IHL: Zvezda nedigrala Celje

Hokejaši Crvene zvezde nemilosrdni su bili u prvom duelu dvomeča IHL šampionata protiv Celja u Beogradu. Čak 11 golova završilo je mreži Slovenaca, dok su Arsenije Ranković i Petar Stepanović po jednom bili savladani.

Crvena zvezda – Celje 11:2 (1:1, 6:0, 4:1)

Ledena dvorana „Pionir“. Gledalaca: 250. Sudije: Đ. Fazekaš, D. Popović, D. Perduv, S. Požar. Strelci: 1:0 Mateja Popović (3:01), 1:1 sebastijan Grošelj (3:38), 2:1 Uglješa Novaković (22:03), 3:1 Ivan Anić (23:52), 4:1 Marko Brkušanin (25:26), 5:1 Marko Brkušanin (32:33), 6:1 Vjačeslav Čegrincev (33:14), 7:1 Ivan Anić (35:53), 8:1 Vjačeslav Čegrincev (43:53), 8:2 Nejc Kastelic (47:06), 9:2 Vjačeslav Čegrincev (52:25), 10:2 Uglješa Novaković (55:35), 11:2 Ivan Anić (57:37). Isključenja: Crvena zvezda 4, Celje 10 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Stepanović, Anić, Brkušanin, Čegrincev, Daniel, Dragović, Gvozdenović, Janković, Kasitski, Mašić, Mlađenović, Novaković, Podunavac, Popović, Španjević, Tarakan, Vuković, Cvik.

CELJE: Vasić, Gajšek, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Grošelj, F. Jeram, U. Jeram, Kastelic, Klavžar, Kolar, Kukovič, Nemeček, Ogrizek, Srebot, Voh, Zupanc.

Da se po jutru dan poznaje, a hokejaška utakmica po prvoj trećini publika u „Pioniru“ ostala bi uskraćena za ledene majstorije crevno-belih oklopnika i najubedljiviji rezultat u sezoni, 11:2 za Zvezdu.

Posle mlakog prvog dela i rezultata 1:1, domaćini su ubacili „u petu brzinu“ i u nastavku čak šest pakova spakovali u mrežu mladog Bojana Vasića. Oba trenera su za završnicu izmenila golmane, Stepanović je stao na mesto Rankovića koji je otišao na zasluženi odmor, Jaka Gajšek imao je tešak zadatak da pokuša u poslednjoj trećini da zaustavio razigrane crveno-bele. Međutim, Celjanima nije bilo spasa. Još četiri projektila završila su u mreži Gajšeka i, ako je za utehu gostima, gol Nejca Kastelica u 48. minutu.

Najefikasniji na utakmici bio je Ivan Anić koji je uz prvi het-trik u sezoni upisao i četiri asistenicje, a rame u rame sa njim bio je Vjačeslav Čegrincev. Ruski internacionalac zabeležio je treću uzastopnu „trojku“, četvrtu u sezoni, i tri asistencije. Prvi put je Čegrincev tri puta tresao mrežu protivničkog golmana upravo protiv Celja na njihovom ledu 13. oktobra, a zatim su redom padali Triglav u Kranju, Vojvodina u Novom Sadu i još jednom Celje. Pored Anića i Čegrinceva u prvom duelu dvomeča istakli su se kapiten Marko Brkušanin (2+2), Mateja Popović (1+2) i Pavle Podunavac (0+3), dok je na golu još jednom blistao reprezentaitvac Arsenije Ranković.