Super User

Sreća je okrenula leđa hokejašima Vojvodine u finišu duela sa Medvešćakom. Iako su se sjajno borili, Novosađani su ipak poraženi sa 4:3 (3:2, 0:1, 1:0) čime su upisali i treći poraz u IHL ligi.

Prava goleada viđena je u prvoj trećini u kojoj su se mreže tresle čak pet puta. Medvešćak je poveo golom Jazbeca, da bi Vojvodina potom napravila preokret golovima Ivana Babića, na asistenciju novajlije u timu i srpskog reprezentativca Nemanje Vučurovića, i Ivana Tumbasa posle preciznih dodavanja Nikolića i Ješića.

Ipak, na prvi odmor gosti iz Zagreba otišl su sa prednošću, a golove su postigli Vedlin i Smolec.

Nadu da bi Voša mogla do prvenca u IHL ligi vratio je Ivan Milojković izjednačujućim golom u 33. minutu. Ipak, snove o trijumfu Vojvodine srušio je Jazbec samo 90 sekundi pre kraja svojim drugim pogotkom na ovom meču.

Ovog vikenda počinje nova sezona ERSTE lige budućih šampiona. Prvi na led će hokejaši do 10 godina, a domaćin će u ledenoj hali Pionir u subotu od 15 sati i 45 minuta biti Partizan. Osim domaćina učestvovaće još Crvena zvezda, Marbo, Red Team, NS Stars i Vojvodina, a Spartak je slobodan.

O očekivanjima od Erste lige budućih šampiona u novoj sezoni govorio je predsednik Saveza hokeja na ledu srbije Marko Milovanović:
- Očekujemo uspešnu sezonu kao što je to bio slučaj prethodnih godina za U8 i U10, a sve to zajedničkom zaslugom hokejaške zajednice - počeo je priču Milovanović i potom dodao:
- Tokom pauze se razmatralo o dopunama i očekujemo veću ravnopravnost uvodjenjem “trakica” koje obeležavaju postave, time i veću neizvesnost na ledu. Takođe, poslednje dve nedelje ličnom inicijativom, a vođen analizom baze i trendovima većine IIHF članova diskutovalo se o izmenama propozicija takmičenja sa 4na4 (mali golovi) u 3na3 (regularni IIHF golovi). Cilj diskusije bio je podizanje kvaliteta koje zahteva veće klizačko angažovanje pojedinaca tokom igre kao i tehničke sposobnosti uz veći izazov za golmane svih timova. Većina klubova se nije složila i ne smatram to kao nešto negativno, jer svi koji rade u interesu hokeja treba da iznose svoje ideje. Uglavnom, promena neće biti, a diskusija će se nastaviti na ovu temu prvom prilikom kad klubovi budu spremni.

Ciljevi koji su pred ERSTE ligu budićih šampiona postavljeni od njenog osnivanja se neće menjati:
- ERSTE liga budućih šampiona je razvojna liga. Osnovni cilj ovog projekta je izgradnja baze igrača koji će zavoleti hokej, a u budućnosti predstavljati timove i kasnije konkurisati za dres reprezentacije Srbije. Važno je pažljivo pratiti kvalitet rada svakog kluba tokom trenažnog i turnirskog procesa, pa detaljnom analizom usmeravati čitav razvojni program. Verujem da će deci i njihovim roditeljima biti zabavno na svakom turniru - zaključio je Milovanović.

Dva velika hokejška događaja naredne godine održaće se u našoj zemlji. Srbija će biti domaćin dva svetska prvenstva i to za seniore i hokejaše do 18 godina. Pripreme teku po planu, a ova takmičenja dobila su svoj vizuelni identitet pošto su od strane Svetske hokejaške fderacije usvojena rešenja za zvanične logotipe prvenstva.

Od 9. do 15. aprila u Beogradu će se održati seniorski šampionat sveta Druge divizije A grupe na kome će osim naše selekcije učestvovati još Hrvatska, Australija, Kina, Belgija i Španija. Beogradska ledena hala Pionir biće domaćin i U18 Svetskog šampionata Druge divizije B grupe i to od 25. do 31. marta.

Rivali našim oklopnicima do 18 godina biće Australija, Hrvatska, Holandija, Kina i Belgija.

Hokejaši Crvene zvezde nalaze se u odličnoj formi i ako se po jutru dan poznaje onda crveno-bele očekuje sjajna sezona. Zvezdini oklopnici u samo dva dana naneli su i drugi poraz lideru u IHL ligi. Posle pobede u subotnjem meču (4:2), Zvezda je i u nedelju u Kranju bila bolja od Triglava sa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Trijumf crveno-belima doneo je Mrko Brkušanin na asistenciju Podunavca samo dva i po minuta pre kraja utakmice.

