Beostar ubedljiv u "majstorici", finalna serija s Partizanom počinje u četvrtak

"Majstorica" polufinala plej-ofa na novobeogradskom klizalištu "Pingvin" nije donela neizvesnost kakva se možda očekivala, ali je oko stotinu gledalaca imalo priliku da vidi dobar hokej i još jednu goleadu. Drugoplasirani tim regularnog dela plej-ofa od starta meča pokazao je da je nedeljni poraz u Segedinu (4:6) ipak bio plod opuštanja i nešto slabijeg dana novobeogradskog sastava. Domaća ekipa već u prvom periodu igre stekla je tri gola "viška" i najavila trijumf, da bi četiri minuta pre kraja drugog perioda imala nedostižnih 5:0, čime je postalo jasno ko će biti rival Partizanu u borbi za titulu. Beostar je četvrtom ovosezonskom pobedom nad Tisom obezbedio učešće u finalnoj seriji plej-ofa koja počinje u četvrtak u 17.15 časova na klizalištu "Pingvin", prvim duelom dve ekipe koje su pokazale najviše i u ligaškom delu takmičenja. Drugi meč na programu je u subotu u ledenoj dvorani "Pionir", a ukoliko bude bilo neophodno "majstorica" finala igraće se u nedelju, takođe u našoj najvećoj ledenoj hali.

Beostar je krenuo silovito od starta i već posle devet minuta igre imao kapital od tri gola. Nikola Lazarević je "otvorio" goste već u 48. sekundi meča, da bi u petom minutu Kamil Kinkor duplirao prednost. Već sredinom prvog perioda sve je praktično bilo rešeno, pošto je Vuk Trajković pogodio u "pauer pleju" za 3:0. Tek tada gosti su uzvratili, počeli da prete Arseniju Rankoviću, ali je naš reprezentativni čuvar mreže bio odličan i na ovom susretu (33 odbrane). Tisa je prvu priliku da se vrati u igru imala nakon jednog minuta igre u drugoj trećini kada je imala dva igrača više na ledu, ali nije uspela da materijalizuje brojčanu prednost. Domaći sastav je kako je vreme odmocalo igrao sve angažovanije, pa je do kraja drugog dela igre još dva puta realizovao igrača više i golovima Mića Dragutinovića i ponovo Kinkora, stigao do ogromnih 5:0.

Detalj sa trećeg meča polufinala plej-ofa Beostar – Tisa VolanFoto: SHLS

Kao da je to vođstvo malo opustilo hokejaše Beostara, što je Tisa Volan iskoristila i golovima Đerđelija Borbaša i Lasla Fulopa do poslednjeg petnaestominutnog odmora samnjila rezultat i sačuvala kakvu-takvu nadu za preokretom. Ipak, već početkom poslednjeg perioda Petar Novaković je pogodio, da bi poslednju nadu gostima doneo Marko Bošnjak u 50. minutu, ali je to bio početak kraja za tim iz Segedina u ovogodišnjem Prvenstvu Srbije. Uprkos periodu pritiska na gol Rankovića, jednu sjajnu kontru Uglješe Novakovića u 56. minutu, Dmitri Gnitko okončao je golom i krunisao sjajnu partiju u kojoj je zabeležio i tri asistencije. Taj gol potpuno je lomio mađarski sastav koji je je unaredna dva minuta primio još dva pogotka. Prvo se Dragutinović po drugi put upisao u strelce, da bi potom i Marko Tadić dodao svoje ime u zapisnik, posle asistencije Ignjatovića. Očajna završnica gostiju potvrđena je u petnaest sekundi pre kraja meča kada je upravo Božidar Ignjatović pogodio za svoj sedmi gol u plej-ofu, čime je potvrdio prvo mesto na listi strelaca za konačnih 10:3.

Beostar – Tisa Volan 10:3 (3:0, 2:2, 5:1)Klizalište "Pingvin", Novi Beograd.Gledalaca: 94.Sudija: Đorđe Fazekaš, Tibor Fazekaš. Linijske sudije: Uroš Aleksić, David Perduv.Strelci: 1:0 Lazarević (Kinkor) 00:41; 2:0 Kinkor (Gnitko) 04:19; 3:0 Trajković (Gnitko) 08:57 PP1; 4:0 Dragutinović (Glavonjić, Lučić) 31:05 PP1; 5:0 Kinkor (Lučić) 36:03 PP1; 5:1 Borbaš (Bošnjak) 37:45; 5:2 Fulop (Shelin, Borbaš) 39:40 PP1; 6:2 P. Novaković (Gnitko) 41:14 EA; 6:3 Bošnjak (Ambruš, Shelin) 49:19; 7:3 Gnitko (U. Novaković) 55:50 SH1; 8:3 Dragutinović (Trajković) 56:56; 9:3 Tadić (Ignjatović) 57:24; 10:3 Ignjatović 59:46.Beostar: Ranković (33 odbrane), J. Mitić – Petrović, Krotov, Gnitko (1+3), Lazarević (1+0), Kinkor (2+1) – U. Novaković (0+1), Lučić (0+2), P. Novaković (1+0), Dragutinović (2+0), Glavonjić (0+1) – Trajković (1+1), Vukićević, Ignjatović (1+1), Tadić (1+0).Tisa Volan: Soke (36 odbrana), Balaš (4 odbrane) – Vig, Ejed, Shelin (0+2), Borbaš (1+1), Strenk – Fulop (1+0), Sabo, Nađ, Major, Papa – Ambruš (0+1), Bošnjak (1+1).

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.