DP Slovenije: Važna pobeda Zvezdine selekcije U16 u Jesenicama, porazi seniora i pionira

Dve nedelje posle trijumfa još uvek neporaženih omladinaca u Jesenicama, Zvezdini kadeti (selekcija do 16 godina) takođe su zabeležili veliku pobedu u "Podmežakli". Mladi Jesenice poraženi su rezultatom 3:2, posle velike borbe i veoma izjednačene igre u kojoj su "crveno-beli" hokejaši na kraju slavili potpuno zasluženu pobedu. Junak pobede ekipe Jovice Rusa bio je kapiten Marko Dragović koji je postigao prva dva gola na meču, u 9. i 13. minutu, kojima je Zvezda došla do velikog vođstva od 2:0. Domaćina je u igru vratio Ahmet Jakupović u završnici druge trećine i to u momentima kada su "Crveno-beli" imali igrača više na ledu. Ipak, u 48. minutu je praktično sve bilo rešeno kada je Antonije Bogdanović iskoristio asistencije Pejčića i Dragovića za velikih 3:1, koje ni gol Grege Pogačara u 53. minutu. Bila je to peta pobeda hokejaša Crvene zvezde kojom su ponovo preskočili Triglav na petom mestu na tabeli sa 15 bodova, 14 više, ali i uz tri utakmice više od vodeće Slavije junior.

Seniorska selekcija igrala je u Ljubljani meč protiv domaće Plejboj Slavije i zabeležila peti poraz u sezoni rezultatom 7:3. Uprkos nekolicini inostranih pojačanja tim Crvene zvezde još uvek nije do kraja ukomponovan, iako je uprkos nepovoljnom rezultatu na ledu viđeno solidno izdanje i dobar otpor domaćinu (odnos šuteva 49-41 za Slaviju) koji je ovom pobedom izbio na četvrto mesto na tabeli. Dva gola za "Crveno-bele" na ovom meču je postigao Mikal Buhkin, jednom se u strelce upisao Ivan Glavonjić, dok su svoj doprinos u realizaciji dali i Evgenij Leonov i Aleksandar Zubricki sa po dve asistencije. Crvena zvezda je i dalje pretposlednja na tabeli sa tri osvojena boda iz šest utakmica, a u narednom periodu tek joj predstoji nadoknada mečeva odloženih kasnim početkom sezone, pa se uskoro mogu očekivati i bolji rezultati i bekstvo sa dna tabele.

Svoje gostovanje ovog vikenda je imala i selekcija do 14 godina, ali je i ona zabeležila ubedljiv poraz. Bolji od Zvezdinih starijih pionira bili su hokejaši Tima Zagreb rezultatom 8:2. Izabrana selekcija hrvatske prestonice je na Velesajmu slavila trijumf kojim je došla do 35. boda u sezoni i zadržala korak sa vodećom Olimpijom (36) na čelu tabele, dok je Zvezda porazom ostala u "donjem domu", sa 10 osveojenih bodova iz devet utakmica, ali i najmanje pet utakmica manjka u odnosu na većinu timova koji se nalaze ispred nje na tabeli. Golove u porazu ekipe Marka Juloskog postigli su Niko Gaković i Relja Jovanović.