Sjajan hokej u Beogradu, Beostar u produžetku slavio protiv šampiona

Derbi susret dve prvoplasirane ekipe na tabeli prikazao je sjajnu igru kakva dugo nije viđena na domaćim klizalištima. Aktuelni prvaci i viceprvaci prikazali su posetiocima novobeogradske hale "Pingvin" zašto drže čelne pozicije tabele domaćeg šampionata i već sada najavili veliku borbu za šampionski trofej na kraju sezone. Na kraju, domaćin je slavio posle produžetka i velikog preokreta u završnih pet minuta regularnog dela u kojim su nadoknadio zaostatak od 2:5, da bi golom Ivana Glavonjića 27 sekundi pre kraja produžetka stigao do trijumfa i ostao jedini neporaženi tim u ligi.

Tri gola za "pingvine" postigli su Kamil Kinkor i pomenuti Ivan Glavonjić, dok su golove aktuelnog šampiona postigli Nenad Raković, Dragan Komazec, Srđan Ristić, Marko Milovanović (2as) i Marko Brkušanin. Jedan od junaka pobede domaćih bio je reprezentativni golman Arsenije Ranković koji je uprkos pet primljenih golova imao izvanredno veče zabeleživši čak 59 odbrana.

Ovim trijumfom lider Beostar upisao je nova dva boda na tabeli, pa iz tri odigrane utakmice ima ukupno osam. Aktuelni prvak, ekipa Partizana ima četiri boda manje, ali i meč manje u odnosu na novobeogradski timi i nalazi se na drugoj poziciji.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta Saši Kosoviću, bivšem hokejašu Crvene zvezde, Partizana i sarajevske Bosne, koji je iznenada preminuo u petak. Kosović je bio počasni predsednik Beostara i rođeni brat trenera novobeogradske ekipe i legendarnog reprezentativca Jugoslavije Igora Kosovića, koji zbog ove porodične tragedije nije sedeo na klupi domaćina.

Prvih nekoliko minuta proteklo je u inicijativi crno-belih "oklopnika". Ređali su se Partizanovi napadi, dok je domaćin uglavnom pretio iz kontre. Spisak strelaca otvoren je sredinom prve trećine (u 11. minutu) kada se Ivan Glavonjić snašao u gužvi pred golom gostiju i doveo Beostar u vođstvo. Taj momenat kao da je bio inicijalna kapisla da se igra rasplamsa. Usledio je period izvanredno dinamične igre, kakva dugo nije viđena u domaćim okvirima. Ređali su se napadi mahom pred golom domaćina koji je i u nastavku pretio iz brzih kontri, ali su oba reprezentativna čuvara mreže, Arsenije Ranković i Milan Luković, bili izvanredni.

Inicijativa šampiona urodila je plodom tek u 33. minutu kada je Nenad Raković ostao usamljen na visini bulija i zatresao mrežu Rankovića. Situacija se na ledu dodatno zakuvala dva minuta kasnije kada je golman Partizana Milan Luković zbog preoštre reakcije usmerene ka glavnom sudiji poslat na tuširanje. Ipak, taj momenat kao da je dao krila gostima koji samo minut kasnije u sjajnom kontranapadu potpuno preokreću rezultat golom Komazeca za prednost pred poslednji odmor.

Treći period doneo je neverovatno efikasnu igru dva tima. Dok su u prva dva perioda briljirale odbrane, u poslednjih dvadeset minuta napadačke linije delovale su izvanredno. Beostarovi internacionalci Dmitrij Gnitko i Kamil Kinkor golom su krunisali sjajnu akciju u 43. minutu. Crno-beli su brzo uzvratili golom Srđana Ristića, da bi kapiten Partizana Marko Milovanović u 48. minutu doneo velikih 4:2 gostima. Kada je Marko Brkušanin iskoristio prelepu dijagonalu kapitena Milovanovića kroz trećinu protivnika i peti put zatresao mrežu Rankovića, činilo se da je sve gotovo i da će prvak Srbije upisati tri boda na gostovanju.

Međutim, usledio je nestvaran preokret domaćih koji su sve karte bacili u napad i iskoristili činjenicu da je na gol Partizana posle isključenja Lukovića morao mlađani Matija Ganić. Samo 17 sekundi posle gola Brkušanina, Glavonjić je svojim drugim golom smanjio na 3:5, da bi u narednih minut i po slovački internacionalac Kamil Kinkor sa dva pogotka doneo poravnanje. U poslednja četiri minuta susreta obe ekipe pokušale su da izbegnu produžetak, ali gola nije bilo.

U dodatnih pet minuta dve ekipe su odigrale dosta rezervisano, kao da nisu želele mnogo da rizikuju. Partizan je bio nešto ofanzivniji, ali je domaćin u poslednjem minutu iskoristio jedan kontranapad u kojem je Glavonjić posle udarca Gnitka, iz neposredne blizine pogodio mrežu Ganića i doneo veliko slavlje domaćim hokejašima.