Zvezda je povela golom Anđelkovića, posle preciznih dodavanja Vukičevića i Sabadoša. Međutim, isključenje Vukičevića iskoristio je Potočnik za izjednačenje u 16. minutu. Mreže su mirovale u drugoj trećini, a onda je mnogo uzbuđenja viđeno u poslednjoj deonici. Prvo je Zupan kaznio isključenje Novakovaćia, pa je Triglav sa igračem više došao do vođstva u 48. minutu. Ali, to nije obeshrabrilo izabranike trenera Jovice Rusa. Samo 33 sekunde kasnije Zvezda je golom Čegrintseva na asistenciju Kerezovića uspela da izjednači, a veliku pobedu obezbedio je maestralni Marko Brkušanin.

Sa druge strane, Vojvodina je pretrpela poraz u duelu sa ekipom zagrebačke Mladosti. Novosađani su na gostovanju poraženi sa 7:0 (2:0, 4:0, 1:0) i tako upisali i drugi poraz u IHL ligi. Hokejši Mladosti u potpunosti su kontrolisali dešavanja na ledu, bili su bolji rival tokom celog meča i zasluženo su slavili.

Posle šest odigranih utakmica Crvena zvezda ima 11 bodova, samo poen manje od vodećih Celja i Triglava, dok je Vojvodina nakon dva odigrana meča bez bodova na začelju tabele.

Hokejaši Crvene zvezde pružili su još jednu fantastičnu partiju i upisali još jedan važan trijumf. Crveno-beli su napravili malo iznenađenje i sa 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) na gostovanju pobedili Triglav, trenutno vodeću ekipu u IHL ligi. Zvezdini oklopnici su na taj način naneli prvi poraz timu iz Kranja u ovoj sezoni i najavili velike mogućnosti.

Zvezda je povela u 16. minutu golom Roberta Sabadoša, ali manje od minuta kasnije Zupan je doneo izjednačenje. Već na startu druge trećine Čegrintsev je na asistenciju Podunavca doneo novo vođstvo da bi u 27. minutu Tavčar ponovo poravnao rezultat - 2:2.

Poslednja deonica bila je u potpunosti u znaku hokejaša Crvene zvezde. Brkušanin je posle dodavanja Čegrinsteva i Kerezovića, a pobedu je osigurao Ivan Anić na asistenciju Brkušanina.

Naredni meč sa ekipom Triglava Zvezda igra već u nedelju takođe u Kranju.

Hokejaše Crvene zvezde i ovog vikenda očekuje dupli program. Zvezdini oklopnici u subotu i u nedelju odmeriće snage ekipom Triglava u Kranju. Prvi meč na programu je u subotu od 18 sati, dok je drugi duel zakazan za nedelju u 15 sati i 30 minuta.

Nema sumnje da crveno-bele očekuje veoma težak posao, s obzirom da je Triglav trenutno prvoplasirani tim koji jedini ima maksimalan učinak - četiri pobede iz isto toliko utakmica, dok je Crvena zvezda na petom mestu sa pet osvojenih bodova.

Sa druge strane, priliku za prvi trijumf u novoj sezoni hokejaši Vojvodine imaće u duelu sa ekipom Mladosti. Novosađani će svoj tek drugi meč igrati u Zagrebu u nedelju sa početkom u 17 sati i 15 minuta.

Proteklog vikenda nastavljeno je takmičenje u IHL ligi, a srpski klubovi imali su polovičan učinak. Crvena zvezda je nakon velikog preokreta u produžetku uspela da pobedi Medvešćak 6:5 (1:3, 1:2, 0:3, 0:1), dok je Vojvodina u svojoj prvoj utakmici u novoj sezoni poražena od ekipe Zagreba sa 5:7 (1:3, 3:3, 1:1).

Ono što su propustili u finišu drugog duela sa Celjem 30. septembra u Pioniru, Zvezdini hokejaši delimično su nadoknadili protiv Medvešćaka. Crveno-beli su gostovanju u Zagrebu posle pola sata igre gubili od Medvešćaka sa čak 5:1, ali su maestralnom igrom u poslednjoj trećini najpre došli do izjednačenja, a potom i do trijumfa u produžetku.

U finišu druge deonice Daniel Mihal je smanjio prednost domaćih na 5:2, a onda je furioznu treću deonicu golom u 44. minutu otvorio Vjačeslav Čegrintsev. Vukićević je samo tri minuta kasnije na asistenciju Podunavca smanjio na 5:4, a svojim drugim golom na meču (prvi je postigao u 20. minutu) Španjević je doneo izjednačenje.

Odlučujući gol u produžetku za pobedu i vredan bod sa gostovanja doneo je Čegrintsev na asistenciju Daniela.

Vojvodina je bila u identičnoj situaciji kao i Crvena zvezda. I Novosađani su u duelu sa Zagrebom gubili sa 5:1. Uspeli su da priprete, ali ne i da naprave potpun preokret. Vojvodina je povela golom Gorana Maletića u 10. minutu. Međutim, vođstvo domaćih trajalo je svega 35 sekundi, a Zagrepčani su za samo 15 minuta postigli čak pet golova za ubedljivo vođstvo.

