PS: "Vatren" derbi u "Pioniru", Zvezda i drugi put u sezoni slavila protiv "večitog rivala"

Posle dugo vremena naša najveća ledena dvorana ponovo je bila mesto kvalitetnog hokejaškog "obračuna" dve ekipe, na radost gotovo 1000 ljubitelja igre na ledu. Praznik srpskog sporta prikazao je sve ono što zaljubljenici u hokej vole da vide – kvalitetnu igru, mnogo klizanja, beskompromisne duele, golove, pa čak i tuču dva tima, koja je potvrdila koliko su "večiti rivali" želeli pobedu u ovom meču. Na kraju, slalvili su crveno-beli, drugi put u sezoni protiv "večitog rivala" i na taj način obezbedili prvu startnu poziciju pred plej-of, pošto su jedan meč pre kraja ligaškog dela sezone sa 24 boda nedostižni na prvoj poziciji za mađarsku Tisu Volan (21) i Partizan (12 osvojenih bodova, uz tri meča manje od Zvezde).

Posebno dobra, brza i poletna igra viđena je u prvom periodu u kojem su i jedni i drugi pokušavali da golom "otvore" utakmicu, ali su sjajni bili čuvari mreže Aleksej Trifonov i Peter Hričina, pa pogodaka nije bilo. Kako je vreme odmicalo, rivali su postajali sve nervozniji, a na to su svakako uticale i brojne kazne u kojoj su prednjačili crno-beli, što je Zvezda uspela da iskoristi u 34. minutu kada je Uglješa Novaković realizovao dvostruki "pauer plej", da bi četiri minuta kasnije Pavel Popravka pogodio mrežu svog nekadašnjeg kluba i doneo crveno-belima veliko vođstvo od 2:0.

Detalj sa "večitog derbija"Foto: SHLS

Nervoza je učinila svoje poslednjom sirenom u drugoj trećini, kada su se na ledu sukobile gotovo celokupne postave obe ekipe. Zasevale su pesnice, a najratoborniji bili su Nenad Raković (Partizan) i Dominik Crnogorac (C. zvezda), koji su kažnjeni disciplinskom kaznom igre, dok su na tuširanje morali i Dragan Komazec, Dimitrije Filipović i Boban Čuković među crno-belima, odnosno na drugoj strani Filip Pajević, Andrej Cvik i Ivan Anić, koji je u ovom okršaju izvukao najdeblji kraj.

Desetkovani timovi u poslednjem periodu pružili su značajno slabiji hokej, ali i jedni i drugi su uprkos gotovo celoj jednoj postavi manje u rotaciji naizmenično jurišali na gol protivnika. Partizan je uspeo da golom Igora Zubova u 47. minutu smanji rezultat na 2:1, da bi samo minut i po kasnije Dmitrij Markelov udarcem iz daljine u "pauer pleju" iznenadio inače odličnog golmana crno-belih Trifonova (32 odbrane) i ponovo doneo dva gola prednosti "gostima" (1:3).

Crno-beli se nisu predavali, pa je u 53. minutu Srđan Ristić posle solo akcije doneo nadu Partizanu savaldavši Hričinu (25 odbrana), takođe posle u situaciji sa igračem više. Do kraja ipak nije bilo pogotka, iako je Zvezda imala priliku da potvrdi trijumf pet minuta pre kraja, kada je Petar Novaković propustio da realizuje penal koji mu je odbranio Trifonov. Crveno-beli su tako upisali zlata vredan trijumf kojim su obezbedili prednost domaćeg leda u mečevima polufinala i finala plej-ofa, ali i savladali najvećeg rivala drugi put zaredom u šampionatu.

Više fotografija sa utakmice pogledajte na Fejsbuk stranici Saveza hokeja na ledu Srbije.

Elektronski zapisnik sa meča Partizan – Crvena zvezda možete pogledati OVDE.