PS, finale plej-ofa: Partizan ubedljivo savladao Zvezdu i stigao na korak do 20. titule

Aktuelni šampion je potpuno nadigrao "večitog rivala" i zahvaljujući odličnoj realizaciji u prva dva perioda stigao do ogromnog vođstva od 5:0, koje crveno-beli nisu uspeli da ugroze u poslednjih 20 minuta. U veoma korektnoj igri obe ekipe (samo po dva isključenja na obe strane) Partizan je pred oko 1.100 ljudi stigao do vredne pobede kojom je stigao na prag 11. uzastopne titule, a 20. ukupno u svojoj istoriji.

Dva gola u pobedi crno-belih postigao je Pavle Ogrizović, dok su se po jednom u strelce upisali kapiten Marko Milovanović, Boban Čuković, Evgeni Vlasov i Igor Zubov. Na drugoj strani, u prilično slaboj partiji Crvene zvezde, prema kvalitetu pružene igre sasvim suprotnoj od one iz prethodnog meča, jedini gol postigao je kapiten Pavel Popravka, koji se tim pogotkom upisao u strelce i u petom ovosezonskom duelu protiv "večitog rivala", zabeleživši svoj 10. gol u ovim duelima, a šesti u finalnoj seriji.

Posle početnog podbacivanja paka legendarnog golmana crno-belih Rašida Šemsedinovića, Partizan je poveo već u 4. minutu golom kapitena Marka Milovanovića, posle dobre akcije Dimitrija Filipovića i Nemanje Jankovića. Usledio je period naizmeničnih napada hokejaša dve ekipe, sve do sredine prvog perioda. Posle greške u dodavanju u odbrambenoj trećini crveno-belih Anton Žukov je presekao pas u začetku akcije Crvene zvezde, asistirao Bobanu Čukoviću za vođstvo od 2:0. Samo tridesetak sekundi kasnije Pavle Ogrizović koristi blagi šok u kojem su se našli Zvezdini hokejaši i u duelu trećih postava dva tima golom krunisao akciju Alekse Lukovića i Srđana Ristića za vođstvo od 3:0. Veoma dobru realizaciju u prvoj trećini Partizan je zaključio baš u momentima kada se očekivao prvi petnaestominutni odmor. Sedam sekundi pre poslednje sirene, Partizanova "ruska veza" povećala je rezultat na ogromnih 4:0, pošto je Evgeni Vlasov golom završio akciju Zubova i Žukova.

Detalj sa trećeg meča finala plej-ofa Prvenstva Srbije između Partizana i Crvene zvezdeFoto: SHLS

Druga trećina počela je naletom crveno-belih hokejaša. Zvezda je krenula jurišno u nastavku, dok je Partizan brzim kontrama ugrožavao gol Arsenija Rankovića koji je u ovom meču stao na gol umesto povređenog Petra Hričine. Zanimljivo je da je beogradska publika imala priliku da vidi hrvatskog reprezentativca Igora Jačmenjaka (igrao dva ligaška meča u Novom Sadu), pošto je izostankom slovačkog golmana otvoreno mesto za petog stranca u crveno-belom taboru. Crno-beli su se posle nekoliko minuta igre oslobodili pritiska, da bi u 32. minutu, posle prvog "pauer pleja" na utakmici stigli do vođstva od 5:0. Brkušanin i Žukov su bili asistenti, a Igor Zubov je dobru partiju iz prvog perioda nadgradio golom u nastavku.

Posle ovog pogotka, na gol je umesto indisponiranog Rankovića stao mladi Petar Stepanović (devet odbrana, jedan primljen gol, za 28 minuta). Zvezda je sjajnu priliku da smanji rezultat imala tri i po minuta pre kraja. Stepan Krivov i Marko Brkušanin su u 36, odnosno 37. minutu zaradili isključenja posle dva saplitanja i omogućili izabranicima Nenada Milinkovića dvostruki "pauer plej" u trajanju od jednog minuta. Ipak, Partizanovi hokejaši uspeli su da se odbrane i na poslednji odmor odu sa velikih 5:0.

U poslednjem periodu Zvezda je pokušala da uhvati priključak. Odlično su se borili crveno-beli, pokazali visok stepen profesionalizma uprkos visokom zaostatku pred završnih 20 minuta, ali nikako nisu uspevali da načnu mrežu odličnog Alekseja Trifonova (22 odbrane). Posle nepunih devet minuta igre u trećem periodu Partizan stiže i do šestog gola, nakon što je saradnja treće postave crno-belih zaslužna za treći gol, ponovo bila ubojita. Ponovo je strelac bio Pavle Ogrizović, samo su uloge prvog i drugog asistenta zamenili Luković i Ristić.

Crveno-beli su uložili mnogo napora kako bi do kraja susreta makar ublažili poraz, u čemu su uspeli samo donekle, pošto je u 55. minutu Pavel Popravka, na asistenciju Dmitrija Markelova, veoma lepim golom poentirao i na petom ovosezonskom duelu "večitih" i potvrdio ubedljivo prvo mesto na listi strelaca u plej-ofu za konačnih 6:1.

Detalj iz trećeg meča finalne serije plej-ofa između Partizana i Crvene zvezdeFoto: SHLS

Četvrti meč finalne serije igra se u nedelju od 17.30 časova, a nominalni domaćin ponovo je Partizan.

Elektronski zapisnik sa trećeg meča finala između Partizana i Crvene zvezde možete da pogledate OVDE.

PRVENSTVO SRBIJEFinale

Crvena zvezda – Partizan 4:5 (0:2, 3:0, 1:3)Crvena zvezda – Partizan 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)Partizan – Crvena zvezda 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)Partizan – Crvena zvezda (nedelja, 20. mart, 17.30h, ledena dvorana "Pionir")Crvena zvezda – Partizan (utorak, 22. mart, 17.45h, ledena dvorana "Pionir") *