Zvezda ponovo prejaka za Zagrepčane Featured

Rate this item
(0 votes)
Written by  | Published in: Ostalo

Crvena zvezda nastavila je sa sjajnim partijama u IHL ligi. Izabranici trenera Jovice Rusa upisali su i 15. pobedu u regionalnom takmičenju i još jednom pokazali da se s pravom nalaze na vrhu tabele.

Posle trijumfa u prvoj utakmici protiv Zagreba u subotu 8:2, crveno-beli su i u drugom meču u nedelju zabeležili trijumf identičnim rezultatom. Ovog puta rezultat po trećinama je bio - 4:0, 1:0, 3:2.

Iako je Zvezda u ovom meču bila oslabljena neigranjem Kerezovića zbog bolesti i Čegrintseva zbog suspenzije domaći su u potpunosti nadigrali rivala. Posle samo minut i 20 sekundi igre Artjom Kulešov je doveo Zvezdu u vođstvo, da bi potom dva puta uzastopno mrežu pogađao Robert Sabadoš. Tačku na blistavu igru crveno-belih u prvoj rećini stavio je Marko Brkušanin golom u 20. minutu.

U drugoj trećini u strelce se upisao Andrej Cvik i već tada je bilo jasno da Zagrepčani neće imati snage da ugroze Crvenu zvezdu. Izuzetno efikasan vikend za Zvezdine oklopnike sa po još jednim golom obeležili su Sabadoš i Kulešov, u strelce se upisao i Tarakan, a sve što su gosti uspeli da urade je da sa dva gola ublaže poraz.