Prvenstvo Srbije: Partizanova druga pobeda u dva dana, NS Stars namučio šampiona

Samo petnaestak sati posle trijumfa nad Crvenom zvezdom u "večitom derbiju", Partizan je igrao matine u Novom Sadu protiv NS Starsa. Iako je nastupio sa samo dve postave, domaći tim pružio je solidan otpor protiv aktuelnog šampiona. Početkom drugog perioda imao je egal rezultat, ali su vrlo brzo posle izjednačujućeg gola Siniše Pajića, "Crno-beli" sa dva gola za manje od jednog minuta, već do sredine meča stigli do prednosti od 3:1 koju su sačuvali do kraja susreta.

Usled smanjenog broja igrača u rotaciji, domaći tim poklonio je protivniku čak četiri isključenja u prvom delu igre, a jedno od njih već posle pet minuta igre kapitalizovao je Nemanja Nikolić i pogodio mrežu Fedora Aranickog (ukupno 31 odbrana) za vođstvo gostiju od 1:0. Uprkos velikoj inicijativi Partizana u prvom delu (odnos šuteva 19-7), više nije bilo golova do prvog odmora, a početak nastavka doneo je domaćoj ekipi nadu u povoljan rezultat. NS Stars je u 26. minutu imao "pauer plej" koji je posle dodavanja Dejana Pajića u gol pretvorio njegov mlađi brat Siniša, za poravnanje rezultata – 1:1.

Međutim, radost domaćih trajala je tek nešto više od dva minuta, kada je usledila brza reakcija gostiju iz Beograda. Trener partizana Rašid Šemsedinović pružio je na ovom meču šansu mlađim snagama kako bi što više rasteretio prve dve postave umorne od duela sa "večitim rivalom" prethodne večeri. Priliku je iskoristio mladi Miodrag Ristović koji je u 28. minutu uposlio Srđana Ristića za novo vođstvo Beograđana, da bi samo 45 sekundi kasnije Ognjen Stoiljković pogodio mrežu domaćina i udvostručio prednost Partizana. "Novosadske zvezde" pokušale su u drugoj polovini susreta da ugroze gol Milana Lukovića (24 odbrane), dok su se i "Crno-beli" trudili da otklone sumnju u konačan ishod, ali više nije bilo golova – 1:3.

Posle dva odigrana meča na startu nove sezone Partizan je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok su Crvena zvezda, NS Stars i Vojvodina bez bodova.