Zvezda u penal trileru odnela dva boda iz Segedina

Crveno-beli su na veoma teškom gostovanju na jugu Mađarske stigli do veoma važne pobede, druge u nizu. Domaćin je u veoma izjednačenom meču dva puta vodio ali je beogradski tim u finišu uspeo da stigne do produžetka, a kasnije i do pobede u penal seriji. Tako je Zvezda posle trijumfa nad Vitezom (6:1) četiri dana ranije zabeležila drugi uzastopni trijumf i učvrstila se na četvrtoj poziciji, dok je mađarskom timu ozbiljno pokvarila planove za borbu za drugo mesto sa Beostarom.

Posle neizvesne borbe u prvom delu u kojoj nije viđen pogodak, Tisa je do prednosti stigla u 26. minutu golom Marka Bošnjaka, koji je savladao Hričinu posle asistencije Strenka. Ipak, Zvezda je desetak minuta kasnije uspela da poravna rezultat kada je u jednom kontranapadu Dominik Plavšić iskoristio asistenciju Mikuša i pred poslednji period igre vratio rezultatski egal.

Zvezda je bila nešto opasnija na startu trećeg perioda igre, ali je do novog vođstva ponovo stigao domaćin. Igrao se 53. minut kada je Andraš Ambruš realizovao dobru saradnju Varge i, još jednom, Hunora Strenka i zatresao mrežu Petera Hričine. Usledili su Zvezdini pokušaji da stigne do novog izjednačenja, ali se činilo da je sve gotovo kada je pred poslednja dva minuta mađarski tim dobio "pauer plej". Međutim, nisu tako mislili i crveno-beli koji su samo minut i po pre kraja zahvaljujući akciji svojih pojačanja iz inostranstva uspeli još jednom da poravnaju rezultat. Mladi slovački internacionalac Marijan Mikuš je pokazao da će biti vredno pojačanje u nastavku sezone, pošto je posle dva gola protiv Viteza, sada upisao dve važne asistencije. Posle dodavanja Plavšiću kod prvog gola, ovog puta gol je "namestio" Čehu Danijelu Voziki koji je izborio produžetak.

Ni u dodatnih pet minuta nije bilo pogodaka, pa je drugi put u ovoj sezoni viđena penal serija i ponovo je jedan od aktera bila Tisa Volan (prvi put je poražena početkom novembra protiv Viteza). Golmani su bili na visini zadatka u prve tri serije, pa je pobednik odlučen tek u četvrtoj seriji, kada je još jedno Zvezdino ino-pojačanje Petr Janašek pogodio i doneo crveno-belima vredan trijumf u Segedinu.