Tisa Volan još jednom dominantna protiv Viteza

Mađarska ekipa bez većih problema je zabeležila drugi tim u sezoni nad beogradskim sastavom, još jednom pokazavši da igra u odličnoj formi, iako je dva dana ranije poražena na svom ledu od sve bolje Crvene zvezde (2:3 posle penala). Ekipa iz Segedina pobedu je obezbedila u drugom periodu igre koju je dobila sa ubedljivih 5:1 i završnicu meča pretvorila u formalnost, zabeleživši još ubedljiviji trijumf nego onaj igran sredinom decembra kada je u duelu ova dva sastava bilo 9:2 za domaćina. Ipak, ne treba zaboraviti ni da je trećeplasirani tim na tabeli za sada jedini kojeg su "vitezovi" savladali u dosadašnjem toku sezone (penalima 4:3, početkom novembra) u kojoj je jasno da im, uprkos velikoj želji, očigledno nedostaje svežine u jakom tempu u kojem se igra od početka februara.

Prvi period igre nije obećavao tako ubedljivu pobedu domaćeg tima. Poput decembarskog susreta, Vitez se odlično držao u prvom periodu, u kojem je Tisa ipak, već posle deset minuta igre, stigla do dva gola prednosti golovima Andraša Ambruša u "pauer pleju" i Matea Ejeda. Ipak, početkom nastavka "vitezovi" su uspeli da smanje rezultat, pošto je Igor Trifunović iskoristio asistenciju Elvis Tominovića u 22. minutu. Delovalo je tada da bi u nastavku moglo da se zaigra neizvesnije, ali se onda razigrao odlični Đerđelji Borbaš koji je za manje od 15 minuta zabeležio "het-trik", usput asistiravši i Ejedu za još jedan pogodak, dok se po drugi put u strelce upisao i Ambruš.

Vrlo raspoloženu igru u ovom susretu Ambruš i Ejed potvrdili su u poslednjem periodu, kada su, poput Borbaša, kompletirali "het-trik", dok je tešku sudbinu "vitezova" na ovom meču potvrdio Balaš Vig za silovitih 10:1 u 56. minutu. Beogradski klub do kraja utakmice je uspeo samo da smanji rezultat golom Bogdana Jankovića minut kasnije, koji je uspeo da iskoristi akciju Igora Bogdanovića i brata Bojana Jankovića za konačnih 10:2.

Beogradski Vitez je novim porazom ostao na poslednjem mestu na tabeli sa samo dva boda osvojena upravo protiv Tise Volana, koja se sada izjednačila na tabeli sa novobeogradskim Beostarom sa 17 bodova, istina, uz dva meča više. "Vitezovi" prvoligaško nadmetanje nastavljaju u petak, ranije odloženom utakmicom 8. kola protiv Crvene zvezde (17.15 časova), dok ekipa iz Segedina predstojećeg vikenda dolazi u Beograd, na dvomeč sa liderima na tabeli, Partizanu u subotu, odnosno, Beostaru dan kasnije, u utakmici koja bi mogla da odredi drugoplasiranu ekipu na tabeli posle ligaškog dela takmičenja.