Trijumf reprezentacije U18 nad švedskim GSK

Posle regularnog dela utakmice rezultat je bio 3:3, a treneri dve ekipe dogovorili su da pobednika odluči penal serija u kojoj su mnogo sigurniji bili mladi reprezentativci Srbije.

Mladi „orlovi“ poveli su u 17. minutu golom Luke Vukićevića u „šort-hend“ situaciji, pomalo iznenadivši sve u hali budući da je ekipa Gislaveds SK (GSK) ipak smatrana favoritom u ovom meču. Gosti nisu uspevali da stignu do izjednačenja sve do 37. minuta kada je Palson prvi put savladao Juga Mitića, da bi u poslednjem minutu drugog perioda to učinio još jednom, donevši potpuni preokret svom timu.

Rezultatski težak period za naš mladi tim okončan je tek u 49. minutu kada je „naše gore list“ Miloš Pusac povisio na 3:1. Nakon tog pogotka, u završnih deset minuta susreta proradio je „pauer plej“ našeg tima, pa je prvo Ivan Anić u 51. minutu iskoristio asistenciju Petra Novakovića, da bi dva minuta pre kraja Marko Tadić doneo izjednačenje našem timu, u još jednoj situaciji sa igračem više. Uprkos pokušajima oba tima da pitanje pobednika reše u regularnom delu, golova više nije bilo.

Mrežu našeg nacionalnog tima odlično su branila oba golmana, Petar Stepanović koji je bio nesavladiv za 35 minuta igre, kao i Jug Mitić, koji je doneo pobedu „orlovima“ odbranivši dva kaznena udarca u penal-seriji. Na drugoj strani, veoma sigurni izvođači bili su Lazar Leštarić i Pavle Podunavac, pa su naši hokejaši odneli pobedu iz ovog meča.

Dve ekipe odigraće još jedan međusobni susret u subotu, 5. aprila od 16.15 časova u ledenoj hali „Pionir“.

Juniorska ekipa GSK, koja je član regionalne švedske Divizije I, Grupa Jug, doputovala je u Beograd na poziv našeg državnog tima, u sklopu priprema naših juniora za Svetsko prvenstvo Divizije II, Grupe B u Estoniji.

Svetski šampionat održava se od 14. do 20. aprila u Talinu, glavnom gradu Estonije, a pored naše i domaće selekcije, na turniru će učestvovati i nacionalni timovi Belgije, Islanda, Kine i Španije.