Partizan se "kockao", pa penalima savladao Tisu Volan

Duel između aktuelnog šampiona Srbije i ekipe iz Segedina još jednom je pokazao koliko opasan može da bude mađarski sastav. I treći ovosezonski meč dve ekipe bio je veoma neizvestan (Partizan slavio u gostima 3:2, kod kuće 8:5), iako razvoj situacije nije ukazivao na takav rasplet. Crno-beli su dva puta imali prednost od tri gola, ali je ipak dozvolio Tisi da meč odvede u penal seriju u kojoj je Partizan ipak bio koncentrisaniji i naneo gostima treći ovosezonski poraz u penal seriji u isto toliko "penal trilera".

Partizan je rano poveo, već u 3. minutu, golom Pavla Ogrizovića, nakon dodavanja Brkušanina i Komazeca. Samo dvadesetak sekundi pre prvog odmora crno-beli su duplirali prednost pogotkom Bobana Čukovića (uz asistencije Filipovića i Jankovića) i činilo se posle prvog perioda da će sigurno ući u nastavak meča. Još uverljivije je to delovalo nakon gola Nenada Rakovića u 29. minutu (asistencije Pajević i Ristić). Međutim, usledilo je neshvatljivo opuštanje domaćina, pa su gosti iz Segedina samo minut i po kasnije smanjili rezultat golom Andraša Ambruša. Potpunu neizvesnost vratio je Laslo Fulop koji je, nakon asistencije kod prvog gola, u 36. minutu i sâm postigao gol, ali je na ovom meču veoma raspoloženi Srđan Ristić šest sekundi pre poslednjeg petnaestominutnog odmora smirio domaće navijače.

Gosti iz Segedina, pokušali su u poslednjem periodu da se vrate u igru, ali je posle drugog gola sjajnog Rakovića u "šort hendu" u 46. minutu (uz novu asistenciju Ristića) delovalo da je sve gotovo. Ipak hokejaši Tise Volana nisu tako mislili, već su se za nepunih sedam minuta igre potpuno vratili u meč golovima Hunora Strenka, Martona Pape i Atile Salankija. Shvativši da je "vrag odneo šalu" Partizan je ponovo zaigrao odlučnije, u pokušaju da meč reši već u regularnom delu, ali golova više nije bilo. Zanimljivo je da su crno-beli u poslednjem periodu uputili čak 24 šuta ka golu gostujućeg čuvara mreže (Tisa Volan 11), ali je realizacija bila na strani mađarskog kluba.

U dodatnih pet minuta nije bilo golova, iako su gosti imali šansu u "pauer pleju" sredinom nastavka, ali je sjajno u tim momentima branio reprezentativac Milan Luković. Usledila je penal serija u kojoj su crno-beli bili bolji i golovima Dragana Komazeca i Dimitrija Filipovića stigli do dva bodova protiv Tise Volana za koje je samo Hunor Strenk bio precizan. Partizan se uprkos neplanirano ispuštenom jednom bodu iz ove utakmice, učvrstio na prvom mestu na tabeli sa četiri boda više od drugoplasiranog Beostara, dok je ekipa iz Segedina sa ovim bodom ostala u trci za drugo mesto, do kojeg može da stigne pobedom u nedeljnom derbi meču (u 10 časova) upravo protiv novobeogradskih "pingvina", od kojih, u istinu, ima dva meča manje.

Partizan – Tisa Volan 6:5 (2:0, 2:2, 1:3, 0:0 – 1:0)Ledena dvorana "Pionir", Beograd.Gledalaca: 55.Sudija: Uroš Aleksić. Linijske sudije: Davor Bogdan, Aleksandar Đokić.Strelci: 1:0 Ogrizović (Brkušanin, Komazec) 02:25; 2:0 Čuković (Filipović, Janković) 19:43; 3:0 Raković (Pajević, Ristić) 28:44, 3:1 Ambruš (Fulop) 30:10; 3:2 Fulop (Papa) 35:29; 4:2 Ristić 39:54; 5:2 Raković (Ristić) 45:42 SH1; 5:3 Strenk (Baršik) 49:57; 5:4 Papa (Shelin, Salanki) 55:05 PP1; 5:5 Salanki 56:37.Penali: 1:0 Komazec (gol), 1:0 Ejed (odbrana); 2:0 Filipović (GOL), 2:1 Strenk (GOL); 2:1 Janković (odbrana), 2:1 Papa (promašaj).Partizan: Luković (21 odbrana), Ganić – Komazec (1g, 1a), Brkušanin (1a), Čuković (1g), Filipović (1a), Janković (1a) – Gabrić, Pajević (1a), Raković (2g), Ristić (1g, 2a), Ogrizović (1g) – Bjelić, Deckovski, Terzić, Novaković, Dragović – Stojiljković.Tisa Volan: Soke (39 odbrana), Čongor – Bontovič, Sabo, Shelin (1a), Papa (1g, 1a), Ejed – Baršik (1a), Salanki (1g, 1a), Nađ, Strenk (1g), Major – Vig, Molnar, Ambruš (1g), Fulop (1g, 1a).

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.