IHL: Zvezda kroz produžetak do trijumfa

Na gostovanju u Zagrebu hokejaši Crvene zvezde savladali su u produžetku golom Uglješe Novakovića Mladost 3:2.

Mladost – Crvena zvezda 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)

Ledena dvorana „Dom sportova“ Zagreb. Gledalaca: 100. Sudije: V. Prizelj, T. Piragić. Strelci: 0:1 Mateja Popović (2:46), 1:1 Mario Čunko (4:50), 1:2 Vjačeslav Čegrincev (16:50), 2:2 Leo Šutevski (29:05), 2:3 Uglješa Novaković (60:53). Isključenja: Mladost 8, Crvena zvezda 8 minuta.

MLADOST: Gorišić, Štimac, N. Cerovečki, R. Cerovečki, Čunko, Fičur, Hanžek, Kozina, L. Kramarić N. Kramarić, L. Matošić, Mirić, Novak, Plahutar, Premerl, Šakić, Smolec, Šutevski, N. Trstenjak, P. Trstenjak, T. Trstenjak, Đerek.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Luković, Anić, Brkušanin, Čegrincev, Dragović, Kasitski, Marković, Mašić, Mlađenović, Novaković, Podunavac, Popović, Ristić, Španjević, Cvik.

Još jednom su oklopnici Zvezde odigrali uzbudljiv i dinamičan meč u Zagrebu. Poveli su golom Mateje Popovića u trećem minutu da bi posle 64 sekunde domaćini izjednačili. na prvi odmor crveno-beli otišli su sa golom  prednosti posle projektila ruskog internacionalca Vjačeslava Čegrinceva. Tačno na polovini meča Leo Šutevski matirao je Rankovića i posle tog gola kao da je neko začarao mreže. I pored svih ataka golmani su bili fenomenalni, pa je pobednika odlučio zlatni gol u produžetku.

Samo 53 sekunde bilo je potrebno Marku Dragoviću da doda pak Uglješi Novakoviću koji je savladao Štimca za konačnih 3:2 za Beograđane.