Sjajan meč na Novom Beogradu, Beostar u finišu savladao Zvezdu

Posetioci novobeogradskog klizališta "Pingvin" imali su u sredu popodne priliku da vide jedan zaista kvalitetan meč državnog šampionata. Iako se domaćin prema poziciji na tabeli mogao smatrati favoritom, igre i rezultati koje su u poslednje vreme pružili i jedni i drugi verovatno je crveno-belima davalo određenu psihološku prednost pred ovaj duel. Dve ekipe demonstrirale su veliku borbu i želju za pobedom, što se na momente reflektovalo i u nervoznoj igri sa dosta isključenja, pre svega u prvom periodu igre, a ceo tok meča obilovao je potpunom neizvesnošću.

Počelo je ranim golom reprezentativca Roberta Sabadoša koji je već u drugom minutu, posle posle jednog kontranapada doveo goste u vođstvo. Od tog momenta Beostar je preuzeo kontrolu paka, a nagrada za takvu igru domaćinu je stigla tačno na sredini prvog dela igre, kada je ukrajinski internacionalac Dmitri Gnitko golom krunisao akciju Kinkora i Glavonjića. Veoma nervozna igra oba sastava, sa mnogo isključenja na obe strane (ukupno 44 minuta u prvoj trećini), potvrdila je nastojanje obe ekipe da iz ovog meča izađu kao pobednici, čime bi verovatno obezbedili stečene pozicije pred plej-of (Beostar bi pobedom gotovo osigurao drugo mesto, dok bi Zvezda trijumfom pobegla Vitezu na šest bodova prednosti).

U takvoj igri u prvih petnaestak minuta bolje su se snašli gosti koji su u 12. minutu stigli do novog vođstva kada je Ljubomir Đorđević iskoristio dodavanje Janašeka i golom krunisao dvostruki "pauer plej" posle dva vezana isključenja Uglješe Novakovića i Ivana Krotova. Međutim, domaćin je do prvog odmora još jednom uzvratio pogotkom Kamila Kinkora tri i po minuta pre prvog odmora, kada su "pingvini" imali igrača više na ledu. O izjednačenoj igri u prvih dvadeset minuta sasvim uverljivo govori i podatak o potpunom egalu u broju udaraca na gol – 11:11.

Sjajna borba viđena je i u nastavku, iako su glavne uloge od strelaca preuzeli golmani dve ekipe. Reprezentativni čuvar mreže i bivši golman Crvene zvezde Arsenije Ranković zabeležio je ukupno 42 odbrane na ovom meču, od čega 19 u drugih dvadeset minuta, dok je slovački internacionalac Peter Hričina, zimsko pojačanje crveno-belih, 27 puta sačuvao svoj gol. Odličnu priliku da u završnicu uđu sa prednošću, gosti su propustili krajem 35. i početkom 36. minuta igre, kada su posle isključenja Petrovića i Kinkora još jednom imali dva igrača više, ali za gotovo pun minut nisu uspeli da savladaju sjajnog Rankovića, koji je nagovestio povratak u odličnu formu.

U poslednjih dvadeset minuta Zvezda je ušla odlučnije, dok je Beostar pretio iz veoma opasnih kontranapada. Ipak, pogodaka nije bilo gotovo do samog kraja meča, da bi, kada se već nazirao produžetak, "pingvini" stekli igrača više na ledu, nakon odugovlačenja igre golmana crveno-belih. Usledio je tajm-aut Igora Kosovića, a zatim i pokušaji domaćih da stignu do prvog vođstva na meču, što se i dogodilo 2:46 minuta pre poslednje sirene. Dugo je tekao napad Beostara, činilo se da će Crvena zvezda uspeti da se odbrani, ali je posle jednog naizgled bezopasnog udarca Dmitrija Gnitka pak pogodio jednog defanzivca gostiju, promenio pravac i nesrećno se odbio kroz noge golmanu Hričini, za veliku radost domaćih igrača i navijača.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto su crveno-beli pokušali u završnici da stignu do izjednačenja, u poslednjih minut i po čak i sa igračem više, pošto je Aleksandar Protić povukao sa leda golmana Hričinu. Malo je falilo da gosti iskoriste tu brojčanu prednost, ali Marjan Mikuš nije bio precizan u jednoj izglednoj situaciji pred golom Rankovića, kada su svi već videli pak u mreži. Zanimljivo je bilo i na drugoj strani, pošto su domaći "oklopnici" iz kontranapada pokušavali da rezultatski reše meč, ali su u dva-tri navrata promašivali praznu mrežu koju su crveno-beli velikom borbenošću uspevali da sačuvaju od novog pogotka. Ipak, to im je bila slaba uteha, budući da je rezultat do kraja ostao nepromenjen, pa je Beostar sačuvao sva tri boda "u svom džepu".

Beostar – Crvena zvezda 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)Klizalište "Pingvin", Novi Beograd.Gledalaca: 69.Sudija: Uroš Aleksić. Linijske sudije: Ivan Nedeljković, Aleksandar Đokić.Strelci: 0:1 Sabadoš 1:34; 1:1 Gnjitko (Glavonjić, Kinkor) 10:05; 1:2 Đorđević (Janasek) 11:23 PP2; 2:2 Kinkor 16:30 PP1; 3:2 Gnjitko 57:14 PP1.Beostar: Ranković (42 odbrane), J. Mitić – Petrović, Krotov, Gnjitko (2g), Kinkor (1g, 1a), Glavonjić (1a) – U. Novaković, Kolarić, P. Novaković, Lazarević, Vukićević – Jekić, Nikolić, Ignjatović, L. Mitić, Tadić – Trajković, Ogrizović, Živić, Avilov.Crvena zvezda: Hričina (27 odbrana), Janićijević – Janasek (1a), Milinković, Vosika, Danon, Đorđević (1g) – Mikuš, Sabadoš (1g), A. Jovanović, Protić, Plavšić – Jemec, N. Stojanović, S. Gačić, Požar, Đaković – Isaković, Vujinović.

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.