Partizanu ubedljiv trijumf u "večitom derbiju"

Aktuelni šampion Srbije u nedelju uveče zabeležio je rezultatski ubedljiv trijumf u "večitom derbiju" srpskog hokeja. Odlična borba viđena je u beogradskom "Pioniru", naročito u prvom periodu igre u kojem su crveno-beli prvi stigli do vođstva, već u drugom minutu, da bi do prvog odmora Partizan uspeo da izjednači.

Neizvestan hokej viđen je do sredine meča, odnosno, do trećeg gola domaćina u 34. minutu. Crno-beli su do kraja perioda postigli još jedan gol i praktično rešili pitanje pobednika, da bi u poslednjem delu igre samo potvrdili ubedljivu pobedu.

Po dva gola za ekipu Partizana postigli su Marko Brkušanin i Aleksa Luković, dok su po jednom strelci bili Dragan Komazec (3as), Marko Milovanović (2as), i Miodrag Pavlović. U timu Crvene zvezde u listu strelaca upisali su se Aleksa Jovanović i Nikola Gačić koji su otvorili, odnosno, zatvorili seriju pogodaka u "večitom derbiju".

Prvim trijumfom u prvenstvu prvak Srbije, ekipa Partizana, izbila je na deobu drugog mesta na tabeli sa četiri boda, sedam manje, ali i dva meča manje u odnosu na prvoplasirani Beostar, dok je Crvena zvezda na začelju tabele bez bodova iz tri odigrana susreta.

Rezultati 6. kola:Partizan – Crvena zvezda 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)Vitez – Beostar (odloženo)