Super User

Hokejaši Crvene zvezde i drugi put su u samo dva dana na ledu Pionira savladali ekipu zagrebačke Mladosti. Posle trijumfa u subotnjem duelu 9:0, crveno-beli su i u nedelju slavili sa 7:2 (1:1, 2:1, 4:0).

Zvezda je od samog starta imala žestoku inicijativu, ali su prvi do gola stigli gosti. U 10. minutu vođstvo ekipi Mladosti doneo je Cerovečki. To nije poremetilo izabranike trenera Jovice Rusa koji su stigli do izjednačenja golom Andreja Cvika posle dobrih pasova Kulešova i Gaidaša. Zvezda je nastavila sa napadima, žestoko je pritiskala odbranu Mladosti i to se isplatilo u 28. minutu. Na asistenciju Čegrintseva mrežu je zatresao Kerezović za vođstvo - 2:1. Samo tri minuta kasnije Kramarić je doneo izjednačenje i to je bilo sve što su gosti uspeli da urade.

Do odlaska na drugi odmor Bogdan Gaidash doneo je novo vođstvo crveno-belima koje potom nisu ispuštali do kraja meča. Jer, poslednja deonica je bila potpuno u znaku Zvezdinih oklopnika. Čak četiri puta se tresla mreža ekipe Mladosti, a strelci za Zvezdu su bili Pavle Podunavac, Uglješa Novaković, Vjačeslav Čergintsev i Daniel Mihal za novi ubedljiv trijumf.

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su trijumfalni niz i sjajne partije u IHL ligi. Posle ubedljive pobede u prošloj utakmici nad Vojvodinom u Novom Sadu (10:0), crveno-beli su i na ledu Pionira zabeležili pobedu bez primljenog gola: Crvena zvezda - Mladost 9:0 (3:0, 2:0, 4:0).

Mrežu gostiju iz Zagreba zatresla se već posle samo 13 sekundi igre, a strelac je bio Nikola Kerezović na asistenciju Marka Brkušanina. Zvezdini oklopnici su konstantno opsedali gol ekipe Mladosti, a do kraja prve trećine golove su postigli još Daniel Mihal, Ivan Anić i Vitalij Dziov.

Osim golova Uglješe Novakovića i Bogdana Gaidaša, drugu trećinu obeležila je i tuča kod boksa gostiju koja je rezultirala disciplinskim kzanma za dvojicu hokejaša Mladosti i isključenjem Ivana Anića. Do kraja meča Zvezda je golovima Čegrintseva, Dziova, Sabadoša i Brkušanina overila ubedljivu pobedu i još jednom dokazala da u regionalnom takmičenju ima najviše moguće ambicije.

Duel istih rivala zakazan je ponovo već za nedelju od 16 časova takođe u Pioniru.

Prvi duel srpskih timova u regionalnoj IHL ligi u potpunosti je protekao u znaku Beograđana. Hokejaši Crvene zvezde su do vrha napunili mrežu Novosađana, dokazali su da su u ovom trenutku kvalitetniji tim i da se s pravom nalaze na prvom mestu na tabeli.

Izabranici trenera Jovice Rusa su u SPENS-u pobedili sa 10:0 (5:0, 2:0, 3:0), a već posle prve trećine se mogao naslutiti konačan epilog. Od prvog do poslednjeg minuta Zvezda je kontorlisala dešavanja na ledu i njen ubedljiv trijumf nijednog trenutka nije dolazio u pitanje. U strelce su se po dva puta upisali Vitali Dziov i Andrej Cvik, dok su po jedan gol postigli Mašić, Gaidash, Daniel, Podunavac, Kerezović, Čegrintsev.

U šampionatu za hokejaše do 12 godina odigrano je 10 utakmica, od kojih je jedan meč registrovan je službenim rezultatom. Ekipa NS Starsa ubedljivo vodi na tabeli sa pet pobeda iz isto toliko utakmica, a Novosađani imaju i impozantnu gol razliku +26. Donosimo vam pregled svih rezultata kao i stanje na tabeli.

Partizan - Marbo 4:0, Marbo - Partizan 1:7, NS Stars - Partizan 10:6, NS Stars - Spartak 5:0 (službeni rezultat), Vojvodina - Partizan 0:12, Marbo - Crvena Zvezda 0:7, NS Stars - Marbo 6:1, NS Stars - Vojvodina 8:0, Crvena Zvezda - Partizan 1:5, NS Stars - Crvena Zvezda 4:0

Spartak/Kiskoros 1 0 1 0 0 -1 0 5 -5

Tri meča odigrana su do sada u Ligi za hokejaše do 15 godina, a jedna utakmica registrovana je službenim rezultatom. Hokejaši Partizana bili su veoma ubedljivi u trijumfima nad Vojvodinom i NS Starsom za trenutno lidersko mesto na tabeli.

