Sedam golova naših juniora u pobedi nad Belgijom

Srbija – Belgija 7:5 (4:2, 2:0, 1:3)Strelci za Srbiju: Ćurčić (3. minut), Đumić (3. i 25. minut), Kaštel (11. minut), Vojinović (19. minut), Vukićević (28. i 59. minut).Strelci za Belgiju: Hen (9. minut), Auger (16. minut), Dond (43. minut), Svenen (45. minut), De Kruk (59. minut)Srbija: Mitić, Vasić, Španjević, Marković, Vukićević, Vojinović, Đumić, Pejčić, Zotović, Grković, Kaštel, Čurčić, Stojsavljević, Ješić, Anđelković, Dragović, Tarakan, Marković, Vručinić, Jankvoić, Filipović, Subotić,Belgija: Gubels, Šaler, Delmarš, Kamper, Versin, De Krok, Klijsen, Hen, Darke, Dond, Tamber, Auger, Bogarets, Kajlerts, Velens, Svenen, Klesens, De Sester, Dems, Kulen.

Juniorska reprezentacija Srbije nastavila je sa odličnim igrama na Svetskom prvenstvu 2. divizije B grupe koje se ovih dana održava u Beogradu. Naši hokejaši su u trećem kolu ubedljivo savladali Belgiju sa 7:5 (4:2, 2:0, 1:3) i tako ostali u trci za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang.Početak meča je nagovestio fantastičnu predstavu srpskog tima, jer se od starta videla velika motivisanost naših igrača ali i činjenica da je kvalitet na njihovoj strani. Sa dva ekspresna gola Ćurčića i Đumića u trećem minutu već se mogao naslutiti konačan epilog, ali i da će publika uživati u efikasnoj utakmici.Belgijanci su uspevali da zadrže priključak, ali dobra realizacija igrača više omogućila je "oklopnicima" da na kraju druge trećine imaju četiri gola prednosti.Belgijanci su sa dva uzastopna gola u poslednjoj deonici doneli tračak neizvesnosti, ali je kapiten Luka Vukićević svojim drugim pogotkom u 59. minutu rešio pitanje pobednika. Sve što je Belgija uspela da uradi do kraja meča je da ublaži poraz.U preostalim utakmicama trećeg kola Hrvatska je savladala Meksiko 5:2, a Španija je pobedila Tursku 7:2. U nedelju je na šampionatu slobodan dan, a utakmice četvrtog kola na programu su u ponedeljak. Srbija igra od 20 sati, protivnik će joj biti Meksiko, a ulaz u ledenu dvoranu Pionir je besplatan.TABELA: Španija 8, Srbija 7, Hrvatska 6, Belgija, Turska 3, Meksiko 0.