Preporođeni „orlovi“ slavili u goleadi

Posle teškog poraza od Belgije hokejaši Srbije su samo dan kasnije odigrali mnogo bolji meč, iako su u više navrata mogli od gotovog da naprave veresiju. „Orlovi“ su odigrali sjajno prvu polovinu meča u kojem su protivniku dali pola tuceta golova, što je trebalo da im bude dovoljna zaliha za nastavak meča.

Sjajan prvi period igre u kojem je naš tim stigao do velikih 4:0, do 37. minuta je uvećan na 6:0, ali su Izraelci iskoristili pad u igri i nekoliko jeftinih kazni našeg tima, pa su do kraja drugog dela prepolovili zaostatak, da bi posle četiri minuta igre u poslednjem periodu rezultat na semaforu bio neverovatnih 6:5.

Uprkos na momente rastrzanoj igri, naš tim je ipak povezao redove i ponovo stigao do prednosti od tri gola deset minuta pre kraja (8:5). Do kraja meča naš tim je uspeo da sačuva i uveća vođstvo, pa je na semoforu na kraju stajalo 10:6.

U reprezentaciji Srbije odličnu partiju pružili su kapiten Marko Kovačević i Nemanja Vučurević koji su postigli po tri pogotka (Kovačević tri asistencije, Vučurević dve), kao i Miloš Babić sa dva gola i asistencijom, te Dimitrije Filipović i Nemanja Janković sa po jednim golom i dva uspešna dodavanja. Ipak, najbolji u našem timu prema odluci trenera bio je golman Arsenije Ranković koji je uprkos šest primljenih golova branio izuzetno dobro, naročito u momentima kada se „lomio“ meč.

U ostalim mečevima drugog kola, Estonija je zabeležila još jedan očekivan trijumf na šampionatu pobedivši Australiju rezultatom 5:1, dok je u drugom susretu dana Island savladao 6:3 i stigao do prvog trijumfa u šampionatu.

U petak je na šampionatu slobodan dan, a takmičenje se nastavlja u subotu mečevima trećeg kola kada naš nacionalni tim igra derbi meč protiv Estonije. Utakmica Estonija – Srbija igra se od 20 časova u ledenoj hali „Pionir“. Pre tog meča sastaju se Belgija – Izrael (13h) i Island – Australija (16.30h).