Sjajan prvi meč finala: Partizan u finišu preokrenuo rezultat i stigao nadomak titule

Sjajan meč viđen je na novobeogradskom klizalištu "Pingvin" u prvom meču finalne serije domaćeg šampionata. Domaći Beostar još jednom je potvrdio velike ambicije u ovoj sezoni, imao je prednost od 3:0 u prvom delu igre, 4:2 u drugom periodu i 6:4 na samo 11 minuta do kraja susreta, ali je Partizan još jednom pokazao zašto je prethodnih desetak godina bio neprikosnoven u domaćim okvirima. Crno-beli su iskoristili svoje veliko iskustvo i u još jednoj neizvesnoj završnici ovosezonskih duela sa "pingvinima" (trećem od ukupno četiri odigrana susreta), izjednačili se po broju trijumfa sa ekipom sa Novog Beograda u daleko najbitnijoj do sada odigranoj utakmici. Partizan je na taj način stigao na korak do 19. titule šampiona države, a devete uzastopne. Prvu priliku da taj uspeh i ostvare, crno-beli će imati u subotu u 17.15 časova, u revanš meču finala koji će biti igran u ledenoj dvorani "Pionir", dok će eventualna "majstorica" biti igrana dan kasnije, u isto vreme i na istom mestu.

Odlično je Beostar počeo duel protiv velikog rivala. Posle uvodnih minuta igre koji su protekli uz mirne mreže, domaći tim je sredinom prvog perioda za manje od četiri minuta stekao kapital od tri gola. Prvo je Kamil Kinkor doveo svoj tim u vođstvo u 10. minutu, da bi nepuna tri minuta kasnije asistirao Dmitriju Gnitku za 2:0. Sjajan period igre domaćeg tima krunisao je Petar Novaković golom na početku 14. minuta za ogromnih 3:0. Crno-beli su se probudili tek minut i po pre kraja kada je Nenad Raković pogodio posle asistencije Srđana Ristića i Partizan odveo na prvi odmor sa podnošljivih 1:3. Već posle dva minuta igre u drugom delu Dimitrije Filipović je sveo prednost domaćina na samo jedan gol i vratio neizvesnost u meč. Međutim, upravo je Filipović bio jedan od najvećih krivaca za novi gol Beostara na isteku 24. minuta, pošto je posle njegovog isključenja Jovan Lučić asistirao Kinkoru za vođstvo od 4:2.

Detalj sa prvog meča u sezoni između Beostara i Partizana igranom na klizalištu "Pingvin"Foto: SHLS/Arhiva

Prvak Srbije ipak uzvraća sredinom utakmice i golom Marka Brkušanina u 33. minutu smanjuje rezultat, a nepuna dva minuta pogotkom Marka Milovanovića poravnava na 4:4. Bio je to i konačan rezultat nakon 40 minuta igre, posle kojeg je usledio izvanredan završni period. U 48. minutu susreta Petar Novaković je iskoristio kazneni udarac i savladao Milana Lukovića (ukupno 27 odbrana na meču) za svoj drugi gol i treći upisan poen na ovom meču, da bi posle pogotka Ivana Glavonjića 11 i po minuta pre kraja delovalo da će domaćin stići do prve pobede u seriji protiv renomiranog rivala. Ipak, crno-beli se nisu predavali. Ipak, taj utisak bio je na snazi tek dvadesetak sekundi, pošto je Raković iskoristio dodavanje Ogrizovića i smanjio rezultat na isteku 49. minuta, da bi posle manje od minut i po igre nakon tog pogotka, i Brkušanin još jednom pogodio za izjednačenje. U sjajnom finišu utakmice Milovanović je dva minuta pre kraja doneo veliku radost navijačima Partizana savladavši na ovom meču ne tako raspoloženog Arsenija Rankovića (19 odbranjenih šuteva i sedam primljenih golova) i dovevši svoj tim u prvo vođstvo na utakmici. Kako to biva u završnim minutima, Igor Kosović je povukao svog čuvara mreže u pokušaju da sa igračem više stigne rezultatski zaostatak, ali je umesto toga Raković još jednom pogodio, ovog puta u praznu mrežu, za veliki trijumf u prvom meču finala.

Beostar – Partizan 6:8 (3:1, 3:1, 4:2)Klizalište "Pingvin", Novi Beograd.Gledalaca: 115.Sudije: Đorđe Fazekaš, Uroš Aleksić. Linijske sudije: Davor Bogdan, David Perduv.Strelci: 1:0 Kinkor (P. Novaković) 09:45; 2:0 Gnitko (Kinkor) 12:02; 3:0 P. Novaković 13:02; 3:1 Raković (Ristić) 18:33; 3:2 Filipović 21:57; 4:2 Kinkor (Lučić) 24:00 PP1; 4:3 Brkušanin (Ogrizović) 32:32; 4:4 Milovanović (Čuković, Brkušanin) 34:18; 5:4 P. Novaković 47:15 PS; 6:4 Glavonjić 48:30; 6:5 Raković (Ogrizović) 48:51; 6:6 Brkušanin (Filipović) 50:16; 6:7 Milovanović (Ogrizović) 58:58; 6:8 Raković (Ristić) 59:43 EN.Beostar: Ranković (19 odbrana), J. Mitić – Petrović, Krotov, Gnitko (1+0), Lazarević, Kinkor (2+1) – U. Novaković, Lučić (0+1), P. Novaković (2+1), Dragutinović, Glavonjić (1+0) – Tadić, Vukićević, Ignjatović.Partizan: Luković (27 odbrana), Ganić – Brkušanin (2+1), N. Janković, Milovanović (2+0), Filipović (1+1), Čuković (0+1) – Gabrić, Komazec, Raković 3+0), Ristić (0+2), Ogrizović (0+3) – Pajević, Stoiljković, Terzić, Deckovski, Dragović – Belić, N. Novaković.

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.