Prvenstvo Srbije: NS Stars se revanširao gradskom rivalu i upisao prvi trijumf

Treći ovosezonski susret gradskih rivala Vojvodine i NS Starsa prikazao je ljubiteljima novosadskog hokeja čak 15 golova. Posle dva neizvesna duela u kojima je Vojvodina bila bolja (2:1 i 5:4), ovog puta nedoumica nije bilo, a prvi trijumf u sezoni zabeležio je NS Stars. "Novosadske zvezde" bile su kvalitetniji rival, odigrale veoma raspoloženo i uprkos činjenici da su nastupile sa jedva nešto više od dve postave (jedanaest igrača i dva golmana) slavile su zaslužen trijumf rezultatom 10:5. S druge strane, novosadski "Crveno-beli" odigrali su jedan od slabijih mečeva u sezoni i tako zabeležili četvrti poraz u šampionatu.

Najzaslužniji za prvi trijumf "Plavo-belih" bio je ruski internacionalac Svjatoslav Akimov kojem je trebalo samo dve utakmice da se razigra i pruži sjajnu partiju. Poslednje pojačanje NS Starsa postiglo je čak četiri gola, uz tri zabeležene asistencije, a odličnu podršku imao je i u raspoloženim nekadašnjim juniorskim reprezentativcima Relji Radosavljeviću i Siniši Pajiću. Radosavljević je zabeležio samo poena manje od Akimova, pošto je uz het-trik imao i tri asistencije, dok je Pajić dva puta bio strelac, ali asistencijama učestvovao u još pet akcija za gol. Listu strelaca kod nominalnog gosta zatvorio je mladi Igor Basta.

U redovima Vojvodine kanadski internacionalac Rejmond Matavašiš počeo je meč veoma raspoložen, pošto je u prva dva minuta iskoristio dve asistencije Vladana Drozdika, ali se na tome zadržao. Po jedan gol i asistenciju postigao je nekadašnji seniorski reprezentativac Miloš Babić, dok su Maksim Laptev i Vladimir Meseldžić postigli po jedan gol.

Početak meča nije obećavao ishod koji je viđen na kraju. Vojvodina je pomenutim golovima Reja Matavašiša stigla do prednosti od 2:0 pre nego su se svi gledaoci smestili u stolice ledene dvorane "Spens". Svjatoslav Akimov je u šestom minutu vratio NS Stars u vođstvo, a "domaćin" ponovo stekao dva gola prednosti nepuna tri minuta kasnije pogotkom Miloša Babića. Međutim, od tog momenta kreće nezadrživa serija "Novosadskih zvezda" koje su sa pet vezanih golova u periodu od 10. do 31. minuta i potpuno preokrenuli rezultat (3:6). Još tri gola u tom periodu postigao je Akimov, a dva Relja Radosavljević, dok je u čak četiri od tih pet akcija za gol asistent bio Siniša Pajić.

Vojvodina se koliko-toliko vratila u igru pogotkom Makisma Lapteva koji je posle asistencija Čengerija i Babića u 33. minutu savladao Fedora Aranickog (ukupno 25 odbrana), ali je četiri minuta kasnije Siniša Pajić vratio domaćinu prednost od tri gola. "Crveno-beli" hokejaši poslednji trzaj imali su početkom poslednjeg perioda, kada je Vladimir Meseldžić golom završio akciju Nadaškog i Kozarskog, ali je pogodak Relje Radosavljevića u "šort hendu" u 46. minutu praktično dotukao domaćina koji je pokušao da se još jednom vrati u igru, ali su do kraja susreta hokejaši NS Stars još dva puta savladali sinoć nešto slabije raspoloženog Ivana Belića (28 odbrana), a svoje ime u zapisnik su golovima dodali Siniša Pajić (drugi na meču) i mlado pojačanje iz Partizana Igor Basta, za konačnih 5:10.

Na tabeli vodi Crvena zvezda sa 18 osvojenih bodova iz sedam odigranih utakmica, Partizan ima 12 uz meč manje, Vojvodina je osvojila devet (takođe iz sedam mečeva), dok NS Stars posle pobede nad gradskim rivalom ima dva boda.