Minimalan poraz od domaćina na startu SP

Nažalost, naši momci platili su danak slabo odigranoj prvoj trećini u kojoj su, verovatno pod utiskom atmosfere u prelepoj hali "Pabelon de Ijelo" u kojoj se skupilo preko 2000 ljudi, odigrali ispod svojih mogućnosti.

Jedini pogodak za naš tim postigao je Uglješa Novaković, dok je „crvena furija“ do pobede stigla zahvaljujući tandemu Gonzales – Karbonel, koji su jedan drugom asistirali kod pogodaka.

Slaba igra naše odbrane na startu donela je ubedljivo vođstvo Špancima. Već posle deset minuta na semaforu je bilo 2:0 za domaćina, kada je indisponiranog Fata na golu zamenio Jovan Feher. Naši su do daha stigli tek u drugom periodu kada su uspeli da težište igre prenesu u trećinu "crvene furije", što je i domaćinima počelo da unosi nervozu. Bolja igra krunisana je minut pre poslednjeg odmora kada je Uglješa Novaković iskoristio prednost igrača više za naš tim i doneo Srbiji smanjenje rezultata i sjajan podstrek za nastavak.

Ipak, u poslednjem periodu nije bilo dovoljno konkretnosti u našem napadu, a slabo je funkcionisao i "pauer plej", dok su Španci mnogo lakše stizali do našeg gola ali je Feher „začarao“ svoju mrežu, pa je uprkos velikim uzbuđenjima, do kraja ostalo 2:1 za domaćina.

Naš nacionalni tim sledeći meč igra već u nedelju kada se u još jednom derbi meču sastaje sa selekcijom Koreje, koja je danas savladala Island rezultatom 6:4. Taj meč na programu je od 16.30 časova.

U drugom meču prvog dana Australija je opravdala ulogu blagog favorita protiv Kine slavivši rezultatom 5:3.