjati:
- ERSTE liga budućih šampiona je razvojna liga. Osnovni cilj ovog projekta je izgradnja baze igrača koji će zavoleti hokej, a u budućnosti predstavljati timove i kasnije konkurisati za dres reprezentacije Srbije. Važno je pažljivo pratiti kvalitet rada svakog kluba tokom trenažnog i turnirskog procesa, pa detaljnom analizom usmeravati čitav razvojni program. Verujem da će deci i njihovim roditeljima biti zabavno na svakom turniru - zaključio je Milovanović.