Ubedljiv trijumf Partizana u Segedinu

U derbi susretu dosadašnjeg toka šampionata Partizan je ubedljivije nego što se moglo očekivati savladao u gostima mađarski tim koji ove sezone nastupa u našem nacionalnom šampionatu.

„Het-trik“ za ekipu Partizana postigao je kapiten Marko Milovanović, po dva pogotka postigli su Marko Kovačević i Dimitrije Filipović, dok se u strelce upisao i Srđan Ristić. Jedini pogodak za domaći tim postigao je Linus Shelin.

„Crno-beli“ su put ka pobedi trasirali u završnici drugog perioda kada su drugim pogotkom Kovačevića, a zatim i Filipovića (u „pauer pleju“), došli do ubedljivih 4:1 pred poslednji odmor. Prethodno je švedski internacionalac Linus Shelin prepolovio prednost Partizana koju su obezbedili Kovačević sredinom prvog dela i Milovanović početkom drugog nastavka.

U poslednjem periodu, raspoloženi Milovanović stiže do drugog „het-trika“ na poslednja tri meča i ukupno devetog gola u samo četiri odigrana meča ove sezone. Kapiten „crno-belih“ drugi pogodak postiže posle pet minuta igre, da bi u 54. minutu poveo furiozni finiš gostiju, koji je nastavio Filipović četiri (ponovo sa igračem više), a zaključio Ristić dva i po minuta pre kraja za konačnih 8:1 i težak poraz domaćina.

Ovom pobedom Partizan se učvrstio na prvom mestu na tabeli sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Tisa Volan ostala na drugoj poziciji sa osam poena iz pet odigranih mečeva.