Prvenstvo Srbije: Zvezda savladala NS Stars i obezbedila prvo mesto u ligaškom delu takmičenja

Duel dve ekipe koje u poslednje vreme igraju u najboljoj formi opravdao je očekivanja ljubitelja hokeja koji su u subotu posetili našu najveću halu. Iako su obe ekipe nastupile desetkovane, u "Pioniru" je viđena prilično interesantna utakmica i čak 13 golova. Crvena zvezda je opravala ulogu favorita, iako je NS Stars pružio izuzetan otpor u većem delu utakmice, a sredinom meča stigao i do izjednačenja na 4:4, posle dva vezana gola u "pauer pleju". Ipak, ishod susreta odlučen je u završnici druge trećine kada su "Crveno-beli" sa četiri vezana pogotka za samo 110 sekundi igre rešili pitanje pobednika i tako kapitalizovali veliku inicijativu (odnos šuteva na gol 54-24). Ovim trijumfom, osmim uzastopnim u šampionatu domaćin je obezbedio prvo mesto u ligaškom delu sezone, pošto je šest mečeva pre kraja takmičenja nedostižan za ostale rivale.

U osmom uzastopnom trijumfu domaćeg sastava ponovo su sjajni bili ruski internacionalac Aleksandar Zubricki sa četiri gola i jednom asistencijom, odnosno beloruski napadač Mihail Buhkin sa dva pogotka i tri dodavanja za gol, dok su se u strelce upisali i juniorski reprezentativac Vojin Dragović (imao i jednu asistenciju) i Ivan Glavonjić. U redovima gostujuće ekipe Relja Radosavljević je postigao dva gola uz tri asistencije, dok se dva puta u strelce upisao i nekadašnji reprezentativac Srbije Dejan Pajić. Jedan pogodak postigao je Ivio Kastel, dok je tri asistencije zabeležio ruski internacionalac Svjatoslav Akimov koji uprkos tome, čini se, nije bio preterano raspoložen za igru, makar u golgeterskom smislu.

Gosti su na ovom meču nastupili bez Siniše Pajića, trećeg strelca i asistenta šampionata, dok je u redovima domaćih nedostajalo nekoliko juniora koje je trener Nenad Milinković verovatno odmarao radi obaveza koje ih očekuju u Državnom prvenstvu Slovenije. I pored toga, domaćin je bio u prednosti budući da su gosti u Beograd doputovali sa tek dve kompletne postave, pa je bilo samo pitanje trenutka kada će fizička sprema doći do izražaja. Međutim, Novosađani su hrabro zaigrali od samog starta i već u čevrtom minutu došli do prednosti golom iskusnog Dejana Pajića posle asistencije Radosavljevića. Radost gostiju trajala je tek nešto više od minut, pošto je Aleksandar Zubricki nastavio svoju ovosezonsku golgetersku seriju , da bi šest minuta kasnije ponovo zatresao mrežu gostiju, a oba puta asistent je bio ponovo raspoloženi Mihail Buhkin. U tim momentima ređali su se golovi kao na traci, jer je najpre NS Stars uzvratio preko Ivija Kastela u 12. minutu, da bi samo 19 sekundi trebalo domaćinu da ponovo stigne do prednosti golom Mihaila Buhkina, za 3:2 posle prvog dela igre.

Početak druge trećine doneo je prvi put prednost od dva gola jednoj ekipi. Strelac je bio mladi Vojin Dragović, a posle dva postignuta gola ovog puta se Zubricki našao u ulozi asistenta. Činilo se u tim momentima da će Zvezda slomiti otpor domaćina, ali su "Plavi" odigrali veoma nadahnuto i sredinom utakmice iskoristili nekoliko isključenja domaće ekipe posle kojih su stigli do izjednačenja. Prvo je Relja Radosavljević posle dve asistencije upisao i gol u svoju statistiku, da bi potom još jednom uposlio saigrače za izjednačenje posle dvostrukog "pauer pleja" u 33. minutu, kada je Dejan Pajić svojim drugim pogotkom poravnao rezultat na 4:4. Međutim, kraj neizvesnostima na ovoj utakmici usledio je kao "blickrig" u završnici druge trećine. Crvena zvezda je sa četiri vezana gola za samo minut i 50 sekundi igre u periodu od 37. do 39. minuta ugasila nadu gostiju da mogu do povoljnog rezultata na ovom meču.  Seriju pogodaka otvorio je Buhkin u "pauer pleju", svojim drugim golom na meču, da bi potom "het-trik" kompletirao Zubricki. Ruski napadač je dva minuta pre kraja stigao do svog 23. gola u šampionatu na osam odigranih mečeva, potvrdivši ubedljivo prvo mesto na listi strelaca. Prethodno je svoje ime u listu strelaca dodao i Ivan Glavonjić, savladavši na ovom meču izvanrednog nekadašnjeg reprezentativca Fedora Aranickog (čak 46 odbrana), pa je Zvezda na poslednji odmor otišla sa ogromnih 8:4.

Poslednjih dvadeset minuta pružilo je veoma izjednačenu igru u kojoj je somaćin zadovoljan vošstvom umirio igru, dok su gosti bili blizu da utakmicu koliko-toliko ponovo uvedu u neizvesnu završnicu posle gola koji je u 45. minutu postigao Relja Radosavljević, a poslednju priliku za to imali su u "pauer pleju" u 48. minutu, ali pokušaji Novosađana nisu urodili plodom. Zvezda je do kraja susreta uspela da ukroti napade rivala na gol Jovana Fehera (ukupno 19 odbrana), dok na drugoj strani nije uspevala da ponovo zatrese mrežu Aranickog pa je meč završen rezultatom 8:5.

Na tabeli vodi Crvena zvezda sa 24 osvojena boda iz devet odigranih utakmica, Vojvodina je druga sa sa dvostruko manje, treći je Partizan koji ima bod manje i meč manje od novosadskog kluba, dok je NS Stars poslednji sa pet osvojenih bodova iz deset utakmica.

Prvenstvo Srbije nastavlja se u nedelju od 17.30 časova kada u ledenoj dvorani "Pionir" ekipa Partizana dočekuje Vojvodinu.