Hokejaši Vojvodine nisu se predavali. Mrežu je tresao Nadaški i čak tri puta Relja Radosavljević, ali sve što su domaći uspeli da urade je da priđu na svega gol zaostatka (5:6 u 52. minutu). Ipak, golom Blagusa 70 sekundi pre kraja Zagreb je osigurao pobedu.

Ovog vikenda nastavlja se takmičenje u IHL ligi, a dva srpska kluba koja učestvuju u ovom takmičenju očekuju izuzetno zanimljive utakmice.

Minulog vikenda hokejaši Crvene zvezde pružili su izvanredne partije u dva uzastopna duela sa Celjem. Zvezdini oklopnici su u prvom meču zabeležili ubedljivu pobedu od 4:0, a u drugoj utakmici su pretrpeli poraz 4:5 u više nego dramatičnom finišu. Iako su dva minuta pre kraja imali vođstvo 4:3, posle isključenja Čegrintseva Kastelic i Leber su u razmaku od samo 70 sekundi golovima doneli preokret.

Medvešćak je trenutno pretposlednji na tabeli sa samo jednim bodom iz četiri utakmice, a meč je na programu u subotu u Zagrebu od 16 sati i 30. minuta.

Sa druge strane, hokejaši Vojvodine u subotu će od 18 sati u ledenoj dvorani SPENS igrati svoju prvu utakmicu u ovoj sezoni. Novosađani dočekuju ekipu Zagreba, a zbog problema sa ledom Novosađani su bili primorani da odlože nekoliko uvodnih mečeva.

- Našoj ekipi puno bi načilo da startujemo pobedom. Ekipa Zagraba je bila bolje plasirana na kraju prošlog prvenstva tako da je to veliki izazov za nas da ih pobedomimo - rekao je u najavi utakmice hokejaš Vojvodine Vladan Drozdik.

U cilju promocije ženskog hokeja Svetska hokejaška federacija već godinama unazad realizuje veoma zanimljivu akciju pod nazivom Svetski vikend hokeja za devojčice. Naime, u svim zemljama u kojima se igra hokej naredni vikend biće posvećen hokejašicama. Već po tradiciji u ovu akciju biće uključena i Srbija, a Svetski hokejaški vikend za devojčice biće organizovan u novosadskom SPENS-u u nedelju, 7. oktobra sa početkom u 10 sati i 45 minuta.

- Obezbedili smo dva i po sata na ledu za devojčice koje vole hokej i tako uzeli učešće u ovoj lepoj akciji koju oraganizuje IIHF - počinje priču Aleksandar Milosavljević, generalni sekretar Saveza hokeja na ledu Srbije i dodaje:

- Ovo će biti idealna prilika da okupimo naše hokejašice, da se druže, a ujedno i šansa za sve devojke koje žele da se oprobaju u ovom sportu to i učine besplatno u ledenoj dvorani SPENS. Pokazaćemo im neke osnove hokeje, ali sam siguran da ćemo se pre svega dobro zabaviti i da će devojčice uživati na ledu. U Srbiji trenutno imamo šest klubova u kojima devojke treniraju hokej. To su Spartak, Novi Sad, Vojvodina, Zvezda, Partizan i Red Team. Još nismo u mogućnosti da formiramo ligu, ali nadamo se da će ovakvi i slični događaji pomoći da ženski hokej u značajnijom meri zaživi i kod nas - zaključio je Milosavljević.

Hokejaši Crvene zvezde pružili su maestralnu partiju u delu sa ekipom Celja. Crveno-beli su u ledenoj hali Pionir zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 5:0 i taako upisali prvi trijumf u IHL ligi ove sezone.

Trijumf Zvezde još više dobija na značaju ako se u obzir uzme činjenica da su crveno-beli u pripremama za novu sezonu prvi put na led stali 17. septembra. Posle poraza na gostovanju od ekipe slavije Junior minulog vikenda Zvezdini oklopnici napravili su veliki pomak u svojoj igri, u značaj meri su povezali redove i uigrali linije u timu što je za posledicu imalo odličnu partiju i ubedljiv trijumf.

Mrežu gostiju je već posle pet minuta igre načeo Japanac u crveno-belom dresu Esai Arai na asistenciju Vjačeslava Čergintseva, a samo osam minuta kasnije prednost je duplirana. Strelac drugog gola za domaće bio je Uglješa Novaković na asistenciju Luke Vukićevića.

Drugu trećinu u potpunosti su obeležili već pomenuti Luka Vukićević i Danijel Mihal. Vukićević je dva puta asistirao, a Mihal je dva puta zatresao mrežu.

Tačku na sjajnu Zvezdinu igru  stavio je David Sefić koji je na asistenciju Vasilija Anđelković postavio konačan rezultat.

Naredni meč u IHL ligi Crvena zvezda igra već u nedelju, protivnik je takođe Celje, a meč počinje u 18 sati i 45 minuta.

CRVENA ZVEZDA - CELJE 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)