Počelo SP u Novom Sadu: Nesrećan poraz "orlića" od favorizovne Rumunije

Naš nacionalni tim odlično se borio protiv favorizovanog protivnika, glavnog pretendenta na prvo mesto, ali u poslednjoj trećini nije uspeo da sačuva prednost koju je stekao vrlo dobrom igrom nakon 40 minuta igre, pa je odbranu svetske bronze ipak počeo porazom. "Orlići" su sjajno počeli meč i poveli golom Pavla Podunavca već u 4. minutu susreta. Favorizovanom rumunskom timu trebalo je dosta vremena da se prilagodi vrlo hrabroj igri naše selekcije koja je često pretila iz kontranapada. Ipak, Rumunija je u drugom delu prvog perioda uspela da preokrene golovima Martona u 13. minutu i Kovača samo tridesetak sekundi pre prvog odmora. Nije to demoralisali naše mlade momke koji su već posle 42 sekunde nastavka stigli do izjednačenja golom Luke Vukićevića.

Nisu "orlići" bili impresionirani protivnikom, pa su hrabro nastavili u istom stilu i već u 25. minutu stigli do novog vođstva, pošto je posle asistencije Lava Mitića još jednom mrežu Rumunije pogodio odlični Vukićević. Angažovanom igrom u odbrani odlično je Srbija čuvala prednost do poslednjeg petnaestominutnog odmora i najavili dobar rezultat u ovom meču. Ipak, kako je vreme odmicalo, naši momci ostajali su bez snage, a rumunski tim vršio sve veći pritisak na gol "orlića". Na golu srpskog nacionalnog tima izvanredan u ovom meču je bio Jug Mitić. Šesnaestogodišnji golman Beostara sjajno je "skidao" šuteve rumunskih napadača i zabeležio čak 54 odbrane na ovom susretu. Ni njegova izvanredna partija nije međutim uspela da spreči preokret u završnici.

Detalj sa meča Srbija – Rumunija na SP u Novom SaduFoto: SHLS

Posle brojnih napada i propuštenih šansi, Rumuni su ipak uspeli da poravnaju rezultat u 48. minutu golom Sopoša, a potom svim silama krenuli po sva tri boda, dok se naša selekcija uglavnom opredelila na kontranapade iz kojih je propustila nekoliko prilika da možda ipak stigne do novog vođstva. To se ipak nije dogodilo, već su naše severoistočne komšije uspele u završnici da prelome rezultat na svoju stranu. Tri minuta pre kraja dobili su Rumuni "pauer plej" pošto je Podunavac prekršajem sprečio gotovo siguran gol u kontri, a Rokali minut i po pre kraja iskoristio igrača više. Pokušali su naši momci da stgnu do produžetka, u završnici probali i sa šest igrača na ledu, ali promene rezultat više nije bilo.

Velika je šteta što naš mladi tim nije stigao makar do boda, jer je hrabrim nastupom protiv favorizovanih gostiju to sigurno zaslužio. Ipak, vremena za očajanje nema, pošto izabranike Borisa Danona već u utorak očekuje još jedan derbi meč protiv selekcije Španije, koja je u prvom kolu savladala selekciju Kine rezultatom 3:1. U prvom meču turnira, Belgijanci su posle produžetka savladali Australije sa 3:2.

U mečevima drugog kola od 13 časova sastaju se Kina i Australija, dok od 16.30 časova igraju Rumunija i Belgija. Utakmica Španija – Srbija na programu je od 20 časova. Ulaz na sve mečeve šampionata je SLOBODAN. Obezbeđen je i direktan prenos svih mečeva putem internet sajta sportuzivo.tv.

Pozdrav igrača posle završetka meča Srbija – RumunijaFoto: SHLS

Rezultati prvog kola SP 2015. u Novom Sadu:

Australija – Belgija 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:1)Španija – Kina 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)SRBIJA – Rumunija 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)