Trijumf Beostara nad šampionom

Ekipa Beostara načinila je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka šampionata slavivši sasvim zasluženo protiv aktuelnog šampiona nanevši mu prvi poraz u domaćem šampionatu posle više od četiri godine. Tim sa Novog Beograda, predvođen sa klupe Draganom Kesom, bivšim NHL igračem i selektorom naše juniorske reprezentacije, pokazao je da se osmostruki uzastopni prvak može savladati ozbiljnim radom i dobrom fizičkom pripremom.

Ovom pobedom Beostar je prestigao na drugom mestu na tabeli ekipu Tise Volan i prišao „crno-belima“ na samo dva boda zaostatka, ali uz jedan više odigran meč.

Dve ekipe su prema zajedničkom dogovoru unapred odigrale meč kako se ne bi igrao uoči Božića kada je kalendarom predviđen, kao i zbog činjenice da bi taj termin ugrozio završne pripreme reprezentacije do 20 godina koja nekoliko dana posle toga putuje na Svetsko prvenstvo, a u čijem sastavu se nalazi nekolicina igrača Beostara.

Dva pogotka za pobednički tim postigao je Boris Danon, dok su se u strelce još upisali Božidar Ignjatović i Andrija Babić. U ekipi Partizana dva pogotka je postigao Marko Milovanović, a jedan Nenad Raković.

„Crno-beli“ su na klizalištu „Pingvin“ prvi poveli posle osam minuta igre, kada je Milovanović krunisao akciju Nemanje Jankovića i Marka Kovačevića.  Međutim, u narednih šest minuta domaći tim dolazi do potpunog preokreta. Najpre je Ignjatović u 11. minutu poravnao rezultat, da bi tri minuta kasnije Andrija Babić u „pauer pleju“ doveo svoj tim u vođstvo.

Nepovoljan rezultat malo je razbudio tim Partizana koji drugu trećinu počinje vrlo agresivno, a veliki pritisak "crno-belih" urodio je plodom u 28. minutu kada Raković, posle dva pokušaja, uspeva da pogodi za poravnanje rezultata. Ipak, šest minuta pre drugog odmora Ivan Glavonjić oduzima pak na svojoj plavoj liniji, beži bekovima Partizana i asistira za Danona i novo vođstvo domaćina.

Minut pre isteka druge trećine novi kontranapad Beostara i novi šok za aktuelnog šampiona. Nikola Glavonjić je odlično poveo pak, dodao do Danona koji šalje pločicu pod prečku Lukovićevog gola za 4:2.

U poslednjem periodu "crno-beli" pokušavaju svim silama da stignu do povoljnijeg rezultata, ali je fantastično fizički pripremljena ekipa domaćina sjajno čuvala prednost. Partizan ipak stiže do smanjenja rezultata na isteku 56. minuta, a strelac za neizvesnu završnicu bio je kapiten Milovanović.

Samo minut kasnije domaćin ima šansu da reši sve dileme, ali je Danon u kontri "dva na nula" pokušao da zabeleži „het-trik“ iako je mogao i da asistira, pa Luković uspeva da produži nade šampiona da će ostati neporažen. U poslednja dva i po minuta Partizan ulazi u "pauer pleju", povlači i Lukovića sa gola, ali sa dva igrača više na ledu ipak ne stiže do produžetka, pa su "crno-beli" posle dugog vremenskog perioda poraženi u nacionalnom prvenstvu.