PS, finale plej-ofa: Zvezda uzvratila udarac Partizanu za 1-1 u seriji, čak četiri gola Popravke

Sjajna borba "večitih rivala" za šampionsku titulu imaće najmanje još dve epizode. Posle prvog ovosezonskog trijumfa Partizana nad najljućim protivnikom (5:4), u prvom meču finalne serije igranom u petak, Crvena zvezda je uzvratila aktuelnom šampionu istom merom i vratila potpuni egal u finalnu seriju. Crveno-beli su drugi duel odigrali značajno bolje nego rival, više pretili golu protivnika (odnos šuteva 39-23), ali do trijumfa su stigli najviše zahvaljujući izvanredno raspoloženom Pavelu Popravki koji je čak četiri puta zatresao mrežu svog nekadašnjeg kluba.

Prvi strelac i asistent ligaškog dela sezone još jednom je potvrdio izvanrednu formu u kojoj se nalazi ove sezone, ali i pokazao koliko dobro poznaje crno-bele, jer im je u četiri ovosezonska susreta dao čak devet golova, uz četiri asistencije. Uz reprezentativca Srbije, strelac za Crvenu zvezdu bio je i slovački internacionalac Lukaš Klima, dok su odlične partije pružili i ruski napadač Dmitrij Markelov sa tri asistencije, odnosno Slovenac David Sefič sa dva dodavanja za gol.

U redovima Partizana po jedan pogodak postigli su Dimitrije Filipović, Marko Brkušanin i Anton Žukov, a njihovo najboljeoružje iz prvog meča, "pauer plej" ovog puta proradilo je samo jednom (kod gola ruskog internacionalca), delom i zbog činjenice da su Zvezdini hokejaši odigrali vrlo disciplinovano i zabeležili samo tri kazne u ovom derbiju (naspram 26 minuta u prvom meču serije).

Crveno-beli hokejaši imali su inicijativu u uvodnom delu prvog perioda, zabeležili više udaraca na gol, ali su na pogodak čekali sve do 18. minuta kada je posle jedne nedovoljno dobre intervencije nakon šuta Markelova, golman Partizana Aleksej Trifonov (ukupno 34 odbrane na meču) poslao pak pravo na palicu Pavelu Popravki. Međutim, crno-beli su na izjednačenje čekali tek pola minuta, pošto je posle jednog kontranapada Dimitrije Filipović sjajnim solo prodorom, košarkaškim žargonom rečeno "koust tu koust", prevario odbranu Zvezde i poravnao rezultat. Već u sledećem minutu Partizan stiže do potpunog preokreta, pošto je i Marko Brkušanin poveo jedan kontranapad, a potom ga završio pogotkom u donji levi ugao zaklonjenog Petra Hričine (20 odbrana) za vođstvo crno-belih od 2:1 na kraju prvog perioda.

Hokejaši Partizana slave gol u drugom meču finala plej-ofa Prvenstva SrbijeFoto: SHLS

Krenulo je "spuštenih gardova" u nastavku, u kojem su se šanse naizmenično ređale na obe strane. U 27. minutu Zvezda uspeva da kruniše inicijativu i posle akcije istih aktera kao kod prvog gola. Markelov je šutirao, a Pavel Popravka odbitak poslao u mrežu za 2:2. Samo tri minuta kasnije nova radost za navijače crveno-belih. Ekipa Nenada Milinkovića imala je "pauer plej", David Sefič odlično je prošao oko gola Trifonova, a zatim vratio pak pred golmanski prostor Partizana gde ga je na drugoj stativi sačekao Lukaš Klima za novi preokret.

Bio je to tek deo uzbuđenja u drugoj trećini, pošto su u 34. minutu i crno-beli realizovali svoju prednost igrača više. Kružio je pak oko zone Crvene zvezde, stigao do Igora Zubova koji je šutirao sa plave linije, a Anton Žukov koji je u tim momentima bio iza gola, odlično reagovao, pokupio pak i ubacio odbitak u mrežu Hričine za 3:3. Ni tu nije zaključena lista strelaca u drugom periodu, jer su kazne još jednom skupo koštale Partizan, i to samo minut i po kasnije, kada je Sefič na levom krilu pronašao zaboravljenog Popravku koji postiže "het-trik" za vođstvo od 4:3.

Izvanredna borba viđena je i u poslednjih 20 minuta. Završni period počeo je u napadima Zvezdinih hokejaša koji se nisu zadovoljili vođstvom, već su pokušali da rezultatski reše ovaj susret već u začetku treće trećine. Crno-beli su uspeli da odbrane svoj gol, a zatiim i uzvratili, zaigrali agresivnije u nastojanju da dođu do izjednačenja, ali ih je u toj nadi "presekao" novi, četvrti gol izvanrednog Popravke u 49. minutu, za ogromnih 5:3 koje Partizan do kraja susreta nije uspeo da sustigne.

Zvezda je do kraja odigrala disciplinovano, bez kazni, dok je posle isključenja Antona Žukova u 56. minutu bilo jasno da Partizan teško može da se rezultatski vrati u igru, iako je u samoj završnici pokušao i da povlačenjem golmana sa leda vrati neizvesnost u meč, ali nije vredelo. Crvena zvezda ovom pobedom izjednačila je rezultat u seriji na 1-1 i tako finalnu seriju praktično vratila "na početak".

Hokejaši Crvene zvezde slave gol u drugom meču finalne serije plej-ofaFoto: SHLS

U kom smeru će ona dalje ići pokazaće naredni, treći meč serije koji se igra u petak, 18. marta u 17.30 časova, a nominalni domaćin ovog puta biće Partizan. Četvrta utakmica na programu je već dva dana kasnije u istom terminu, dok bi se eventualna "masjtorica" igrala u utorak, 22. marta.

Elektronski zapisnik sa drugog meča finala između Crvene zvezde i Partizana možete da pogledate OVDE.

PRVENSTVO SRBIJEFinale

Crvena zvezda – Partizan 4:5 (0:2, 3:0, 1:3)Crvena zvezda – Partizan 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)Partizan – Crvena zvezda (petak, 18. mart, ledena dvorana "Pionir")Partizan – Crvena zvezda (nedelja, 20. mart, ledena dvorana "Pionir")Crvena zvezda – Partizan (utorak, 22. mart, ledena dvorana "Pionir") *