Crvena zvezda u Zagrebu nadigrala Mladost Featured

Rate this item
(0 votes)
Written by  | Published in: Ostalo

Hokejaši Crvene zvezde upisali su novu pobedu u IHL ligi. Crveno-beli su nastavili sa odličnim igrama i u Zagrebu su bez većih problema savladali ekipu Mladosti rezultatom 5:1 (2:0, 1:0, 2:1). Ovo je bila 10. uzastopna pobeda Zvezdinih oklopnika i ukupno 19. u dosadašnjem toku regionalnog takmičenja kojom su se dodatno učvrstili na prvom mestu.

Zvezda je u Zagrebu do vođstva stigla već u petom minutu, a strelac je bio Vjačeslav Čegrintsev posle preciznih dodavanja Novakovića i Brkušanina. Crveno-beli su tako na pravi način iskoristili isključenje Roberta Cerovečkog i igrača više na ledu.

Ponovo je Zvezda odlično igrala u situaciji kada je imala igrača više. Ovog puta uloge su bile zamenjene. Čegritsev i Novaković su odlično kombinovali, a gol je u 13. minutu postigao Marko Brkušanin.

Mreže su potom mirovale sve do 35. minuta, a onda se na asistenciju Artema Kulešova u strelce upisao Nikola Kerezović za vođstvo od 3:0.

Dominaciju na ledu u ovom meču Zvezda je potvrdila u 43. minutu svojim četvrtim golom, a mrežu je zatresao Mirko Đumić.

Počasni gol za Mladost postigao je Novak, a konačan rezultat postavio je Brkušanin svojim drugim pogotkom.