Kontinental kup: Partizan pao u drugoj trećini, u nedelju za treće mesto

I pored znatno kvalitetnije igre nego prvog takmičarskog dana, crno-beli "oklopnici" su uspeli tek da poprave utisak posle blede partije od petka i poraza od CSKA Sofije. Šampion Srbije skupo je platio manjak koncentracije u drugom periodu, kao i brojnim kaznama kao posledicu velike nervoze i tenzije između dve ekipe koja je vladala tokom celog meča. Na kraju, iako je bilo dosta prilika da se završi drugačije, više od solidnog utiska i počasnog gola Dragana Komazeca nisu uspeli da izvuku iz meča protiv ekipe koja je u svom timu imala čak šest stranaca (tri Amerikanca, dvojicu Ukrajinaca i Finca), ali, sa druge strane, i samo tri postave na ledu.

Mnogo je bolje delovao šampion Srbije nego dan ranije protiv bugarskog CSKA kada je doživeo težak poraz (12:4). U prilično izjednačenoj igri na obe strane crno-beli "oklopnici" i turski šampion nadigravali su se u pokušajima da prvi zatresu mrežu protivnika, a to je za rukom prvo pošlo gostima iz Istanbula koji su već posle dvadesetak sekundi igre u drugom periodu stigli do vođstva golom ukrajinskog internacionalca Olekseja Vojcehivskog, da bi u 28. minutu iskoristili dvostruki "pauer plej" i duplirali prednost golom Amerikanca Rajana Alvesa.

Već tada se moglo nazreti da će Partizan teško do preokreta. Crno-beli su gubili kontrolu igre, nervoza je sve više uzimala maha, a  posle tri vezane kazne gostima u završnici drugog perioda usledila je kazna, pošto je još jedan ukrajinski internacionalac Oleg Zadojenko golom krunisao akciju Vojcehivskog, pa je prvak Srbije na poslednji petnaestominutni odmor otišao sa zaostatkom od tri gola.

Iako je tada bilo sasvim jasno da će teško stići do preokreta, crno-beli se nisu predavali, u poslednji period su ušli veoma agresivno u nastojanjima da vrate neizvesnost u meč. Tako je i bilo posle dobre akcije Srđana Ristića i realizacije Dragana Komazeca u 42. minutu. Ipak, umesto da im taj pogodak dâ krila, Partizanovi hokejaši veoma brzo su pali. Samo minut i po kasnije, Finac Anton Peronma je iskoristio dobro dodavanje Zadojenka, postavio konačan rezultat i doneo gostima drugu pobedu koja im omogućava da se u nedelju (14 časova) bore za plasman u naredni krug takmičenja. Protivnici u tom meču biće im CSKA Sofija koja je u prvom meču drugog kola nadigrala izraelski Rišon Devils rezultatom 7:1 (4:0, 2:0, 1:1). Crno-belima za utehu ostaje borba za treće mesto na turniru, u meču protiv Rišon Devilsa (nedelja, 17.30 časova).

Ono što najviše brine je još jedna veoma nervozna igra koja je kulminirala u 55. minutu kada je umalo izbila opšta tuča na ledu, posle jedne gužve pored klupe turskog tima, posle čega su se na ledu našli i mnogi hokejaši sa klupe dva tima. Partizan je u tim momentima ostao bez kapitena Marka Milovanovića, Bobana Čukovića i Borisa Gabrića, dok je na drugoj strani na tuširanje morao Vojcehivski. Prethodno, tokom druge trećine, i Nemanja Janković je morao na rani odmor, pošto je neoprezno startovao na jednog hokejaša Zejtinburnua.

REZULTATI DRUGOG KOLA:

Rišon Devils – CSKA Sofija 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)Partizan – Zejtinburnu 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)