MOL liga: Živi nada u plej-of, Beograd bolji od Fehervara

Beogradski hokejaši zabeležili su veoma važnu pobedu u borbi za plej-of. U pretposlednjem ovosezonskom meču kao domaćin Beograd je u direktnom duelu za mesto u doigravanju, u izuzetno tvrdom meču nadigrao Fehervar i ostao u trci za "Titanima" koji se nalaze na poslednjem (osmom) mestu koje vodi u plej-of. Puleni Nemanje Jankovića pokazali su svoje pravo lice u odlučujućem susretu za produžetak uspešne debitantske sezone u regionalnim okvirima i teškom mukom ali sasvim zasluženo slavili trijumf koji im ostavlja nadu da će u preostalih šest mečeva zabeležiti najmanje četiri trijumfa i tako nadoknaditi trenutnih 12 bodova zaostatka (uz tri utakmice manje) od večerašnjeg rivala. To neće biti nimalo lako jer ih u naredne dve nedelje očekuje veoma težak raspored i čak šest utakmica, ali sigurno da nada u konačan uspeh nije nerealna.

Beograd i Fehervar odigrali su utakmicu u skladu sa ulogom koji je ona nosila. Izuzetno tvrdo, borbeno, sa dosta nervoze, ali i malim brojem golova, što je ljubiteljima hokeja sigurno najznačajnija stavka. Ipak, ovog puta domaćim ljubiteljima "najbrže kolektivne igre na svetu" nije teško pao ni "fudbalski "rezultat, jer je on doneo preko potrebna tri boda njihovim ljubimcima. U pobedi srpskog kluba najbolji je bio golman Aleksej Trifonov koji je drugi put ove sezone zabeležio "šataut", uz ukupno 33 odbrane na meču.

Prvih dvadeset minuta nije donelo ništa spektakularno u igri dva tima, smenjivali su se napadi na obe strane, ali nekih izvanrednih šansi nije bilo, iako je inicijativu imao gostujući sastav (samo tri udarca u gol beogradskih hokejaša, naspram 10 pokušaja rivala). Čak je i disciplina bila na visokom nivou, sve do same završnice, kada su prvi put viđena isključenja na obe strane. Ona su bila najava onoga što će se dešavati u nastavku, jer su se kazne smenjivale na dve strane, a time i stvarale prilike pred jednim i drugim golom. Beograd je bio nešto konkretniji u drugoj trećini (10-5 u šutevima na gol), a nešto veći pritisak na gol "Titana" konačno je krunisan u 35. minutu kada je Dimitrije Filipović lepo uposlio na drugoj stativi Danijela Despotovića, a ovaj doneo prednost i veliku radost domaćinu. Imali su gosti iz Sekešfehervara priliku da vrlo brzo izjednače, ali je Trifonov sjajnom odbranom zaustavio jednu kontru rivala samo minut i po kasnije.

U skladu sa kretanjem rezultata rasla je i napetost na obe strane, pa je tako osim čestih pokušaja gostiju da dođu do izjednačenja koje bi im donelo produžetak i, gotovo izvesno, mesto u plej-ofu, viđena je još nekolicina isključenja, pa čak i tuča na ledu, a rukavice su tada bacili i u svlačionici ranije završili Dominik Crnogorac na jednoj i Devon Krog na drugoj strani. Gledali su domaći ljubitelji hokeja mnogo bolja pesničenja u prošlosti, a dobra stvar za domaće bila je činjenica da se izostanak jednog beka u rotaciji u završnih desetak minuta meča nije osetio.

Odlično su se branili srpski hokejaši, pokazali izuzetnu borbenost i požrtvovanost, a uprkos čak 18 udaraca u poslednjoj trećini, kao i činjenici da je trener gostiju Ištvan Koger povukao svog čuvara mreže sa leda čak dva i po minuta pre kraja, gosti nisu uspeli da kapitalizuju veliki trud. Naprotiv, minut i 46 sekundi pre kraja posle jednog bulija u trećini srpskog kluba, pak je kružio oko zone Beograda, da bi jedno slabo dodavanje iskoristio Samir Saliji i u kontranapadu pogodio nebranjenu mrežu za potvrdu pobede. Beograd – Fehervar 2:0!

Velika pobeda, međutim, ne daje vremena i za slavlje jer Beograd već u ponedeljak igra novu, izuzetno značajnu utakmicu u borbi za plej-of. U ledenu dvoranu "Pionir" stiže Dunaujvaroš (utakmica počinje u 18 časova), šestoplasirani tim lige koji je slavio u oba prethodna susreta sa Beograđanima, ali su srpskim hokejašima makar jedan meč sa "čeličnim bikovima" ostao je u relativno lepom sećanju, jer su na gostovanjumađarskom klubu krajem septembra izborili istorijski prvi bod u regionalnoj MOL ligi, od kada su krenule mnogo bolje igre našeg kluba u ovom takmičenju.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.