Prvenstvo Slovenije: Zvezda ispustila prednost u derbiju i poražena posle produžetka

Crveno-beli su imali odličnu priliku da zabeleže šesti trijumf u sezoni i stignu do čela tabele, ali je odlična zagrebačka ekipa imala je više koncentracije u odlučujućim momentima i tako stigla do vrednog trijumfa koji je nju odveo na prvo mesto. Zvezda je u dva navrata imala prednost od dva gola, dvanaest minuta pre kraja imala sigurnih 4:2, ali gosti se nisu predavali, pa su uspeli da izbore produžetak, a zatim već posle 50 sekundi igre golom Mira Smerdelja stignu do pobede i dva boda.

Zvezdu su do prednosti od dva gola odveli Ivan Anić, koji je prvi gol na susretu postigao u 18. minutu, ruski internacionalac Dmitrij Markelov koji je udvostručio prednost domaćih posle četiri i po minuta igre u nastavku. Ipak, pet minuta pre drugog odmora Tadija Mirić je smanjio zaostatak Mladosti, da bi minut i po pre kraja druge trećine Robert Cerovečki poravnao na 2:2. Ipak, Zvezda je uspela da pred poslednji period ipak stigne do nove prednosti novim golom Markelova. Kada je u 48. minutu Dominik Crnogorac zatresao mrežu Štimca Rostinića (28 odbrana) i doveo crveno-bele u vođstvo od 4:2, delovalo je da je sve rešeno.

Međutim, u periodu od 51. do 54 minuta, gosti uspevaju dva puta da zatresu mrežu gostiju. Prvo je Matija Kopajtić savladao Petra Stepanovića (19 odbrana) za 4:3, da bi potom Miro Smerdej postigao svoj prvi gol na meču za izjednačenje (4:4). Uprkos više pokušaja na gol protivnika Zvezda nije uspela da stigne do pobede u regularnom delu, pa je usledio produžetak od pet minuta. U njemu je, međutim, viđeno tek nešto manje od jednog minuta igre, jer je Smerdelj iskoristio dodavanje Cerovečkog i svojim drugim golom postao potpuni junak gostujućeg tima koji je u Zagreb odneo dva boda, dok će crveno-beli morati da se zadovolje samo jednim.

Prvoplasirana Mladost sada ima tri boda više od Crvene zvezde na trećoj poziciji, uz jedan meč više, dok dva tima radvaja Triglav koji ima bod više od beogradske ekipe, ali i dve utakmice više.

Crvena zvezda će naredni takmičarski meč odigrati u utorak, 1. decembra od 17.30 časova, kada u "večitom derbiju" Prvenstva Srbije u ledenoj dvorani "Pionir" igra protiv Partizana.