NS Stars - Partizan 2:7, Vojvodina - Partizan 0:15, NS Stars - Spartak 5:0 (službeni rezultat)

TABELA

Partizan 2 2 0 0 0 6 22 2 20
NS Stars 2 1 1 0 0 3 7 7 0
Vojvodina 1 0 1 0 0 0 0 15 -15
Crvena zvezda 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Hokejaši Crvene zvezde prekinuli su niz od devet uzastopnih pobeda. Izabranici trenera Jovice Rusa izgubili su od Triglava 4:2 (2:0, 0:1, 0:3) i to posle velikog preokreta. Ipak, crveno-beli su i pored poraza zadržali prvo mesto na tabeli IHL lige sa sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Triglav, koji ima i utakmicu manje.

Početak meča u ledenoj hali Pionir nije mogao da nasluti konačan epilog. Zvezdini oklopnici su silovito krenuli i golovima Dušana Jankovića i Bogdana Gaidasha u prvoj trećini stekli prednost od 2:0. Međutim, onda su neobjašnjivo stali. Gosti su u 30. minutu golo Vilfana smanjili na 2:1, da bi u poslednjoj trećini napravili potpun preokret. Mrežu su zatresli Štenkler, Lampič i Potočnik.

Vojvodina je doživela i drugi poraz u dva dana od ekipe Mladosti. Novosađani su ponovo meč počeli veoma motivisani, vodili su u dva navrata golovima Dimitrija Nadaškog i Vladana Drozdika, ali sedam kobnih minuta polovinom druge trećine odlučiula su pobednika. U tom razdoblju gosti iz Zagreba postigli su tri gola i preuzeli kontrolu igre. Novak je u 52. minutu povećao vođstvo Mladosti na 5:2, a Miloš Babić je golom u 58. minutu ublažio poraz.

Kako sezona u IHL ligi sve više odmiče hokejaši Crvene zvezde sve su ubedljiviji. Zvezdini oklopnici nastavili su seriju trijumfa i u ledenoj hali Pionir savladali su Triglav sa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Na taj način učvrstili su na prvom mestu na tebeli i povećali prednost u odnosu na drugoplasirano Celje na čak osam bodova.

Crveno-beli su poveli u 11. minutu golom Marka Brkušanina kome je odlično asistirao Čegrintsev. Tri minuta kasnije izjednačio je Potočnik, a u finišu druge trećine prednost crveno-belima doneo je Andrej Cvik.

Izabranici trenera Jovice Rusa pobedu su osigurali u poslednjem minutu. Marko Brkušanin se ovog puta asistencijom revanširao Čegrintsevu koji pogodio mrežu za veliku radost hokejaša Crvene zvezde.

Dok Zvezda niže uspehe, sa druge Strane Vojvodina nikako ne supeva da uđe u pobedničku seriju. Novosađani su ponovo poražni u SPENS-u, ovog puta od Mladosti 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Odolevali su hokejaši Vojvodine više od 30 minuta, ali su Zagrepčani golom Matošića došli do prednosti. Novak je u 53. minutu duplirao prednost, pa Novosađani nisu imali ni vremena ni snage za preokret.

Ipak, priliku za revanš imaće već sutra kada se ponovo sastaju sa ekipom Mladosti, a još jedan meč u nedelju će odigrati i Crvene zvezda a rival će joj opet biti Triglav.

Hokejaši Crvene zvezde tirjumfalno su protutnjali kroz Celje. Posle trijumfa u subotnjem duelu (2:1), izabranici trenera Jovice Rusa Celje su savladali i u nedelju i to još ubedljivije - 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Ovo je bila osma uzastopna pobeda crveno-belih koji sa 26 poena suvereno drže prvo mesto na tabeli IHL lige, sa čak sedam bodova prednosti ispred najbližih pratilaca.

Meč je sjajno otvorio Marko Brkušanin koji je sa dva gola u uvodnih sedam minuta nagovestio konačan epilog. Mreže su potom mirovale skoro pola sata, a onda se u 36. minutu u strelce upisao Kulešov na asistenciju Anića i povisio prednost Zvezde na 3:0. U poslednjoj trećini, Gorižek je postigao počasni gol za domaće, a minut i po pre kraja Čegrintsev je postavio konačan rezultat.

Novosađani su pretrpeli i sedmi poraz ove sezone. Nakon trijumfa posle penala u duelu sa Slavijom Juniorom u subotu (3:2), gosti iz Slovenije su u nedelju slavili sa 4:2 (1:1, 3:0, 1:0). Za ekipu Vojvodine kobna je bila druga trećina u kojoj su primili tri gola. Sve je počelo kako se samo poželeti može za domaće, jer je Tumbas na asistenciju Adžića u sedmom minutu Novosađanima doneo prednost.

Međutim, serijom od četiri uzastopna gola Slavija je napravila potpun preokret. Sve što su Novosađani uspeli da urade u poslednjoj deonici je da golom u 54. minutu ublaže poraz, a strelac je bio Le Fol-st-Amour.

