Partizan savladao Zvezdu za finale, Tisa Volan i Beostar idu u "majstoricu"

U ovogodišnjem Prvenstvu Srbije posle dužeg vremena viđeno je nekoliko "večitih derbija", a svaki sledeći bio je uzbudljiviji nego prethodni. Partizan je do pobede nad komšijama i ljutim rivalima, hokejašima Crvene zvezde, stigao tek u poslednjih dvadeset minuta, pa crveno-beli nisu uspeli da prvi put u pet ovosezonskih duela savladaju aktuelnog prvaka. Meč je protekao u izuzetno nervoznoj igri oba tima, sa mnogo isključenja i nervoze, viđeno je i pravo hokejaško pesničenje (Milinković i Gabrić), a pobedu su na kraju odneli crno-beli.

Posle prvih dvedeset minuta bez pogodaka u kojima je Partizan imao potpunu dominaciju (odnos šuteva 13:1), Crvena zvezda je prva stigla do vođstva na početku 25. minuta kada je češki internacionalac Daniel Vosika iskoristio asistenciju reprezentativnog beka Roberta Sabadoša i doveo svoj tim u vođstvo. Usledio je ogroman protisak crno-belih u nastavku meča, koji je kako je vreme prolazilo stvarao već pomenutu nervozu na obe strane, a "gostujućim" napadačima nikako nije uspevalo da savladaju sjajnog golmana Zvezde Petra Hričinu uprkos velikom broju šuteva na njegov gol (ukupno 54 odbrane). Međutim, sasvim neobično, Partizan je do izjednačenja stigao u situaciji kada je imao brojčani hendikep na ledu, pošto je u 48. minutu Pavle Ogrizović poravnao rezultat u "šort hendu".

Taj gol je Partizanovim "oklopnicima" dao krila, pošto su treći period završili sa čak 26 upućenih udaraca ka golu protivnika, ali i dve disciplinske kazne, da bi jedan od pomenutih šuteva ipak završio u mreži Hričine. Treća linija crno-belih imala je slab dan u prethodnom duelu dva tima, ali je u ovom meču doneo Partizanu plasman u finale. Srđan Ristić i Dragan Komazec kombinovali su u 56. minutu, a Ogrizović još jednom pogodio i postao pravi junak svog tima, kojem je sa dva gola doneo plasman u finale.

Detalj sa meča Beostar – Tisa Volan igran 24. januara u sedmom kolu Prvenstva SrbijeFoto: SHLS/Arhiva

U drugom polufinalnom paru još uvek se ništa definitivno ne zna. Beostar je dominantno odigrao prvi meč na Novom Beogradu, ali je u susretu u Segedinu podbacio, dok je domaći sastav pokazao da ima visoke ambicije u završnim borbama u sezoni. Tisa je već sredinom prvog perioda imala prednost od dva gola golovima Marka Matea Nađa i Martona Pape, da bi Luka Vukićević smanjio rezultat i najavio preokret. Ipak, do njega nije došlo pošto je domaćin još jednom vezao dva gola. Prvo je Andraš Ambruš povisio na 3:1 minut pre kraja prvog perioda, da bi ponovo Papa u 23. minutu doneo Tisi ogromnih 4:1.

Nije bilo predaje u redovima "pingvina" koji su u smo sadmdesetak sekundi vratili potpunu neizvesnost u meč, za šta je najzaslužniji bio Božidar Ignjatović, koji je golovima u 26. i 27. minutu zaseo na čelo liste strelaca u plej-ofu sa pet golova iz dva meča. Ipak, kada se očekivao žestok pritisak gostujućeg tima, hokejaši Beostara dozvolili su segedinskom sastavu da ponovo uzvrati. Prvo je Papa kompletirao "het-trik" već na polovini utakmice, da bi Ambruš u 48. minutu prekinuo dug period bez igre bez gola za novu veliku prednost 6:3. Do kraja susreta viđen je samo još jedan pogodak, a poraz Beostar uspeo je da ublaži Ignjatović koji je zabeležio drugi vezani "het-trik" u plej-ofu. Tisa je tako zabeležila drugi ovosezonski trijumf na Beostarom i najavila odličnu "majstoricu" na Novom Beogradu.

Odlučujući meč drugog polufinala plej-ofa između Beostara i Tise Volana igra se u utorak od 17.15 časova na klizalištu "Pingvin".

Tisa Volan – Beostar 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)"Szegedi Mujegpalya", SegedinGledalaca: 500.Sudija: Đorđe Fazekaš, Darko Popović. Linijske sudije: David Perduv, Nikola Bursać.Strelci: 1:0 Nađ (Major) 01:20; 2:0 Papa (Nađ) 09:12 PP1; 2:1 Vukićević (P. Novaković) 13:58 PP1; 3:1 Ambruš (Strenk) 18:53; 4:1 Papa (Major) 22:11; 4:2 Ignjatović 25:44; 4:3 Ignjatović (Gnitko) 26:58; 5:3 Papa (Major) 30:20; 6:3 Ambruš (Strenk) 47:10; 6:4 Ignjatović (Dragutinović, Gnitko) 53:32.Tisa Volan: Soke (30 odbrana), Balaš – Sabo, Vig, Shelin, Borbaš, Ejed – Varga, Molnar, Nađ (1+1), Major (0+3), Papa (3+0) – Ambruš (2+0), Strenk (0+2), Fulop.Beostar: Ranković (30 odbrana) – Petrović, Krotov, Gnitko (0+2), Lazarević, Kinkor – U. Novaković, Lučić, P. Novaković (0+1), Dragutinović (0+1), Glavonjić – Tadić, Vukićević (1+0), Ignjatović (3+0).

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.

* * *

Crvena zvezda – Partizan 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)Ledena dvorana "Pionir", Beograd.Gledalaca: 100.Sudija: Nebojša Ivanov, Ivan Nedeljković. Linijske sudije: Aleksandar Đokić, Uroš Aleksić.Strelci: 1:0 Vosika (Sabadoš) 24:02; 1:1 Ogrizović 47:30 SH1; 1:2 Ogrizović (Komazec, Ristić) 55:05.Crvena zvezda: Hričina (54 odbrana), Nikolić – Milinković, Janasek, Rus, Sabadoš (0+1), Vosika (1+0) – Mikuš, N. Stojanović, Đaković, Protić, A. Jovanović – Jemec, Đorđević, Danon, Požar, S. Gačić – U. Stojanović, Dabetić, Isaković, Vujinović.Partizan: Luković (15 odbrana), Ganić – Brkušanin, N. Janković, Milovanović, Filipović, Čuković – Gabrić, Komazec (0+1), Raković, Ristić (0+1), Ogrizović (2+0) – Pajević, Stojiljković, Terzić, Deckovski, Dragović – L. Novaković, N. Novaković, Belić.