Beostar slavio u nedeljnom matineu i obezbedio drugo mesto

Borba za drugo mesto u ligaškom delu takmičenja u Prvenstvu Srbije završena je u nedelju pre podne duelom dve ekipe koje su tokom cele sezone pokazivale odlične partije i činile borbu za vrh tabele izuzetno uzbudljivom. Beostar je iskoristio činjenicu da su gosti samo petnaestak časova ranije igrali još jedan derbi meč protiv lidera Partizana (poraz 5:6 posle penela), iako je Tisa pružila izuzetan otpor tokom celog meča, bez obzira na umor koji je sigurno bio prisutan. "Pingvini" su se tako revanširali ekipi iz Segedina za neočekivan poraz (2:6) krajem januara, kojim su ispustili prvo mesto na tabeli i prepustili ga Partizanu. Ipak, ovom pobedom i ispuštenim bodom crno-belih protiv istog rivala u subotu, Beostar će imati priliku da se u direktnom duelu sa aktuelnim prvakom bori i za prvo mesto pred plej-of. Ekipa sa Novog Beograda sada ima samo bod manje, ali i utakmicu više od Partizana, dok je ovim porazom Tisa Volan odigrala svih 12 utakmica u ovogodišnjem ligaškom delu takmičenja.

Gosti su u prvom periodu igre pokazali da veruje u osvajanje bodova na Novom Beogradu, ali je Beostar prvi stigao do vođstva, već u šestom minutu, kada je Kamil Kinkor asistirao za pogodak Dmitrija Gnitka. Uprkos dobrom početku "pingvini" su samo tri minuta kasnije dozvolili protivniku da izjednači, a strelac je bio Laslo Fulop. To je bio i konačan rezultat prvog dela igre, a već u šestom minutu nastavka isti igrač iskoristio je asistenciju Andraša Ambruša i doveo goste u pomalo iznenađujuće vođstvo. Zanimljivo je da je ovaj tandem iz treće linije mađarskog tima odlično funkcionisao i dan ranije protiv Partizana, pošto su obojica bili strelci i u tom meču.

Od tog momenta krenuo je žestok pritisak domaćina, a nagrada je stigla veoma brzo. U 29. minutu ponovo je odlično sarađivao ukrajinsko-češki tandem, iako ovog puta sa izmenjenim ulogama. Ivan Glavonjić je začeo akciju za gol, Gnitko je asistirao, a Kamil Kinkor pogodio za izjednačenje. Nisu jenjavali napadi "pingvina" koji su u drugom periodu uputili čak 23 udarca na gol protivnika (naspram samo sedam Tise), a samo minut pre poslednjeg petnaestominutnog odmora kapiten Filip Petrović je ponovo vratio prednost domaćinu.

Pokušali su neumorni mađarski hokejaši da stignu do izjednačenja u poslednjem periodu, nešto više pretili golu Arsenija Rankovića, ali reprezentativni čuvar mreže do kraja više nijednom nije dozvolio pogodak, da bi se u 54. minutu još jednom na delu pokazala najubojitiji napadački duo u ligi i rešio pitanje pobednika. Ponovo je Gnitko bio strelac, a Kinkor upisao još jednu asistenciju. Dvojica Beostarovih internacionalaca je u dosadašnjem toku sezone kombinovano zabeležila čak 60 poena u 10 mečeva. Gnitko je sa ukupno 34 poena i 18 asistencija, najbolji poenter, odnosno asistent šampionata, dok je Kinkor sa 18 golova prvi strelac prvenstva Srbije.

Beostar – Tisa Volan 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)Klizalište "Pingvin", Novi Beograd.Gledalaca: 68.Sudija: Uroš Aleksić. Linijske sudije: Davor Bogdan, Nebojša Ivanov.Strelci: 1:0 Gnitko (Kinkor) 5:39; 1:1 Fulop 8:29; 1:2 Fulop (Ambruš) 25:27; 2:2 Kinkor (Gnitko, Glavonjić) 28:41; 3:2 Petrović 38:55; 4:2 Gnitko (Kinkor) 58:26.Beostar: Ranković (31 odbrana), J. Mitić – Petrović (1+0), Krotov, Gnjitko (2+1), Kinkor (1+2), Glavonjić (0+1) – U. Novaković, Kolarić, P. Novaković, Lazarević, Vukićević – Jekić, Nikolić, Ignjatović, L. Mitić, Tadić – Trajković, Ogrizović, Živić, Avilov.Tisa Volan: Soke (41 odbrana), Balaš – Bonotvič, Sabo, Shelin, Papa, Ejed – Baršik, Salanki, Nađ, Strenk, Major – Vig, Molnar, Ambruš (0+1), Fulop (2+0).

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.