Prvenstvo Srbije: Partizan ubedljiv protiv Vojvodine pred "večiti derbi"

Šampion Srbije, ekipa Partizana, zabeležio je drugi trijumf u sezoni u drugom meču ovog hokejšakog vikenda u Prventvu Srbije. Posle ubedljivog trijumfa nad Red Timom (12:1) nedelju dana ranije, crno-beli su istovetnim rezultatom slavili i protiv novosadske Vojvodine. Bio je to prvi međusobni zvanični meč dva trofejna kluba posle šest i po godina pauze i velikog finala plej-ofa u sezoni 2008/09. Tada su novosadski crveno-beli, posle velikog požara u svlačionici "Spensa", kada im je izgoreo najveći deo opreme, bili prinuđeni da predaju finalnu seriju pri rezultatu 2:1 za Partizan. Ove novembarske večeri, ipak, nije bilo nikakve neizvesnosti. Prvak Srbije opravdao je ulogu favorita i bez ikakvih problema nadigrao borbene, ali još uvek nedovoljno uigrane Novosađane i slavio ubedljiv trijumf, nanevši Vojvodini i drugi ubedljiv poraz u povratničkoj sezoni u domaćem šampionatu (prethodno poraženi od Tise Volan u Segedinu rezultatom 10:2).

Partizan su do pobede nad novosadskim crveno-belima odveli Marko Milovanović i Dimitrije Filipović. Kapiten crno-belih je u svom prvom meču kao presednik SHLS postigao "het-trik", na koje je dodao dve asistencije, dok je Filipović, iako se nije upisao u strelce, zabeležio čak pet asistencija u pobedi domaćina. Pored njih dvojice, značajan doprinos trijumfu Partizana dali su Nemanja Janković i Boban Čuković koji su postigli po dva gola i zabeležili jedno uspešno dodavanje, dok su po jedan pogodak postigla sva tri ruska internacionalca u redovima Partizana – Artem Koršikov, Stanislav Izvekov i Aleksandr Vlasov. Listu strelaca kod domaćih igrača zaključili su Marko Brkušanin i Nenad Raković, dok je jedini gol za goste bio delo Milana Nikolića, posle asistencije Ivana Milojkovića u "pauer pleju" u završnici drugog dela.

Detalj sa meča Prvenstva Srbije između Partizana i VojvodineFoto: SHLS

Crno-beli su ceo posao protiv ekipe koju je predvodio bivši reprezentativac Goran Ristić završio već sredinom prvog perioda igre. Već na isteku 12. minuta rezultat je bio 3:0 u korist domaćina golovima Milovanovića, Koršikova i Jankovića, da bi do kraja prve trećine crno-beli naređali četiri pogotka u četiri mnuta, pa je već posle 20 minuta igre bilo ubedljivih 7:0. Golom Rakovića i drugim pogotkom Jankovića domaćin je vodio sa ogromnih 9:0 već posle 26 minuta igre. Ipak, usledio je period mirnije igre. Više od polovine trećine čekalo se do sledećeg gola, a tada su se na semafor konačno upisali i gosti, koji su iskoristili jedan od tek dva "pauer pleja", a strelac počasnog gola za goste bio je Nikolić.

To je ipak bilo sve što su gosti uspeli da pokažu a da je stalo u zapisnik, jer su do kraja utakmice ponovo igrali samo crno-beli. Manje od minut i po posle pogotka Nikolića, Vlasov je dodao drugu cifru u rezultat Partizana (10:1), 26 sekundi pre poslednjeg odmora. Posle pogotka Čukovića u ranoj fazi poslednje trećine, i jedni i drugi su umirili igru, pa je do kraja meča viđen još samo jedan pogodak, u 52. minutu, kada je Čuković drugim golom stavio tačku na odličnu partiju Partizana i odličnu najavu crno-belih pred prvi ovosezonski "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom koji se igra u utorak od 17.30 časova u ledenoj dvorani "Pionir".