Kontinental kup: Partizan u drugoj rundi umesto CSKA, dva teška poraza u uvodna dva kola

Iako je u prvoj rundi Kontinental kupa, kojoj je od 2. do 4. oktobra bio domaćin, šampion Srbije zauzeo tek treće mesto, crno-beli su dobili priliku da zaigraju i u narednoj fazi takmičenja, pošto je pobednik A grupe CSKA iz Sofije odustao od daljeg takmičenja zbog finansijskih problema, dok ni turski Zejtinburnu nije bio spreman da preuzme mesto bugarskog šampiona. Sa druge strane, srpski "oklopnici" odlučili su da prihvate poziv IIHF-a i otputuju u poljski grad Tihi gde se od 23. do 25. oktobra održava druga runda Kontinental kupa.

Još pre Partizanovog puta u Poljsku znalo se da su protivnici kvalitetom daleko iznad srpskog prvaka, tim pre što je otputovao bez nekolicine vrlo bitnih igrača, među kojima su reprezentativci Boris Gabrić, Dimitrije Filopović, Boban Čuković i kapiten Marko Milovanović. U skladu s tim, u prva dva kola izabranici Nikole Bere zabeležili su očekivano ubedljiv poraz od domaćina i verovatno prvog favorita turnira GKS Tihija 26:0 (8:0, 5:0, 13:0), dok su dan kasnije prikazali mnogo bolju igru protiv britanskog Koventri Blejza, ali su još jednom težkom poraženi rezultatom 12:1 (2:1, 5:0, 5:0).

Zanimljivo je da je jedini gol Partizana u porazu od sastava iz centralne Engleske bio i prvi gol na meču, koji je posle asistencije Miodraga Pavlovića postigao Marko Brkušanin. Crno-beli su se posle toga odlično držali do završnice prve trećine, ali su onda primili dva pogotka u poslednja dva minuta, ali su i pored toga na prvi odmor otišli sa lepih 1:2. Ipak, u nastavku je usledio potop, već od 25. minuta krenula je serija golova, pa su Englezi u preostala dva perioda postigli još po pet pogodaka za konačnih 12:1.

Partizan će se u poslednjem kolu, u nedelju sastati sa rumunskom Dunareom Galaci od 15.30 časova, dok će od 19.30 za pobedu na turniru i plasman u treću rundu Kontinental kupa igrati GKS Tihi i Koventri Blejz.

Treći krug igra se od 22. do 24. novembra u francuskom Rouenu, a pored domaćih Rouen Dragonsa i pobednika C grupe, igraće beloruski Šahtjor Soligorsk i ukrajinski Kremenčuk.