Odlični „orlovi“ pali u završnici

Iako konačan rezultat drugačije govori, naši momci su odigrali mnogo bolji meč nego onaj u tesnom porazu protiv Španije prethodne večeri. Utakmica je rešena furioznim finišom Korejaca koji su iskoristili dvostruki pauer plej u završnici meča, pretvorivši kazne Leštarića i Uglješe Novakovića u pogotke, nakon čega su sa još dva brza gola dotukli psihički slomljene „orlove“.

Treba reći da su pomenute kazne bile proizvod prilično diskutabilnih odluka kazahstanskog sudije Ibatulina, i to baš u momentima kada su orlovi imali dobar period igre posle kojeg su mogli i do pobede.

Prethodno su naši mladi hokejaši dva puta gubili a zatim stizali vođstvo protivnika. Prednost Koreje iz finiša prvog perioda Lazar Leštarić je neutralisao u „pauer pleju“ početkom druge trećine, oslobodivši se na plavoj liniji svog čuvara da bi zatim snažnim udarcem savladao korejskog golmana.

Radost „orlova“ trajala je realtivno kratko, do 29. minuta, kada protivnik po drugi put koristi isključenja našeg tima za vođstvo od 2:1. Ipak, u petom minutu trećeg perioda, posle bulija u trećini protivnika, Đorđije Terzić uspeva da smesti pak u mrežu Koreje za drugo izjednačenje i tako postigne svoj prvi pogodak u nacionalnom dresu Srbije, koji ipak nije doneo željeni preokret.

U ponedeljak je na Svetskom prvenstvu slobodana dan, a takmičenje se nastavlja u utorak kada se naš tim sastaje sa Australijom. „Kenguri“ su u prvom kolu savladali Kinu 5:3, dok su u poslednjem meču drugog kola očekivano poraženi od domaće selekcije rezultatom 4:1. Ta utakmica igra se u utorak od 13 časova. Prvi meč drugog kola igrali su Island i Kina, a Islanđani su opravdali ulogu favorita ubedljivo pobedivši rezultatom 8:1.