Novi trijumf Zvezde, Mladost prejaka za Vojvodinu Featured

Rate this item
(0 votes)
Written by  | Published in: Ostalo

Hokejaši Crvene zvezde nalaze se u odličnoj formi i ako se po jutru dan poznaje onda crveno-bele očekuje sjajna sezona. Zvezdini oklopnici u samo dva dana naneli su i drugi poraz lideru u IHL ligi. Posle pobede u subotnjem meču (4:2), Zvezda je i u nedelju u Kranju bila bolja od Triglava sa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Trijumf crveno-belima doneo je Mrko Brkušanin na asistenciju Podunavca samo dva i po minuta pre kraja utakmice.

Zvezda je povela golom Anđelkovića, posle preciznih dodavanja Vukičevića i Sabadoša. Međutim, isključenje Vukičevića iskoristio je Potočnik za izjednačenje u 16. minutu. Mreže su mirovale u drugoj trećini, a onda je mnogo uzbuđenja viđeno u poslednjoj deonici. Prvo je Zupan kaznio isključenje Novakovaćia, pa je Triglav sa igračem više došao do vođstva u 48. minutu. Ali, to nije obeshrabrilo izabranike trenera Jovice Rusa. Samo 33 sekunde kasnije Zvezda je golom Čegrintseva na asistenciju Kerezovića uspela da izjednači, a veliku pobedu obezbedio je maestralni Marko Brkušanin.

Sa druge strane, Vojvodina je pretrpela poraz u duelu sa ekipom zagrebačke Mladosti. Novosađani su na gostovanju poraženi sa 7:0 (2:0, 4:0, 1:0) i tako upisali i drugi poraz u IHL ligi. Hokejši Mladosti u potpunosti su kontrolisali dešavanja na ledu, bili su bolji rival tokom celog meča i zasluženo su slavili.

Posle šest odigranih utakmica Crvena zvezda ima 11 bodova, samo poen manje od vodećih Celja i Triglava, dok je Vojvodina nakon dva odigrana meča bez bodova na začelju tabele.