Oba srpska predstavnika u IHL ligi bili su uspešni ove subote. Crvena zvezda savladala je Celje u gostima sa 2:1 (0:0, 0:0, 2:1), dok je Vojvodina upisala prvo pobedu u duelu sa Slavijom Junior i to posle boljeg izvođenja penala - 3:2.

Zvezdini oklopnici su u seriji od sedam uzastopnih pobeda, a trijumfom nad Celjem crveno-beli su se sa 23 boda učvrstili na čelu tabele, i sada imaju četiri više od drugoplasiranog Triglava.

U duelu Celja i Crvene zvezde mreže su mirovale sve do poslednje trećine. Vođstvo Crvenoj zvezdi je u 41. minutu doneo Artem Kuleshov na asistenciju Marka Brkušanina. Pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Andrej Cvik posle odličnog dodavanja Roberta Sabadoša. Sve što su domaći uspeli da urade je ublaže poraz, a počasni gol za Celje postigao je Rok Klavžar u 50. minutu. Do kraja meča viđen je veliki broj isključenja na obe strane, ali mreže su mirovale.

Vojvodina je prekinula seriju nesupeha i posle velike borbe, nakon boljeg izvođenja penala, došla do prva dva boda ove sezone u IHL ligi. Novosađani su poveli već u drugom minutu, strelac je bio Oliver Lantagne na asistenciju Nemanje Vučurovića.

Tišlar je izjednačio na 1:1, a do odlaska na prvi odmor Nemanja Vučurević je ponovo doneo prednost Novosođanima. Hokejaši Slavije Junior su u finišu druge trećine stigli do izjednačenja golom Enesa Goršea, a odlučujući gol iz penala postigao je ponovo Oliver Lantagne.

Crvenu zvezdu i Vojvodinu u nedelju očekuju nove utakmice sa istim protivnicima.

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su sa odličnim igrama u IHL ligi. Crveno-beli upisali su još jednu ubedljivu pobedu, ovog puta protiv Medvešćaka 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Ovim trijumfom Zvezdini oklopnici preuzeli su prvo mesto na tabeli. Posle devet odigranih utakmica imaju 20 bodova, dva više od Triglava i Celja, uz napomenу da Celje ima i odigran meč više.

Ponovo su izabranici trenera Jovice Rusa imali potpunu kontrolu igre i rezultata, a vođstvo je u 15. minutu doneo Podunavac. Početkom druge trećine, Dragović je povećao vođstvo na 2:0, a trećim golom za crveno-bele u 28. minutu Sabadoš je najavio trijumf.

U poslednoj deonici u strelce su se upisali Gaidash i Anić za novi ubedljiv trijumf Zvezde.

Sa druge strane, Vojvodina nikako ne uspeva da uhvati pravi ritam. Novosađani su pretrpeli još jedan ubedljiv poraz, ukupno šesti iz isto toliko mečeva u regioanlnom takmičenju. Vojvodina je na gostovanju Zagrebu izgubila sa 9:2 (3:0, 3:0, 3:2).

Dva utešna gola za Novosađane u poslednjoj trećini postigli su Nadaški i Stančić.

Tradicionalni memorijalni turnir "Mirko Holbus" i ove godine održaće se u Beogradu 3. i 4. novembra u organizaciji HK Partizan. Na ledu Pionira predstojećeg vikenda prodefilovaće oko 300 najmlađih hokejašica u kategorijima U8 i U10, a osim domaćina Partizana učestvovaće još: Serbia Girls, NS Stars, Crvena zvezda, Spartak, Vukovi, Medvešćak, Mladost, Zagreb, Olimpija, Marbo i Admin.

- Predstoji nam prava revija hokeja za devojčice. Utakmice će se u subotu igrati od osam ujutro do osam uveče, a u nedelju od osam ujutro pa sve do 16 časova. Igraće se na tri terena istovremeno, svaka utakmica će trajati po 18 minuta, pa će se na svakih sat vremena biti odigrano 9 utakmica. Zanimljivo je da će tokom Memorijala "Mirko Holbus" biti odigrano preko 120 utakmica što je fantastično - počeo je priču koordinatora za ženski hokej u SHLS Uroš Brestovac, koji će se na turniru pojaviti u dvostrukoj ulozi, kao trener ekipa Serbia Girls i Spartak.

- Na ovom turniru imaćemo priliku da na delu vidimo oko 40 srpskih hokejašica, a nadamo se da će Memorijal "Mirko Holbus" poslužiti za promociju hokeja među devojčicama. Ovakve manifestacije su zaista dragocene za popularizaciju ženskog hokeja. Na godišnjem nivou se održava šest do sedam događaja ovakvog tipa, a svi bismo voleli da ih ima i više. Samo učešće na ovakvom turniru za ove devojčice predstavja veliku pobedu. Rezultat je apsolutno u drugom planu, a mnogo važnije od svega toga je da se one međusobno povezuju i druže na ledu, ali i da budu svesne da se na njih računa da će u perspektivi predstavljati reprezentaciju Srbije koju treba da oformimo - konstatovao je Brestovac.