„Orlovi“ obezbedili bronzanu medalju

"Orlovi" su odigrali najbolji meč u dosadašnjem toku takmičenja i sasvim zasluženo slavili pobedu, drugu na prvenstvu, pa uoči poslednje runde imaju tri boda prednosti u odnosu na Island i Australiju, protiv kojih je naš tim slavio, pa bi i u slučaju istog boja bodova na kraju takmičenja sigurno ostao na trećoj poziciji.

Sjajno je delovala naša prva linija koja je poentirala kod sva četiri pogotka srpskog tima. Relja Radosavljević je bio strelac dva pogotka, dok su po jedan gol postigli Pavle Podunavac (uz asistenciju) i kapiten Andrej Cvik (dve asistencije).

Srpski hokejaši ponovo su nešto slabije počeli meč. U 15. minutu pak koji je ka golu Fehera upućen sa plave linije nesrećno završava u mreži našeg golmana. Ipak, u nastavak „orlovi“ ulaze u sjajnom stilu, Podunavac posle sjajne asistencije Pajića pogađa sa druge stative za izjednačenje posle „pauer plej“ situacije, a zatim odlični Radosavljević dva puta za četiri minuta trese mrežu Valdimarsona, posle asistencija Podunavca i Cvika, odnosno Anića, za velikih 3:1 u 38. minutu. Ipak, samo pola minuta kasnije Sigurdarson unosi neizvesnost pred poslednji period.

Osam minuta pre kraja meča Sigurdarson još jednom pogađa za neizvesnu završnicu. Međutim, samo dva minuta kasnije, na ovom prvenstvu sjajni kapiten Andrej Cvik koristi još jednu asistenciju Pajića i postiže pobedonosni pogodak za veliko slavlje i zasluženu radost za naše mlade momke, koji su ovim trećim mestom ponovili prošlogodišnji uspeh sa Svetskog prvenstva u Beogradu kada su takođe bili „bronzani“.

Poslednji meč na turniru, koji će imati samo revijalni karakter, naš tim igra u petak protiv selekcije Kine (13 časova). U drugom meču završnog takmičarskog dana sastaju se Australija i Island (16.30 časova), dok se na zatvaranju šampionata sastaju Španija i Koreja, u duelu koji će odlučiti osvajača zlatne medalje i putnika u viši rang (Grupa A).