Prvenstvo Srbije: Zvezda ubedljivom pobedom nad NS Starsom potvrdila prvu poziciju

Lider šampionata zabeležio je još jedan siguran trijumf kojim je potvrdio izvanrednu formu u kojoj se nalazi ove sezone i prvu poziciju na kraju ligaškog dela takmičenja koju je obezbedio pobedom u "večitom derbiju" protiv Partizana (3:2), igranom u utorak. Tim Nenada Milinkovića samo je u prvoj trećini imao problema da slomi otpor odličnih Novosađana, da bi tek u završnih 20 minuta stigao do ubedljive pobede protiv ekipe s kojom će se sastati i u polufinalu plej-ofa, pa je njihov međusobni susret ovog puta predstavljao i priliku da dva tima osete protivnika pred duel u doigravanju šampionata.

U gostujućem timu nije bilo suspendovanog Dominika Crnogorca, dok se u ekipu vratio hrvatski reprezentativac Igor Jačmenjak i upisao dve asistencije. NS Stars se odlično držao tokom većeg dela meča protiv favorizovanih crveno-belih, uprkos činjenici da je pored dva golmana u sastavu imao još samo 12 igrača u rotaciji. Ipak, i pored toga domaći su uspevali da prete protivničkim golmanima (odnos šuteva 38-31 za Crvenu zvezdu), ali su gosti bili neuporedivo delotvorniji u napadu, a zanimljivo je da su uprkos brojnim kaznama u poslednjoj trećini baš u tom periodu igre obezbedili ubedljivu pobedu sa pet postignutih golova. Posebno golgeterski raspoloženi crveno-beli su bili u razdoblju od 51. do 56. minuta, kada su za manje od pet minuta igre postigli četiri pogotka, a čak dva puta u završnoj trećini mrežu Novosađana tresli su u "šort-hendu", stigavši do brojke od čak 101 postignutog gola na deset odigranih utakmica u sezoni.

Najefikasniji u pobedi Crvene zvezde sa po dva postignuta gola bili su Dmitrij Markelov (jedna asistencija) i reprezentativac Srbije Robert Sabadoš, dok su se po jednom u strelce upisali slovenački internacionalac David Sefič (dve asistencije), Pavel Popravka, Vladimir Živić, Uroš Bjelogrlić i Nikola Kerezović.

Prvenstvo Srbije ulazi u završnu fazu, a poslednjeg dana ovog vikenda biće odigran derbi meč preostalog dela ligaškog nadmetanja. Aktuelni šampion Partizan će u nedelju od 17.30 časova u lednoj dvorani "Pionir" ugostiti Tisu Volan, u utakmici koja će odlučiti koja će ekipa sa druge pozicije u plej-of, čime će steći prednost domaćeg leda u duelu dva tima u prvoj rundi razigravanja. Crno-beli su u prvom meču u Segedinu slavili rezultatom 9:2.

Elektronski zapisnik sa meča NS Stars – Crvena zvezda možete da pogledate OVDE.