Maribor ponovo uspešniji od „orlova“

U drugom međusobnom meču igranom u samo dva dana u ledenoj hali „Pionir“, gosti iz Slovenije zabeležili su i drugi trijumf, nakon što su i u petak slavili rezultatom 6:5.

Naš nacionalni tim konačno je odigrao solidnu defanzivnu partiju, ali je zato u napadu dosta „škripalo“. Maribor je u prva dva perioda po jedanput zatresao mrežu Lukovića, golovima Štebiha i Kastelica, dok „orlovima“ ništa nije polazilo za rukom i štapom, sve do 44. minuta kada je kapiten Marko Kovačević realizovao odličnu asistenciju Nemanje Vučurevića za 1:2.

Ipak, prelomnim momentom meča mogla bi se smatrati propuštena prilika upravo Vučurevića u drugom periodu pri rezultatu 0:1, kada je posle udarca Kovačevića propustio da pošalje pak u praznu mrežu svojih saigrača iz kluba, pošto je bio ometen pred golom gostiju. Nakon toga, i Kovačević je propustio da zatrese mrežu Mateja Duha, pogodivši prečku iz neposredne blizine, pa je Maribor u završnici druge trećine kaznio promašaje našeg tima i upisao sigurnih 0:2 na semafor.

Rano postignut pogodak Kovačevića u završnoj trećini dao je krila „orlovima“ koji su u nastavku pokušali da stignu do poravnanja rezultata, u čemu su uspeli u 54. minutu kada je prelepu pozicionu akciju Pavla Ogrizovića i Miloša Babića u gol pretvorio Nenad Raković. Teško izvojevano izjednačenje naš tim je vrlo brzo ispustio, pošto je nepun minut kasnije Ogrižek vratio prednost gostima (3:2).

U završnici meča, reprezentacija Srbije pokušala je i uvođenjem šestog igrača, ali novog izjednačenja nije bilo, pa je naš tim zabeležio i četvrti poraz u pripremnom periodu, zahvaljujući čemu svakako ne ulazi u sjajnom raspoloženju u završnicu priprema za Svetski šampionat.

Svetsko prvenstvo u hokeju na ledu za seniore Divizije II, Grupa A održaće se od 9. do 15. aprila 2014. godine u Beogradu, na klizalištu ledene dvorane „Pionir“. Na svetskom šampionatu će pored domaće selekcije Srbije učestvovati i reprezentacije Australije, Belgije, Estonije, Izraela i Islanda.