Kontinental kup: Partizan ubedljivom pobedom do trećeg mesta, CSKA putuje u Poljsku

Šampion Srbije sigurnom igrom savladao je izraelskog predstavnika i uspeo da se domogne pobedničkog postolja. Crno-beli su konačno odigrali u svom stilu, već posle dvadesetak sekundi otvorili seriju golova, da bi u nastavku sigurnom igrom svim prisutnima u ledenoj dvorani "Pionir" stavili do znanja da osim ubedljive pobede ništa drugo ne dolazi u obzir. Već posle prvog perioda Partizan je imao dva gola prednosti, da bi se u drugoj trećini potpuno "razmahao" i stigao do ubedljivih 7:0, kada je bio sasvim jasan konačan ishod. Odnos šuteva na gol najbolje govori o dominaciji crno-belog sastava koji je za šezdeset minuta uputio čak 42 udarca na gol nejakog rivala iz Izraela, dok je na drugoj strani, u pravcu Milana Lukovića upućeno tek 14 šuteva.

U redovima Partizana briljirao je kapiten Marko Milovanović koji je postigao čak četiri pogotka uz jednu asistenciju. Po jedan gol postigli su Boris Gabrić (dve asistencije), Nenad Raković, Srđan Ristić, Pavle Ogrizović (1as) i Nemanja Janković.

Posle ovog turnira ostaje žal zbog kasnog početka sezone i tek nekoliko treninga koliko su crno-beli imali uoči starta ovog takmičenja. Tek u trećem meču Partizanovi hokejaši pokazali su da se lagano uigravaju i da ubedljiv poraz u prvom kolu protiv CSKA, kao i nedostatak snage i koncentracije u drugoj trećini utakmice sa Zejtinburnuom u subotu, nisu pravo merilo snaga i da je Partizan mogao zabeležiti daleko bolji rezultat u dosta slabijoj konkurenciji nego što je to bilo pre dve godine kada su crno-beli takođe bili domaćini ovog turnira i zauzeli poslednju poziciju.

Pobednik prve runde (Grupa A) Kontinental kupa za sezonu 2016. je ekipa CSKA Sofija. Šampion Bugarske je u poslednjem kolu, u meču koji je odlučivao o prvom mestu i plasmanu u narednu rundu savladao turski Zejtinburnu iz Istanbula rezultatom 9:5 (1:2, 3:3, 5:0). U veoma neizvsenom meču tokom 40 minuta igre, ekipa iz Istanbula imala je prednost, ali je u poslednjem periodu igre potpuno pala, CSKA se potpuno razigrao i sa čak pet pogodaka potpuno "potopio" protivnika. Bugarski prvak će drugu godinu zaredom igrati u drugoj rundi (Grupa C) Kontinental kupa koja će se igrati od 23. do 25. oktobra u poljskom gradu Tihi. Pored ekipe iz Sofije i domaćeg GKS Tihija, u drugom krugu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja igraće i britanski Koventri Blejz i rumunska Dunarea Galati.