MOL liga: Drugi trijumf Beograda u dva dana za povratak na put koji vodi u plej-of

Dva gostovanja i dve pobede u dva dana! To je u nekoliko reči epilog gostovanja hokejaša Beograda u Mađarskoj poslednjeg takmičarskog vikenda za srpskog MOL ligaša u njegovoj debitantskoj sezoni. Puleni dojučerašnjeg pomoćnog, a od petka prvog trenera tima, mladog stručnjaka Nemanje Jankovića, pokazali su izuzetan karakter posle promene na klupi i uprkos izostancima Samira Salijija i Petra Novakovića u samo tridesetak sati zabeležili dva velika trijumfa u borbi za plej-of. Posle aktuelnog dvostrukog šampiona i lidera takmičenja Jegešmedveka, pali su i "Titani" iz Sekešfehervara. Još jedan neverovatno uzbudljv meč dva rivala, treći u ovoj sezoni, doneo je i treći produžetak, a u igri "3 na 3", poput utakmice u Beogradu pre mesec dana, ponovo su pribraniji bili srpski hokejaši i zahvaljujući pogotku Dominika Crnogorca 35 sekundi pre kraja produžetka, obezbedili dva boda kojima su se značajno približili borbi za doigravanje.

Na dvadesetodnevnu prazničnu pauzu, beogradski "oklopnici" odlaze sa osam bodova zaostatka i jednom više odigranom utakmicom od osmoplasirane Ferencvaroši koja se nalazi na poslednjoj poziciji koja vodi u plej-of. Upravo će tim iz prestonice Mađarske biti prvi naredni rival Beogradu, 8. januara u ledenoj dvorani "Pionir", a ishod tog meča u velikoj meri će datiodgovor na pitanje imaju li naši hokejaši šanse da premijernu sezonu u MOL ligi produže makar za prvi krug doigravanja. Po svemu viđenom u poslednjih mesec i po dana to su svakako zaslužili, pošto su u prethodnih devet susreta zabeležili šest pobeda, ali da nije bilo dve pobede ovog vikenda verovatno bi o plej-ofu mogli samo da maštaju, dok bi i sâm trijumf nad prvakom lige Jegešmedvekom bio uzaludan da nije potvrđen trijumfom nad Fehervarom.

A pobeda Beograđana stigla je posle velike borbe i uprkos inicijativi domaćina tokom većeg dela meča (odnos šuteva 47-27) i vođstva koje je u 22. minutu "Titanima" doneo Silard Hamvaj. Međutim, nije to pokolebalo naše "oklopnike" rešene da stignu do vrednih bodova na teškom gostovanju. U 33. minutu Hjugo Turkot je postigao svoj 25. gol u sezoni i tako sjajnoj partiji od petka kada je zabeležio tri asistencije u pobedi svog tima, dodao i gol vredan produžetka i (najmanje) jednog boda. Do kraja regularnog toka meča viđeno je mnogo borbe i velika inicijativa domaćih (u poslednjem periodu osnos šuteva 15-5 za domaćina), ali promene rezultata nije bilo, pošto je Aleksej Trifonov u ovom meču nastavio tamo gde je u petak stao Arsenije Ranković. Reprezentativni čuvar mreže Srbije je protiv "polarnih medveda" imao čak 48 odbrana, dok je ruski internacionalac protiv Fehervara upisao samo dve manje.

Pored umora usled 120 odigranih minuta u tek nešto više od tridesetak sati, te već pomenutih izostanaka dvojice važnih igrača, nevolja za srpski tim u produžetku bila je i isključenje Davida Arvaja u završnici regularnog dela igre. Ipak, naš tim hrabro je ušao u dodatnih pet minuta, napao domaćina, imao priliku da u "pauer pleju" posle isključenja Hamvaja reši pitanje pobednika, da bi ono stiglo kada su već svi očekivali penal seriju. Nije tako mislio i Dominik Crnogorac koji je samo 35 sekundi pre poslednje sirene pogodio mrežu Adrijena Lemaja (25 odbrana na utakmici) za veliku pobedu svog tima.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.