Pobeda Tise Volana posle velike borbe u "Pioniru"

Utakmica devete runde nacionalnog prvenstva donela je još jedan veoma neizvestan meč u ovogodišnjem šampionatu. Bio je to čak peti od jedanaest odigranih mečeva ovogodišnjeg Prvenstva Srbije koji je odigran "na jedan gol". Gostujuća ekipa iz Segedina zabeležila je drugi trijumf u sezoni i stigla na deobu drugog mesta sa Partizanom, uz dva meča više.

Sa druge strane, Crvena zvezda zabeležila je i peti poraz u isto toliko utakmica, ali i pokazala sve bolju uigranost iz meča u meč, što uz podatak da je ovo druga uzastopna utakmica u kojoj su crveno-beli poraženi minimalnim rezultatom (prethodno poraz od Beostara 3:2), sigurno raduje sve njihove navijače.

Golove za pobednički tim postigli su Marko Bošnjak, Dome Anuš, David Varga i Tamaš Odri. Dva gola za crveno-bele postigao je Oliver Varga, dok se jednom u strelce upisao Aleksa Jovanović.

Tisa Volan je do pobede stigla posle mnogo borbe. Nakon vođstva Segedinaca sredinom prvog perioda pogotkom Bošnjaka, Zvezda je uspela da izjednači preko Olivera Varge, krajem prve trećine. Ipak, posle osam minuta igre u nastavku, Tisa je imala velikih 3:1. Dome Anuš i David Varga su u samo tridesetak sekundi doneli svom timu gotovo nedostižnih dva gola prednosti. Ipak, Aleksa Jovanović je četiri minuta kasnije vratio nadu domaćinu, i to u "šort-hendu".

Iako su domaći iščekivali potpuni preokret u poslednjem periodu, četvrt sata pre kraja igre Tamaš Odri je na isti način kao i Jovanović ("šort-hend") vratio gostima prednost od dva gola. Pokušala ja Zvezda u finišu da povlačenjem golmana Paunovića stigne do nade za potpuni preokret. Ona je i došla pola minuta pre kraja kada je Varga iskoristio "pauer-plej" za 3:4, ali vremena nije bilo dovoljno za veću dramu.