Sreća okrenula leđa, treći poraz Srbije

Naš nacionalni tim odigrao je najbolji meč u dosadašnjem toku šampionata, igrom dominirao tokom najvećeg dela meča, ka golu protivnika uputio čak 67 udaraca, naspram samo 17 protivničkih, ali je nedostatak sreće i koncentracije u odbrani presudio da "orlići" ni posle tri odigrana susreta ne dođu upišu niti jedan bod, iako su po svemu viđenom zaslužili znatno više u duelu protiv popularnih "kengura". Gotovo nestvarno deluje činjenica da jedna ekipa deluje toliko dominantno tokom 60 minuta igre, a da protivnik na kraju odnese sva tri boda koji joj gotovo sigurno obezbeđuju opstanak u Diviziji II.

Sa druge strane, borba za taj status u preostale dve runde predstoji našim mladim hokejašima, a sva je prilika da će o poslednjem učesniku ovog ranga takmičenja u narednoj sezoni odlučivati meč sledećeg, četvrtog kola protiv selekcije Islanda. Taj meč dolazi posle dana pauze koji u sredu očekuje učesnike SP u Haki i koji će dobro doći izabranicima selektora Igora Kosovića da se pripreme za završnicu takmičenja.

Tok meča protiv Australije u velikoj meri je odredio rani gol Kejna Fedora u "pauer pleju", već u drugom minutu. Kako je vreme odmicalo naš tim je postajao sve nervozniji, jer gola nije bilo, uprkos izrazitoj dominaciji mladog srpskog tima. Posle nepunih pet minuta igre u drugom periodu Kejsi Kubara je duplirao prednost "kengura", da bi naš tim tek na sredini meča uspeo da postigne prvi gol na turniru, posle tačno 150 minuta igre, kada je Lazar Leštarić realizovao asistenciju Glavonjića i prednost igrača više za naš tim.

Taj gol dao je zamajac našim mladim momcima da nastave sa silovitim napadima i pokušaju da stignu do izjednačenja, ali je jedna neopreznost u 35. minutu omogućila australijskim hokejašima da u kontranapadu ponovo uvećaju prednost, preko MekGinesa. Već tada je jasno bilo da će srpski "oklopnici" teško stići do trijumfa, iako nade i fantastične borbenosti nije izostajalo. Ipak, umesto smanjenja rezultata, naši hokejaši su još jednom kapitulirali šest minuta pre kraja, golom Sema Hodika. Ni bacanje svih karata u napad i igranje bez golmana u poslednja tri minuta nisu pomogli Srbiji da učini mnogo više od još jednog pogotka koji je postigao Siniša Pajić posle asistencija Anića i Cvika, za častan poraz, ali i slabu utehu.

U ostalim mečevima trećeg kola, favorizovane Hrvatska i Španija slavile su trijumfe protiv Islanda (6:3), odnosno Belgije (5:2), iako su ih protivnici namučili mnogo više nego što su možda očekivali i što rezultat govori.

Rezultati trećeg kola SP U20:Hrvatska – Island 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)SRBIJA – Australija 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)Španija – Belgija 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)