Prvenstvo Srbije, plej-of: Vojvodina iznenadila Zvezdu, slavila u produžetku i izborila "majstoricu"

Prvi polufinalni par plej-ofa Prvenstva Srbije dobiće svoju treću epizodu, pošto je u drugom meču serije Vojvodina kao gost savladala Crvenu zvezdu i prekinula njenu seriju od 12 pobeda u domaćem šampionatu. Novosađani su veoma rasploženom i nadahnutom igrom uspeli da stignu do prvog trijumfa nad "Crveno-belima" posle pet ovosezonskih poraza i prve pobede još od sezone 2011/12, kada su slavili takođe u polufinalu plej-ofa, pre pre nego su naredne sezone prestali sa takmičenjem.

Vojvodina je u ovom susretu uspela da nadoknadi dva gola zaostatka iz prvog perioda, a potom i preokrene prednost Zvezde od 3:2 pred poslednju trećinu. Tvorac preokreta bio je reprezentativac Miloš Babić, koji je sa dva gola uzavršnom periodu doneo gostima prednost od 4:3, četiri i po minuta pre kraja. Istina, tome je u značajnoj meri doprinelo i ne baš sjajno veče nekadašnjeg golmana beloruske reprezentacije Vitalija Belinskog, koji je uprkos 31 odbrani na ovom susretu slabo reagovao kod dva gola novosadskog tima.

Domaći klub se još od prvog meča sezone i "večitog derbija" sa Partizanom (poraz od 5:7) nije našao u situaciji da u završnici juri rezultat, a blizu izjednačenja bio je dva i po minuta pre kraja, kada je čak i postigao gol preko Ivana Glavonjića, ali je on poništen pošto je pak u gol smestio klizaljkom. Ipak, što mu u statistiku nije upisano tada, jeste u poslednjem minutu regularnog dela utakmice. Crvena zvezda je poslednjih nekoliko minuta zaigrala na sve ili ništa, da bi mladi napadač 43 sekunde pre poslednje sirene ipak doneo produžetak domaćem timu.

Gol za produžetak: Ivan Glavonjić odveo je meč u dodatnih pet minutaFoto: SHLS

Tek drugi put ove sezone viđen je produžetak u domaćem šampionatu, a lepo hokejaško veče koje su akteri priredili nažalost malobrojnim navijačima u ledenoj dvorani "Pionir", to je i zaslužilo. U okršaju "4 na 4" u dodatnih pet minuta obe ekipe imale su svoje prilike, a odluka o pobedniku pala je u 64. minutu utakmice kada je posle jednog kontranapada gostiju i udarca Viktora Čengerija, odbitak u mrežu Belinskog spretno smestio Rejmond Matavašiš, za veliku radost Novosađana i produžetak finalne serije za još jedan okršaj dva odlična rivala.

Strelci za gostujući sastav, pored pomenutih Babića i Matavašiša, bili su i kapiten Ivan Tumbas i Nikola Jerković, dok je na golu Vojvodine odličan u kljulnim momentima bio Ivan Belić koji je skupio 27 odbrana na ovom meču. U redovima domaćina golove su postigli i Vladimir Živić, Mark Soljankin (uz asistenciju) i Aleksandar Zubricki (dve asistencije), dok svoje veče ovog puta nije imao Mihail Buhkin, prvi asistent ligaškog dela takmičenja i još uvek prvi strelac plej-ofa sa tri gola.

Opisanim raspletom situacije polufinalna serija je produžena na treći meč koji je rasporedom planiran za 15. mart, takođe u Beogradu. Ipak, zbog obaveza juniorskih reprezentativaca Srbije iz sastava Crvene zvezde na Svetskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Novom Sadu (od 13. do 19. marta) on će biti pomeren za 21. mart, a usled toga biće pomeren i početak finalne serije prvobitno planirane za 18. mart.

Plej-of se nastavlja u nedelju u 17.30 časova kada se u ledenoj dvorani "Pionir" u drugom meču serije sastaju Partizan i Beograd. Prvi meč naš MOL ligaš dobio je ubedljivim rezultatom 7:0.