Partizan bolji od Tise Volana

Aktuelni šampion Srbije je u prvom meču posle pauze zbog novogodišnjih i božićnih praznika slavio pobedu protiv veoma borbenog tima iz Segedina, koji je pokazao da će do kraja takmičenja voditi veliku borbu za vrh tabele i biti ozbiljan rival svim protivnicima. Dugo se nije dogodilo da jedna ekipa protiv osmostrukog uzastopnog šampiona Srbije zabeleži više udaraca na gol protivnika, što se dogodilo u subotu (26:29).

Ipak, crno-beli su svoje prilike mnogo bolje koristili i zabeležili treći trijumf u tek četvrtom takmičarskom meču u ovoj sezoni, najviše zahvaljujući raspoloženom tandemu imenjaka iz prve postave, Marka Brkušanina i kapitena Marka Milovanovića, od kojih se makar jedan našao na ledu kod svakog postignutog gola Partizana. Zanimljivo je da su obojica zabležili identičan učinak – uz po jednu asistenciju upisali su po "het-trik" i najavili dobru formu na startu nove kalendarske godine.

Gosti iz Segedina, koji su u novu godinu ušli pojačani nekolicinom novih igrača među kojima je i reprezentativac Srbije Robert Sabadoš (zabeležio po jedan gol i asistenciju), poveli su sredinom prvog perioda golom Šveđanina Linusa Shelina, ali su od tog momenta crno-beli preuzeli inicijativu i već do 25. minuta potpuno preokrenuli rezultat na velikih 4:1. Međutim, Tisa se nije predavala, u dva navrata hvatala je priključak i smanjivala prednost Partizana na dva gola, ali je u oba stvar u svoje ruke uzimao kapiten crno-belih Milovanović i donosio domaćinu mirniji rezultat, naposletku i osigurao trijumf dva minuta pre kraja – 8:5.

Pored pomenutih Brkušanina i Milovanovića, golove za Partizan postigli su i povratnik iz Kanade Nemanja Janković, odnosno, Aleksa Luković, dok je u gostujućem sastavu najbolju partiju pružio Đerđelji Borbaš, koji je uz jedan postignut gol upisao dve asistencije. Među strelce su se još upisali i Laslo Fulop i Andraš Ambruš.