KK: Poraz Beostara u drugom kolu

Mladi srpski tim se tokom većeg dela meča odlično nosio sa znatno iskusnijim protivnikom, ali su vicešampioni Španije u poslednjih dvadeset minuta slomili otpor Beostara, dok se odlučujući moment dogodio sredinom poslednjeg perioda kada je Pujčerda postigla treći pogodak, i to u “šort hend” situaciji, pa je za povratak u meč bilo kasno.

Španski tim, koji u svojim redovima ima čak pet slovačkih i jednog ukrajinskog internacionalca, do kraja meča postigao je još dva pogotka, da bi Beostar samo donekle uspeo da ublaži rezultatski težak poraz, pošto je u 59. minutu 16-godišnji Luka Vukićević postigao počasni pogodak, posle asistencija Dmitrija Gnitka i Kamila Kinkora.

Treba pomenuti da je Pujčerda neuporedivo iskusnija ekipa od srpskog viceprvaka, o čemu govori i podatak da je prosek godina ovog tima za osam veći od novobeogradskih „pingvina“ (29-21). Beostar posle ovog poraza ima samo teoretske šanse za plasman u drugu rundu Kontinental kupa, pošto mu je za takav uspeh neophodan trijumf nad CSKA od osam golova razlike, što je praktično neostvarivo protiv još jednog veoma iskusnog protivnika čiji je roster „prepun“ stranaca.

Domaćin turnira je u drugom kolu savladao turski Izmir rezultatom 19:3, pa mu je za plasman u narednu rundu takmičenja (Grupa B), dovoljno da ne izgubi u regularnom toku utakmice od našeg predstavnika.

Taj meč igra se na zatvaranju turnira, u nedelju od 16.30 časova, dok će pre tog susreta igrati Pujčerda i Izmir (13.00).