Mlada reprezentacija još jednom bolja od švedskog GSK-a

Mladi „orlovi“ su na taj način slavili i u drugom pripremnom meču za Svetski šampionat u Estoniji, pošto je dan ranije trijumfovala rezultatom 4:3, posle boljeg izvođenja penala.

Iako pripreme reprezentacije U18 traju tek nekoliko dana, mladi srpski hokejaši već su pokazali zavidnu formu i veliku želju da u estonskom glavnom gradu Talinu jurišaju na najviši plasman, a dve pobede protiv ekipe Gislaveds SK (GSK) će im mnogo značiti na podizanju samopouzdanja.

Po dva gola za naš nacionalni tim postigli su Petar Novaković i kapiten Uroš Bjelogrlić, dok su po jednom strelci bili Mirko Đumić i Ivan Glavonjić.

Srpski reprezentativci nisu najbolje počeli meč, bilo je dosta problema u odbrani, ali je maestralan na golu Srbije tokom celog meča bio Petar Stepanović. Gosti su ipak poveli u 7. minutu golom Bogenrota, ali je izjednačenje sjajnim udarcem pod prečku vrlo brzo doneo Novaković.

U nastavku naš tim dolazi do potpunog preokreta, najviše zahvaljujući kapitenu Bjelogrliću koji je u drugoj trećini dva puta matirao protivničku odbranu.

Stečenu prednost naš tim je odlično čuvao u poslednjem nastavku, da bi Đumić u 47. minutu doneo velikih 4:1. Vrlo korektni gosti smanjili su devet minuta pre kraja na 4:2, ali su Glavonjić, samo minut kasnije, i ponovo Novaković, u praznu mrežu u završnici, doneli našem timu ubedljiv trijumf i drugu pobedu u pripremnom periodu.

Juniorska ekipa GSK, koja je član regionalne švedske Divizije I, Grupa Jug, doputovala je u Beograd na poziv našeg državnog tima, u sklopu priprema naših juniora za Svetsko prvenstvo Divizije II, Grupe B u Estoniji.

Svetski šampionat održava se od 14. do 20. aprila u estonskom Talinu, a pored naše i domaće selekcije, na turniru će učestvovati i nacionalni timovi Belgije, Islanda, Kine i Španije.